20 mln złotych na inwestycje w rozwój wsi
r e k l a m a
Partnerzy portalu

20 mln złotych na inwestycje w rozwój wsi

21.02.2020autor: Paweł Mikos

W tym roku polska wieś może się znacznie rozwinąć dzięki środkom finansowym z Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej. Samorządy na określone cele mogą w sumie otrzymać aż 20 mln złotych pożyczek.

20 milionów złotych do wydania

Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej organizuje już po raz 25 nabór wniosków. W 2020 roku gminy i powiaty mogą starać się  łącznie o 20 mln złotych pożyczek.
Po pieniądze z SPP mogą ubiegać się gminy oraz powiaty na sfinansowanie  inwestycji infrastrukturalnych na terenach wiejskich, takich jak:
  • budowa i modernizacja placówek oświatowych,
  • budowa i modernizacja sieci i stacji wodociągowych,
  • budowa i modernizacja zbiorowego odprowadzania i oczyszczania ścieków,
  • budowa i modernizacja dróg gminnych i powiatowych,
  • zaopatrzenia w energię z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii, polegających na budowie i montażu urządzeń z zakresu mikro- i małych instalacji, m.in.: turbiny wiatrowe, moduły fotowoltaiczne, instalacje mikrokogeneracyjne, pompy ciepła, kolektory słoneczne, kotły na biomasę.
r e k l a m a

Pożyczki dla samorządów

Samorząd może wnioskować o pożyczkę do 1 mln zł. Oprocentowanie takiej pożyczki wynosi tylko 2,5%. Co więcej nie ma jakichkolwiek kosztów i opłat dodatkowych oraz pośrednich, w tym prowizji, marży, itp. Pożyczkę z SPP można zaciągnąć bez konieczności stosowania procedury przetargowej. Są one udzielane na okres do 5 lat, włączając w to 12-miesięczny okres karencji w spłacie kapitału i mogą służyć finansowaniu 100% kosztów zadania inwestycyjnego brutto.

Termin składania wniosków

Wnioski można składać od 17 lutego do 8 marca 2020 r. wyłącznie za pomocą formularza elektronicznego, znajdującego się na stronie internetowej: www.spp.efrwp.pl. Fundusz planuje w tym roku jeszcze dwa nabory wniosków na pożyczki dla samorządów.

Paweł Mikos
fot. Pixabay
autor Paweł Mikos

Paweł Mikos

redaktor strony internetowej „Tygodnika Poradnika Rolniczego”

Paweł Mikos –  redaktor strony internetowej „Tygodnika Poradnika Rolniczego”, specjalista z zakresu kwestii polityczno-społecznych wsi i odnawialnej energii

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Nasi Prenumeratorzy zaoszczędzili 1,2 mln złotych na paliwie

W lutym rolnicy mogą składać wnioski o zwrot akcyzy za paliwo rolnicze. Dzięki prenumeracie „Tygodnika Poradnika Rolniczego” mogą na paliwie dodatkowo oszczędzić.  Jak na tym skorzystać? Podpowiadamy Czytelnikom "Tygodnika Poradnika Rolniczego".

czytaj więcej

Szajka złodziei okrada rolników. Teraz sami patrolują wieś

Rolnicy ze wsi w powiatach śremskim, kościańskim i poznańskim nie mogą spać spokojnie. Muszą pilnować swego dobytku, bo po okolicy grasuje szajka złodziei. Policja stara się ich namierzyć, a sami okradzeni organizują się w pomoc sąsiedzką.

czytaj więcej

Burza w Sejmie o zboże z Ukrainy. „Rolnicy stracili 10 mld zł. Kto na tym zarobił?”

Nie ustaje zamęt wokół zboża z Ukrainy, które trafiło na polski rynek i zdestabilizowało go. Do tego doszły jeszcze wiadomości o tym, że do polskich młynów miało trafić tzw. zboże techniczne zza wschodniej granicy. W Sejmie rozmowy na ten temat zdominowały obrady. Jakie stanowiska prezentowali politycy?

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)