Valtra vs Land Rover, czyli błyszczące "alusy" w świeżej orce!
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Valtra vs Land Rover, czyli błyszczące "alusy" w świeżej orce!

09.12.2021

Czy finezyjne wnętrze "finki" z dalekiej Północy może konkurować z eleganckim i arystokratycznym wnętrzem angielskiego dżentelmena?

Jak pokazać, że współczesny ciągnik pod względem wyposażenia i komfortu nie ustępuje samochodom marki premium? Hamletyzowanie nie leży w naturze Docieraczy, zatem zabrali się za to, co lubią najbardziej.

Tym razem na warsztat wzięli iście "królewski" sprzęt, ponieważ identycznymi maszynami trochę wcześniej jeździła księżna Kate. Mowa o ciągniku Valtra T155, w specjalnym, jubileuszowym wydaniu i samochodzie terenowym Land Rovera Defender X. Jak najlepiej porównać ze sobą maszyny, które ma ją tak zgoła inne zastosowanie i moc silnika? Otóż najlepiej w różnorakich zastosowaniach. O ile, o prawie 180-konny ciągnik z 6,6-litrowym silnikiem AgcoPower byliśmy spokojni, o tyle zastanawialiśmy się, jak w pracach polowych poradzi sobie 4-konny Land Rover z 3-litrowym silnikiem i na czarnych błyszczących alufelgach! Momenty obrotowe obydwu maszyn w zasadzie dość zbliżone (Valtra 680 Nm, a Defender 550 Nm), ale jednak potężna koła ciągnika robią nie tylko piorunujące wrażenie, ale również dobrą robotę w polu.

r e k l a m a
Na wyżyny pomysłowości wspiął się Bartek. Przygotował cztery pojedynki, w których, jak się później okazało, wcale nie chodziło o zwycięstwo...

Valtra orze, Land Rover bronuje…

W pierwszej potyczce naturalną przewagę powinna mieć Valtra, gdyż zadanie polegało na uprawie gleby. Do ciągnika podczepiliśmy 4-skibowy pług obracalny, a Land Rover prowadzony przez Piotra został wyposażony w nagryzioną przez ząb czasu bronę. Ku zaskoczeniu wszystkich, terenówka poradziła sobie nadzwyczaj dobrze z tym bądź co bądź zadaniem rolniczym i śmiało konkurowała z Valtrą, za sterami której dosłownie odpoczywał Artur. Bartkowi nie pozostało nic innego, jak ogłosić remis, ku niezadowoleniu obu Docieraczy.

Hitchcock byłby dumny

Drugi pojedynek, jak się później okazało, miał charakter epicki, bo jak inaczej nazwać 8-tonowy ciągnik wprawiony w poślizg boczny? Zadanie polegało na pokonaniu slalomu pomiędzy belami słomy. Wydawać by się mogło, że przewaga terenówki jest tutaj jednoznaczna. Jednak potężna "finka" dała Docieraczom równie dużo albo nawet więcej frajdy. Jednomyślnie wskazywali, że większe emocje towarzyszyły ekstremalnej jeździe ciągnikiem. Duży przechył, a przede wszystkim strach przed wywrotką sprawiły, że konkurencja na plus dla Valtry. Docieracze zachwyceni byli funkcją QuickSteer, dzięki której układ kierowniczy w ciągniku zachowuje się jak...

Jak może zachować się ponad 8-tonowy ciągnik w slalomie? Zobaczcie sami i skomentujcie poczynania Docieraczy!



opr. aj

r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Land Rover z napędem elektrycznym

Firma Electrogenic opracowała zestaw doposażenia, który przekształci spalinowego Land Rover Defendera w pojazd elektryczny! 

czytaj więcej

Podgrzewacz silnika w ciągnikach Valtra

Niskie temperatury sprawiają, że olej w silniku gęstnieje i tym samym smarowanie silnika nie jest utrudnione, tyczy się to również maszyn rolniczych. Ciągniki Valtra z mroźnej Finlandii mają na to sposób, którym jest zastosowanie podgrzewacza silnika.

czytaj więcej

Obejrzyj Docieraczy z Valtrą i wygraj 300 zł!

Widziałeś, co Docieracze wyprawiali ciągnikiem Valtra i terenowym Land Roverem? Jeśli tak, odpowiedz na 4 krótkie pytania, wymyśl hasło o Docieraczach i wygraj nawet 300 zł!

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)