Valtra z ładowaczem
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Valtra z ładowaczem

02.05.2021autor: Jan Józefowicz

Aplikacja Precision Lift & Load zapewnia nową jakość sterowania ładowaczem czołowym. 

Nowe sterowanie ładowaczem

Wraz z nowymi ciągnikami marki Valtra pojawił się aplikacja Precision Lift & Load. Dzięki niej traktorzysta ma lepsze możliwości wykorzystania fabrycznie montowanego ładowacza czołowego w modelach SmartTouch serii G, N i T. Precyzja pracy ładowacza została zwiększona dzięki funkcji, która pozwala zważyć ładunki różnych materiałów, np. bel siana podczas karmienia zwierząt. Aplikacja gromadzi dane dotyczące masy, a po pracy można je przenieść do arkusza kalkulacyjnego Excel.

Bezpieczeństwo

Aplikacja zwiększa również wydajność i bezpieczeństwo pracy, ponieważ można ustawić górną i dolną granicę pozycji ładowacza i maksymalne kąty. Po osiągnięciu tych granic ładowacz zatrzymuje się automatycznie. Dostępna jest również funkcja potrząsania, która pomaga upewnić się, że w łyżce nie ma już pozostałości, np. mokry śnieg lub piasek.

Ekran dotykowy SmartTouch

Aplikacja jest obsługiwana za pomocą ekranu dotykowego SmartTouch i nie wymaga montażu żadnych oddzielnych elementów sterujących ani wyświetlaczy. Producent zapewnia, że dostosowanie ustawień aplikacji Precision Lift & Load jest łatwiejsze niż korzystanie ze smartfona. Dzięki temu ciągnik automatycznie zadba o wszystkie ustawienia ładowacza czołowego. Funkcje tej aplikacji dla różnych zadań ładowacza czołowego można zapisać w postaci profili w interfejsie SmartTouch. Przed ponownym wykonaniem tego samego zadania, traktorzysta musi wybrać odpowiednie ustawienie z listy profili. 

r e k l a m a

Czujniki

Nowe sterowanie ładowacza czołowego Valtra wykorzystuje ten sam sprzęt, co inne ładowacze czołowe. Stylowe i wysokiej jakości wykonanie chroni komponenty. Wewnątrz belki znajdują się dwa czujniki ciśnienia i dwa czujniki położenia oraz sterownik ECU. Kluczową rolę odgrywa oprogramowanie SmartTouch, które łączy dane zebrane z czujników i przekazuje polecenia operatora do ładowacza czołowego.

Widoczność 

Duży dach panoramiczny zapewnia widoczność po podniesieniu ładowacza, więc traktorzysta nie musi wychylać się do przodu, aby zobaczyć ładunek. Zaś nisko umieszczona pokrywa silnika zapewnia dobrą widoczność z przodu.

Trzecia funkcja

Modele serii G, N i T są również dostępne z trzecią funkcją hydrauliki, która umożliwia, np. korzystanie z chwytaków do bel w tym samym czasie i za pomocą tego samego joysticka, co inne funkcje ładowacza czołowego. Umożliwia to wykonywanie precyzyjnych i ciągłych ruchów. Traktorzysta nie jest ograniczony tylko do funkcji włączania lub wyłączania. Hydraulicznie odchylany nośnik narzędzi, X-Tilt, jest dostępny jako opcja od Valtra Unlimited, co zwiększa precyzję pracy ładowaczem.

Dostępność od jesieni 2021 r.

Aplikacja Precision Lift & Load będzie dostępna od jesieni tego roku jako opcja montowana fabrycznie w ciągnikach serii G, N i T wraz z podłokietnikiem SmartTouch. W przyszłości aplikacja będzie również dostępna jako pakiet modernizacyjny dla ciągników SmartTouch piątej generacji.

opr. jj

autor Jan Józefowicz

Jan Józefowicz

redaktor

<p class="MsoNormal">redaktor magazynu „profi" i portalu profitechnika.pl</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Podgrzewacz silnika w ciągnikach Valtra

Niskie temperatury sprawiają, że olej w silniku gęstnieje i tym samym smarowanie silnika nie jest utrudnione, tyczy się to również maszyn rolniczych. Ciągniki Valtra z mroźnej Finlandii mają na to sposób, którym jest zastosowanie podgrzewacza silnika.

czytaj więcej

Valtra vs Land Rover, czyli błyszczące "alusy" w świeżej orce!

Czy finezyjne wnętrze "finki" z dalekiej Północy może konkurować z eleganckim i arystokratycznym wnętrzem angielskiego dżentelmena?

czytaj więcej

Chempest i Romanowski dealerami marek Fendt i Valtra

W szeregi dealerów koncernu AGCO dołączyło dwóch nowych partnerów: Chempest oraz Romanowski. Od listopada 2021 roku będą sprzedawać ciągniki marki Fendt i Valtra.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)