Kovaco: zdalna praca ładowarką Elise 900
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Kovaco: zdalna praca ładowarką Elise 900

10.11.2020autor: dr Artur Jakubek

Producent ładowarek burtowych Kovaco opracował aplikację na smartfon, za pomocą której, można zdalnie sterować elektryczną ładowarką burtową Elise 900.

Słowacki producent ładowarek burtowych Kovaco (w Polsce znany głównie z pozycjonerów spawalniczych) już w zeszłym roku wprowadził do oferty w pełni elektryczny model Elise 900. Koncepcja maszyny, która idzie z duchem czasu zapewniając zerową emisją spalin i prawie bezgłośną pracę, powstała już w 2014 roku.

Zdalna praca ładowarką Kovaco Elipse 900

Firma zlokalizowana w centralnych Karpatach w zachodniej części Słowacji nie spoczywa na laurach i idzie o krok dalej. Przedstawia aplikację na telefon, dzięki której praca małą ładowarką burtową będzie wygodniejsza. Operator nie będzie musiał siedzieć za sterami ładowarki, ponieważ mając na smartfonie odpowiednie oprogramowanie będzie w stanie maksymalnie z 5 metrów sterować nią zdalnie, łącząc się z nią za pomocą Bluetooth. Do wykonywania zadań wymagających zachowania większej odległości, dostępny jest profesjonalny pilot radiowy o zasięgu do 15 m. Póki co, aplikacja działa tylko na systemie Android, ale w fazie rozwoju jest również wersja na iOS.

r e k l a m a

Kokpit na ekranie telefonu

Smartfon z zainstalowaną aplikacją może również służyć jako kokpit w maszynie. Kierowca ma wtedy możliwość skonfigurowania parametrów pracy ładowarki burtowej oraz zapis ustawień w pamięci.

Do pracy w kopalniach kruszywa

Ładowarka Elise 900 ma szeroki wachlarz zastosowań i jest nie tylko maszyną do załadunku. Jej napęd stanowią 3 silniki elektryczne, z których dwa przeznaczone do jazdy i jeden do napędu pompy hydraulicznej. Wyposażona w specjalną szuflę nadaje się również do kruszenia skał o niskiej twardości (1 – 4 w skali Mohsa). Specjalistyczne narzędzia umożliwiają wykorzystanie ładowarki do wydobywania okruchów skalnych, kopania wąskich rowów czy wiercenia otworów w minerałach o klasie twardości 1. i 2. (w 10-stopniowej skali Mohsa). Zaczep oczkowy będący na wyposażeniu ładowarki burtowej Kovaco umożliwia wykorzystanie jej również jako holownika.

Dane techniczne ładowarki Kovaco Elise 900

napęd – 3 silniki elektryczne
moc znamionowa – 3 x 10 kW
moc maksymalna – 3 x 27 kW
maks. moment obrotowy – 3 x 120 Nm
czas pracy przy obciążeniu – 2 - 8 h
czas ładowania 0 – 100% – 5,3 h
czas ładowania 0 – 80% – 3 h
akumulator kwasowo-ołowiowy
ciśnienie w układnie hydraulicznym – 180 barów
wydajność hydrauliki – 65 l/min
zbiornik oleju hydraulicznego – 40 l

opr. aj

autor dr Artur Jakubek

dr Artur Jakubek

redaktor naczelny magazynu Profi

<p class="MsoNormal">redaktor naczelny magazynu „profi”</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Nowa ładowarka Schäffer

Model 2630 LT wyposażony jest w silnik Kubota

czytaj więcej

Ładowarki teleskopowe Weidemann z nową kabiną i silnikiem

Wymiary, wysokość podnoszenia 4,5 m i ładowność 1,25 t są takie same, ale silnik Stage V nie jest jedyną aktualizacją kompaktowej ładowarki teleskopowej Weidemann T4512, która jest wyposażona w nową kabinę i układ napędowy.

czytaj więcej

Elektromobilność w ładowarkach kołowych

Spełnienie normy emisji spalin Stage V nie jest już wyzwaniem dla producentów ładowarek. Idą krok naprzód i opracowują maszyny z zerową emisją! Już wkrótce Merlo rozpocznie seryjną produkcję dużej ładowarki teleskopowej e-Worker.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)