Usługi rolnicze: Moblina Mieszalnia Pasz
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Usługi rolnicze: Moblina Mieszalnia Pasz

01.05.2020autor:

W gospodarstwach z hodowlą zwierząt czas to pieniądz. Gdy nie gonią terminy agrotechniczne, można skupić się na przygotowaniu i zmagazynowaniu w silosie dobrej jakości paszy. Ale kiedy czasu brakuje, to dobrym, choć droższym rozwiązaniem jest wynajęcie mobilnej mieszalni pasz.




Zakup własnego śrutownika wiąże się z poważną inwestycją w dodatkową maszynę, a samodzielne przygotowanie paszy przez jedną osobę zajmuje sporo czasu, którego przy hodowli bydła mlecznego nie mam dużo – mówi Jakub Orlicki. Jego stado bydła liczy ok. 180 sztuk, w tym 98 krów mlecznych, więc postanowił skorzystać z firmy Jana Ziółko.


Ceny takiej usługi zaczynają się od 65 zł za tonę

Zależą od lokalizacji gospodarstwa oraz wielkości zlecenia. Na początku działalności przy 20 krowach dojnych korzystał z własnego śrutownika. Od momentu powiększenia stada korzysta z usług mobilnej mieszalni pasz. Według niego pasza jest przygotowana znacznie szybciej i lepiej niż jest w stanie to zrobić samodzielnie. Ponieważ zboże na paszę pobierane jest z różnych magazynów, dodatkowy transport do śrutownika, a następnie przesypanie paszy do silosu było czasochłonne. Mobilna mieszalnia pasz jest w gospodarstwie Jakuba Orlickiego regularnie co dwa tygodnie i jednorazowo uzupełnia silos 6,5 t paszy treściwej. Podczas karmienia stada krów, pasza jest dodawana do wozu paszowego za pomocą przenośnika ślimakowego. Firma Jana Ziółko rozpoczęła działalność w 2010 roku.


Początkowo oferowano zbiór kukurydzy na kiszonkę

Po dwóch latach pojawił się pomysł poszerzenia oferty usług i zakupiono ciężarówkę marki Mercedes z zabudową firmy Gehl do śrutowania i mielenia zbóż oraz mieszania pasz. Zbiornik miał ładowność 2,5 t, a dzienna wydajność zestawu wynosiła 45 t. Pierwotnie zasęg działania obejmował południową część woj. mazowieckiego. Z czasem pojawiali się pierwsi klienci na Lubelszczyźnie. Sukcesywny wzrost zainteresowania rolników usługą przygotowania pasz na miejscu w gospodarstwie, zaowocował rozwinięciem działalności. Po dwóch kolejnych latach rejon działalności obejmował sporą część województwa lubelskiego. Na mapie usług zaczęli się pojawiać również pierwsi zainteresowani na Podlasiu.

opr. łs

r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Ruszają fabryki marki Fendt

Po tymczasowym zatrzymaniu linii montażowych spowodowanym epidemią koronawirusa, w tym tygodniu rusza produkcja w fabrykach AGCO w niemieckich lokalizacjach: Marktoberdorf, Asbach-Bäumenheim, Waldstetten i Hohenmölsen.

czytaj więcej

Dobre wyniki Amazone

Amazone czerpie korzyści ze swoich innowacji i strategii uprawy roli

czytaj więcej

Konkurs o rolnictwie precyzyjnym – Farming by Satellite

W połowie marca ruszył konkurs poświęcony rolnictwu precyzyjnemu – Farming by Satellite. Do 15 czerwca 2020 roku młodzi rolnicy mogą zgłaszać swój udział indywidualnie lub zespołowo. Sponsorem konkursu jest firma Claas.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)