Ruszają fabryki marki Fendt
Po tymczasowym zatrzymaniu linii montażowych spowodowanym epidemią koronawirusa, w tym tygodniu rusza produkcja w fabrykach AGCO w niemieckich lokalizacjach: Marktoberdorf, Asbach-Bäumenheim, Waldstetten i Hohenmölsen.
Po intensywnych rozmowach między zarządem, radą zakładową, lekarzami, kierownictwem i inspektorami bezpieczeństwa pracy, zapadła decyzja o wznowieniu produkcji w niemieckich fabrykach Fendt. W tym celu wdrożono środki bezpieczeństwa mające na celu ochronę pracowników przed zakażeniem koronawirusem. Personel pracujący na liniach montażowych, przy produkcji części i w pomieszczeniach biurowych został wyposażony w środki ochrony osobistej.
Najważniejsze są regularne dostawy części
Ponowne uruchomienie linii montażowych w miejscowościach Marktoberdorf, Asbach-Bäumenheim, Waldstetten i Hohenmölsen jest możliwe, dzięki przywróceniu normalnego harmonogramu dostaw części. Po kilkutygodniowej przerwie produkcję wznowiły również firmy zaopatrujące montażownie AGCO w niezbędne podzespoły.
– Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że łańcuchy dostaw są znów nieprzerwane i nasz zmotywowany zespół Fendt może wrócić do pracy. W tym tygodniu linie montażowe startują ponownie z wysoką dzienną produkcją. Przejście zespołu na model dwuzmianowy chroni naszych pracowników, a także wraz z innymi środkami, zapewnia dodatkowe możliwości produkcyjne. To pozwoli uzupełnić zaległości. Umożliwi także dostarczenie na czas zamówionych maszyn za pośrednictwem partnerów handlowych Fendt, przyczyniając się do zabezpieczenia bezpieczeństwa produkcji żywności, która została sklasyfikowana jako strategiczna – powiedział Christoph Gröblinghoff, prezes zarządu AGCO/Fendt.
Zakład w Marktoberdorfie
W celu ochrony pracowników w fabryce przekładni i ciągników w Marktoberdorfie na linii montażowej zastosowano dwuzmianowy model pracy. To ogranicza kontakty między personelem. W obszarach, gdzie nie jest możliwe zachowanie bezpiecznych odległości, pracownicy obowiązkowo noszą maski ochronne.
Organizacja pracy w biurach
We wszystkich działach została przeprowadzona analiza ryzyka i wdrożono niezbędne środki bezpieczeństwa. W celu zapeniwnienia minimalnej odległości między pracownikami, zmieniono układ stanowisk pracy, ograniczono liczbę uczestników we wspólnych pomieszczeniach socjalnych, a w biurach większość personelu pracuje zdalnie. Zadbano także o dostępność środków do dezynfekcji, a dodatkowe dozowniki umieszczono w łazienkach i pokojach socjalnych.
opr. aj
fot. firmowe
dr Artur Jakubek
redaktor naczelny magazynu Profi
<p class="MsoNormal">redaktor naczelny magazynu „profi”</p>
Najważniejsze tematy