Ruszają fabryki marki Fendt
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Ruszają fabryki marki Fendt

30.04.2020autor: dr Artur Jakubek

Po tymczasowym zatrzymaniu linii montażowych spowodowanym epidemią koronawirusa, w tym tygodniu rusza produkcja w fabrykach AGCO w niemieckich lokalizacjach: Marktoberdorf, Asbach-Bäumenheim, Waldstetten i Hohenmölsen.





Po intensywnych rozmowach między zarządem, radą zakładową, lekarzami, kierownictwem i inspektorami bezpieczeństwa pracy, zapadła decyzja o wznowieniu produkcji w niemieckich fabrykach Fendt. W tym celu wdrożono środki bezpieczeństwa mające na celu ochronę pracowników przed zakażeniem koronawirusem. Personel pracujący na liniach montażowych, przy produkcji części i w pomieszczeniach biurowych został wyposażony w środki ochrony osobistej. 



Najważniejsze są regularne dostawy części

Ponowne uruchomienie linii montażowych w miejscowościach Marktoberdorf, Asbach-Bäumenheim, Waldstetten i Hohenmölsen jest możliwe, dzięki przywróceniu normalnego harmonogramu dostaw części. Po kilkutygodniowej przerwie produkcję wznowiły również firmy zaopatrujące montażownie AGCO w niezbędne podzespoły.



– Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że łańcuchy dostaw są znów nieprzerwane i nasz zmotywowany zespół Fendt może wrócić do pracy. W tym tygodniu linie montażowe startują ponownie z wysoką dzienną produkcją. Przejście zespołu na model dwuzmianowy chroni naszych pracowników, a także wraz z innymi środkami, zapewnia dodatkowe możliwości produkcyjne. To pozwoli uzupełnić zaległości. Umożliwi także dostarczenie na czas zamówionych maszyn za pośrednictwem partnerów handlowych Fendt, przyczyniając się do zabezpieczenia bezpieczeństwa produkcji żywności, która została sklasyfikowana jako strategiczna – powiedział Christoph Gröblinghoff, prezes zarządu AGCO/Fendt.



Zakład w Marktoberdorfie

W celu ochrony pracowników w fabryce przekładni i ciągników w Marktoberdorfie na linii montażowej zastosowano dwuzmianowy model pracy. To ogranicza kontakty między personelem. W obszarach, gdzie nie jest możliwe zachowanie bezpiecznych odległości, pracownicy obowiązkowo noszą maski ochronne. 



Organizacja pracy w biurach

We wszystkich działach została przeprowadzona analiza ryzyka i wdrożono niezbędne środki bezpieczeństwa. W celu zapeniwnienia minimalnej odległości między pracownikami, zmieniono układ stanowisk pracy, ograniczono liczbę uczestników we wspólnych pomieszczeniach socjalnych, a w biurach większość personelu pracuje zdalnie. Zadbano także o dostępność środków do dezynfekcji, a dodatkowe dozowniki umieszczono w łazienkach i pokojach socjalnych.

opr. aj

fot. firmowe

autor dr Artur Jakubek

dr Artur Jakubek

redaktor naczelny magazynu Profi

<p class="MsoNormal">redaktor naczelny magazynu „profi”</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Nowy Fendt 200 Vario: 3-cylindry (na wypasie)!

Nowa seria ciągników 200 Vario ze stajni Fendt wprowadza do swojej klasy ciągników rozwiązania z górnej półki. Od wprowadzenia serii 200 na rynek mija ponad 10 lat, więc nowa generacja została gruntownie zmodernizowana. 

czytaj więcej

Używane profi: Fendt 700 Vario bez AdBlue

„Nie ma problemów...” ... lub coś w tym stylu – to były pierwsze słowa odwiedzanych rolników. Przy bliższej analizie jest jednak kilka szczegółów, które wystąpiły w ostatnich 15 latach. 

czytaj więcej

Usługi rolnicze: Moblina Mieszalnia Pasz

W gospodarstwach z hodowlą zwierząt czas to pieniądz. Gdy nie gonią terminy agrotechniczne, można skupić się na przygotowaniu i zmagazynowaniu w silosie dobrej jakości paszy. Ale kiedy czasu brakuje, to dobrym, choć droższym rozwiązaniem jest wynajęcie mobilnej mieszalni pasz.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)