Ruszył nabór do społecznej Rady Produkcji Ekologicznej
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Ruszył nabór do społecznej Rady Produkcji Ekologicznej

25.07.2022autor: Karol Pomeranek

Szef resortu rolnictwa i rozwoju wsi zaprasza zainteresowanych przedstawicieli organizacji branżowych działających w rolnictwie ekologicznym do udziału w pracach powołanej do życia w dniu 1 lipca 2022 r. Rady Produkcji Ekologicznej. Czym zajmą się jej członkowie? 

Rada Produkcji Ekologicznej jest organem pomocniczym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Czym zajmie się nowo powołana Rada?

Co robi Rada Produkcji Ekologicznej?

Do zadań Rady należy opiniowanie, konsultowanie i przedstawianie propozycji rozwiązań systemowych w rolnictwie ekologicznym, w szczególności w obszarze produkcji i przetwórstwa ekologicznego oraz zgłaszanie inicjatyw w tym zakresie. Ponadto wspieranie przedsięwzięć służących rozwojowi produkcji ekologicznej, jak również opiniowanie, konsultowanie i przedstawianie propozycji rozwiązań, działań oraz realizacji celów wskazanych w Ramowym Planie Działań dla Żywności i Rolnictwa Ekologicznego w Polsce na lata 2021–2027.

Kto wchodzi w skład Rady?

W skład Rady wchodzą: przewodniczący Rady – członek Rady wyznaczony przez ministra spośród jej członków; zastępca przewodniczącego Rady – członek Rady wyznaczony przez ministra spośród jej członków; przedstawiciel jednostek podległych ministrowi lub nadzorowanych przez ministra wyznaczony przez ministra; zaproszeni przez ministra do udziału w pracach Rady (przedstawiciel uczelni wyższych, szesnastu przedstawicieli organizacji branżowych działających w rolnictwie ekologicznym w Rzeczypospolitej Polskiej, zwanych dalej „organizacjami branżowymi” oraz dwóch przedstawicieli upoważnionych jednostek certyfikujących produkcję ekologiczną w Rzeczypospolitej Polskiej wskazanych jednogłośnie przez wszystkie te jednostki).

Szef resortu rolnictwa zaprasza zainteresowanych przedstawicieli organizacji branżowych działających w rolnictwie ekologicznym do udziału w pracach Rady - zgłosić można się wypełniając ten formularz.

oprac. kp
źródło: MRiRW

autor Karol Pomeranek

Karol Pomeranek

<p>dziennikarz w dziale PWR Online</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Rynek zbóż

Rynek zbóż w Polsce. Jakie wsparcie dla rolników planuje ministerstwo rolnictwa?

- Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami chciałbym przedstawić nasze plany i założenia dotyczące rynku zbóż - tak wicepremier i minister rolnictwa Henryk Kowalczyk rozpoczął środowy briefing prasowy zatytułowany: "Polski rynek zbóż - eksport, import, zagrożenia". Szef resortu rolnictwa zapowiedział podczas niego formy pomocy polskim rolnikom w zakresie sprzedaży zbóż podczas tegorocznych żniw.

czytaj więcej

Opłacalność produkcji ekologicznej - prof. Mariusz Maciejczak odpowiada na pytania uczestników webinarium

W trakcie naszego webinarium dotyczącego rolnictwa ekologicznego, widzowie zadali dużo pytań na temat opłacalności takiej produkcji. Dziś publikujemy odpowiedzi prof. Mariusza Maciejczaka z SGGW.

czytaj więcej
Ceny zbóż

Zachować zimną krew i nie ulegać panice – minister Kowalczyk i komisarz Wojciechowski o sytuacji na rynku zbóż i KPS

Zachować zimną krew i nie ulegać panice w związku ze spekulacjami cenowymi. Minister rolnictwa Henryk Kowalczyk odpowiada na apel samorządu rolniczego w sprawie zakłóceń na rynku zbóż w związku z niekontrolowanym przypływem ziarna z Ukrainy. Dowiedzieliśmy się także jakie zmiany Polska powinna wprowadzić do Planu Strategicznego, by ten był wzorowy.  

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)