Trwają targi FERMA 2023
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Trwają targi FERMA 2023

24.02.2023autor: Anna Kurek Dominika Mulak

Od dzisiaj aż przez cały weekend w Bydgoszczy w Hali BCTW odbywa się FERMA – specjalistyczne targi dla fachowców produkcji zwierzęcej. Jakie atrakcje czekają na rolników?

Po okresie pandemicznym, rolnicy znów licznie przybyli na FERMĘ, która drugi rok z rzędu odbywa się w Bydgoszczy.

W 25-letniej historii targów, co roku niezwykle istotnym elementem była i jest konferencja naukowo-techniczna. Dzisiaj, pierwszego dnia targów, dla hodowców bydła mięsnego, nasza redakcja przygotowała m.in. panel dyskusyjny pt. „Czy rosnące koszty życia i wysoka inflacja uderzą w rynek wołowiny – co to oznacza dla perspektyw rozwoju produkcji żywca wołowego w Polsce?, w którym udział wezmą przedstawiciele związków hodowców i producentów, przedstawiciele branży mięsnej oraz eksperci rynkowi. 

– Dzisiaj również, w części poświęconej trzodzie chlewnej, dyskutanci postarają się znaleźć odpowiedź na pytanie: „Czy prawodawstwo może zniszczyć branżę?“. Panel poprowadzi dr Tomasz Schawrz z UP w Krakowie. Z kolei branżę drobiarską organizatorzy wraz Krajową Izbą Producentów Drobiu i Pasz zapraszają na Forum, gdzie mowa będzie o ochronie wizerunku branży przed atakami pseudoekologów, ubezpieczeniach od salmonelli, czy też o aktualnych wyzwaniach w sztucznej inkubacji drobiu – podają organizatorzy.
r e k l a m a

Jaki program na sobotę?

Jutro natomiast, Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka wraz z gośćmi, zapraszają do dyskusji na temat wpływu rosnących cen energii na produkcję mleka i całą branżę mleczarską.

– Również w sobotę, Patron Naukowy targów – Politechnika Bydgoska, zaprasza na cykl wykładów dla hodowców bydła, świń i drobiu na temat m.in. biobezpieczeństwa hodowli i bioasekuracji. Z kolei Krajowa Federacja Hodowców Drobiu i Producentów Jaj wraz Unią Producentów i Pracodawców Przemysłu Mięsnego, przygotowały bardzo bogaty program paneli dyskusyjnych i wykładów, w trakcie których postarają się znaleźć odpowiedź na pytanie: „Jak budować odporność polskiego rynku drobiu? Co mówią liczby i trendy?“, czyli polskie drobiarstwo oczami ekonomistów, praktyków i specjalistów marketingu i PR – wynika z programu FERMY 2023.

W sobotnie popołudnie na targach w Bydgoszczy odbędzie się także debata z udziałem przedstawiciela MRiRW Waldemara Guby – Dyrektora Departamentu Rynków Rolnych, Jacka Zarzeckiego – prezesa PZHiPBM, Bartosza Czarniaka – rzecznika PZHiPTCh POLSUS, Tomasza Parzybuta – prezesa Stowarzyszenia Rzeźników i Wędliniarzy RP. Tematem przewodnim spotkania, którego organizatorem jest Kujawsko Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie, będzie „Produkcja zwierzęca w dobie kryzysu“.

Oprócz szerokiego wachlarza spotkań i konferencji, organizatorzy spodziewają się udziału w FERMIE blisko 150 wystawców z kraju i zagranicy, którzy zaprezentują bogatą ofertę wszystkiego, co niezbędne w chowie i hodowli zwierząt, począwszy od genetyki poprzez pasze i systemy ich zadawania, leki i preparaty weterynaryjne, roboty udojowe, wyposażenie budynków inwentarskich, a także maszyny do zbioru i konserwacji pasz.

Pełny program znajdziesz na stronie www.targiferma.com.pl
autor Anna Kurek

Anna Kurek

<p>redaktor „top agrar Polska”, zootechnik, specjalistka w zakresie hodowli trzody chlewnej.</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
autor Dominika Mulak

Dominika Mulak

<p>redaktor top agrar Polska i portalu topagrar.pl</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Aktualności branżowe

Perspektywy rozwoju sektora produkcji wołowiny w Polsce - debata podczas Targów Ferma

Czy rosnące koszty życia i wysoka inflacja uderzą w rynek wołowiny? Jakie perspektywy rozwoju ma przed sobą sektor produkcji żywca wołowego w Polsce? Na te pytania staramy się odpowiedzieć podczas debaty organizowanej w ramach Targów Ferma w Bydgoszczy, który dziś się rozpoczęły.

czytaj więcej

Oferta wozów paszowych dla dużego i średniego gospodarstwa

Koszt paszowozu to zazwyczaj kilkadziesiąt lub kilkaset tysięcy złotych. To znacząca kwota nawet dla dużego gospodarstwa. Aby dobrze dopoasować wóz do potrzeb warto poznać ofertę rynku.

czytaj więcej
Aktualności

„Piątka dla zwierząt” znów na tapecie. Jakie zmiany się szykują?

Czy w nowym parlamencie wrócą pomysły z „Piątki dla zwierząt”? Takie zapowiedzi słychać już z ust niektórych posłów przyszłej koalicji rządowej. Hodowcy zwierząt przestrzegają przed niszczeniem polskiego rolnictwa i przypominają jak skończyły się poprzednie próby wprowadzenia zakazów...  

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)