r e k l a m a
Partnerzy portalu
Trwają targi FERMA 2023
24.02.2023autor: Anna Kurek Dominika Mulak
Od dzisiaj aż przez cały weekend w Bydgoszczy w Hali BCTW odbywa się FERMA – specjalistyczne targi dla fachowców produkcji zwierzęcej. Jakie atrakcje czekają na rolników?
Po okresie pandemicznym, rolnicy znów licznie przybyli na FERMĘ, która drugi rok z rzędu odbywa się w Bydgoszczy.
W 25-letniej historii targów, co roku niezwykle istotnym elementem była i jest konferencja naukowo-techniczna. Dzisiaj, pierwszego dnia targów, dla hodowców bydła mięsnego, nasza redakcja przygotowała m.in. panel dyskusyjny pt. „Czy rosnące koszty życia i wysoka inflacja uderzą w rynek wołowiny – co to oznacza dla perspektyw rozwoju produkcji żywca wołowego w Polsce?”, w którym udział wezmą przedstawiciele związków hodowców i producentów, przedstawiciele branży mięsnej oraz eksperci rynkowi.
– Dzisiaj również, w części poświęconej trzodzie chlewnej, dyskutanci postarają się znaleźć odpowiedź na pytanie: „Czy prawodawstwo może zniszczyć branżę?“. Panel poprowadzi dr Tomasz Schawrz z UP w Krakowie. Z kolei branżę drobiarską organizatorzy wraz Krajową Izbą Producentów Drobiu i Pasz zapraszają na Forum, gdzie mowa będzie o ochronie wizerunku branży przed atakami pseudoekologów, ubezpieczeniach od salmonelli, czy też o aktualnych wyzwaniach w sztucznej inkubacji drobiu – podają organizatorzy.
r e k l a m a
Jaki program na sobotę?
Jutro natomiast, Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka wraz z gośćmi, zapraszają do dyskusji na temat wpływu rosnących cen energii na produkcję mleka i całą branżę mleczarską.
– Również w sobotę, Patron Naukowy targów – Politechnika Bydgoska, zaprasza na cykl wykładów dla hodowców bydła, świń i drobiu na temat m.in. biobezpieczeństwa hodowli i bioasekuracji. Z kolei Krajowa Federacja Hodowców Drobiu i Producentów Jaj wraz Unią Producentów i Pracodawców Przemysłu Mięsnego, przygotowały bardzo bogaty program paneli dyskusyjnych i wykładów, w trakcie których postarają się znaleźć odpowiedź na pytanie: „Jak budować odporność polskiego rynku drobiu? Co mówią liczby i trendy?“, czyli polskie drobiarstwo oczami ekonomistów, praktyków i specjalistów marketingu i PR – wynika z programu FERMY 2023.
W sobotnie popołudnie na targach w Bydgoszczy odbędzie się także debata z udziałem przedstawiciela MRiRW Waldemara Guby – Dyrektora Departamentu Rynków Rolnych, Jacka Zarzeckiego – prezesa PZHiPBM, Bartosza Czarniaka – rzecznika PZHiPTCh POLSUS, Tomasza Parzybuta – prezesa Stowarzyszenia Rzeźników i Wędliniarzy RP. Tematem przewodnim spotkania, którego organizatorem jest Kujawsko Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie, będzie „Produkcja zwierzęca w dobie kryzysu“.
Oprócz szerokiego wachlarza spotkań i konferencji, organizatorzy spodziewają się udziału w FERMIE blisko 150 wystawców z kraju i zagranicy, którzy zaprezentują bogatą ofertę wszystkiego, co niezbędne w chowie i hodowli zwierząt, począwszy od genetyki poprzez pasze i systemy ich zadawania, leki i preparaty weterynaryjne, roboty udojowe, wyposażenie budynków inwentarskich, a także maszyny do zbioru i konserwacji pasz.
Pełny program znajdziesz na stronie www.targiferma.com.pl
Anna Kurek
<p>redaktor „top agrar Polska”, zootechnik, specjalistka w zakresie hodowli trzody chlewnej.</p>
Dominika Mulak
<p>redaktor top agrar Polska i portalu topagrar.pl</p>
Masz pytania?
Zadaj pytanie redakcjir e k l a m a
r e k l a m a
Najważniejsze tematy
r e k l a m a