Jak zmieni się polskie rolnictwo? Debata „Zielona transformacja rolnictwa”
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Jak zmieni się polskie rolnictwo? Debata „Zielona transformacja rolnictwa”

17.11.2022autor: Aneta Lewandowska

Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową i przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce zapraszają ma debatę poświęconą przyszłości rolnictwa UE w obliczu zielonej transformacji, w której udział wezmą m.in. komisarz Janusz Wojciechowski i Małgorzata Bojańczyk, dyrektor stowarzyszenia „ASAP".

O czym usłyszymy w czasie debaty?

W czasie debaty „Zielona transformacja rolnictwa” uczestnicy poruszą szereg kluczowych zagadnień dotyczących zielonej reformy europejskiego rolnictwa i postarają się odpowiedzieć na pytania:

  • Co dalej ze Wspólną Polityką Rolną Unii Europejskiej?
  • Jak w obliczu Europejskiego Zielonego Ładu zmieni się rolnictwo w państwach członkowskich?
  • Jak wyżywić wciąż rosnącą populację świata, nie doprowadzając do kryzysu klimatycznego?
  • Jaki potencjał dla rolnictwa tkwi w nowych technologiach?
  • Jak wzmocnić pozycję rolników w systemie żywnościowym oraz jakie znaczenie ma tutaj doskonalenie umiejętności pracowników sektora rolnego?

Debata jest częścią dyskusji wokół publikacji „Zielona transformacja polskiego rolnictwa – sens, filozofia i drogi do celu”, w której blisko 30 autorów próbuje odpowiedzieć na najważniejsze pytania i wątpliwości w temacie zmian i przyszłości polskiego rolnictwa.

r e k l a m a

Uczestnicy dyskusji o zielonej transformacji rolnictwa

Debatę przygotował Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową oraz Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, a reprezentantką Polskiego Stowarzyszenia Rolnictwa Zrównoważonego „ASAP” będzie dyrektor Małgorzata Bojańczyk.

Uczestnikami debaty będą także:

  • Janusz Wojciechowski, Komisarz UE ds. rolnictwa,
  • Bartosz Urbaniak, szef Bankowości Agro BNP Paribas na Europę Środkowo-Wschodnią i Afrykę,
  • Miłosz Szymański, redaktor podcastu „Głos Kongresu Obywatelskiego”.

Debata odbędzie się w formie internetowej w piątek, 18 listopada o godz. 14:00 – transmisja na żywo będzie dostępna na YouTube oraz na Facebooku.

O „ASAP”

Polskie Stowarzyszenie Rolnictwa Zrównoważonego „ASAP” jest niekomercyjną inicjatywą grupy firm i osób reprezentujących różne branże łańcucha żywnościowego. Stowarzyszenie podejmuje szereg działań na rzecz promocji, edukacji i współpracy w obszarze rolnictwa zrównoważonego w Polsce.


O tym, "Dlaczego potrzebujemy zrównoważonej produkcji żywności?" Małgorzata Bojańczyk powie w trakcie webinarium "Zrównoważona produkcja żywności - szansa dla klimatu. Finansowanie, certyfikacja, najlepsze praktyki”, które organizujemy wspólnie z Bankiem BNP Paribas oraz Polskim Stowarzyszeniem Rolnictwa Zrównoważonego „ASAP”.


al na podst. mat. pras.
fot. KE

autor Aneta Lewandowska

Aneta Lewandowska

<p>redaktor portalu topagrar.pl, zootechnik, specjalistka w zakresie hodowli zwierząt</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Aktualności branżowe

Jak zarabiać na zrównoważonej produkcji żywności w rolnictwie? Zapraszamy na bezpłatne webinarium!

Rolnictwo ewoluuje na naszych oczach. Doświadczamy zmian klimatu, nowych przepisów i norm prawnych, innych wymagań konsumentów oraz firm, które skupują i przetwarzają płody rolne. Jak zrozumieć te zmiany, dostosować się do nich bez strat w produkcji i – co najważniejsze – zarabiać więcej w gospodarstwie dzięki ich wdrożeniu? To zagadnienia, o których będziemy dyskutować już niebawem w gronie praktyków i ekspertów podczas webinarium dotyczącego zrównoważonej produkcji w rolnictwie.

czytaj więcej

Zielony Ład przyniesie rolnikom straty. Czy jest szansa na wsparcie z UE?

Ograniczenie emisji gazów cieplarnianych z rolnictwa jest możliwe tylko do pewnego poziomu, z uwagi na konieczność zapewnienia bezpieczeństwa żywnościowego. Jednak polskie rolnictwo nie jest przygotowane na wdrożenie założeń Zielonego Ładu. Czy rolnicy stracą swoje dochody przez Zielony Ład?

czytaj więcej
Aktualności

„Piątka dla zwierząt” znów na tapecie. Jakie zmiany się szykują?

Czy w nowym parlamencie wrócą pomysły z „Piątki dla zwierząt”? Takie zapowiedzi słychać już z ust niektórych posłów przyszłej koalicji rządowej. Hodowcy zwierząt przestrzegają przed niszczeniem polskiego rolnictwa i przypominają jak skończyły się poprzednie próby wprowadzenia zakazów...  

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)