Claas Orbis 900 o szerokości transportowej 3 m
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Claas Orbis 900 o szerokości transportowej 3 m

07.10.2020autor:

Bezrzędowy przyrząd tnący Claas Orbis 900 został zmodernizowany. Modele dostępne na rynku od 2021 roku nie będą przekraczać szerokości transportowej 3 metrów. W przystawkach pojawiło się również nowe nowe, automatycznie składane zabezpieczenie transportowe z wbudowanym oświetleniem.

Przystawki tnące ORBIS 900 do sieczkarni Jaguar przeszły modernizację. Konstruktorzy z Harsewinkel dużą uwagę przyłożyli do składnia i transportu zespołu tnącego. Szerokość po złożeniu nie przekracza 3 m, daje to możliwość transportu po drogach bez uzyskania specjalnych zezwoleń

Konstrukcja pięcioczęściowa

Zespół żniwny Orbis 900, podobnie jak mniejsze modele 750 charakteryzuje pięcioczęściowa rama. Wg producenta zapewnia to szybkie składnia i kompaktowe wymiary złożonej przystawki. Pozwala to na jazdę sieczkarnią po drogach publicznych bez ograniczonej widoczności w przód i na boki. Zredukowanie szerokości transportowej umożliwia również bezpieczne poruszanie się z prędkością transportową do 40 km/h. W skład zabezpieczenia transportowego wchodzą gumowe osłony zasłaniające ostre elementy przystawki, na osłonach zostało zamontowane oświetlenie oraz pas odblaskowy na całej szerokości osłony. Jak zapewnia producent, złożenie przystawki trwa 30 sekund i przy prędkości od 2 do 7 km/h wymaga dotknięcia tylko jednej ikony. W opcji dostępny jest także zintegrowany system transportowy, który wysuwa się po złożeniu przystawki i aktywacji trybu transportowego.

r e k l a m a

Niskie ściernisko

Regulowany dwustopniowo kąt doczepiania i płaska dolna część zespołu żniwnego Orbis 900 umożliwia pozostawienie ścierniska i minimalnej wysokości 85 mm. W połączeniu z zastosowaniem małych i dużych trzystopniowych tarcz transportowych umożliwia to wykorzystywanie przystawki do zbioru zarówno kukurydzy, jak i kiszonki z całych roślin. Duże tarcze umieszczone przed zespołem wciągania powinny bez problemu radzić sobie z podawaniem materiału przy dużym plonie. Jak deklaruje Claas - łopatki podające i rury prowadzące kolby zapewniają stałe doprowadzanie do zespołu wciągania także opadłych kolb.

Obsługa serwisowa

Listwy prowadzące są w niektórych miejscach szczególnie narażone na ścieranie, można je wymienić lub wybrać listwy z wariantu Premium Line. Obejmuje on listwy prowadzące ze stali, bębny wciągające z dodatkową powłoką oraz mniej odporne na ścieranie noże o profilu sierpowym.

Przepływ materiału

Tworzący kształt litery V przepływ materiału roślinnego wspomagają dwa stożki transportowe umieszczone z każdej strony na bębnach odwracających. Bębny wciągające z trzystopniową regulacją prędkości obrotowej przenoszą rośliny w kierunku wzdłużnym do zespołu wciągania. Do zbioru wyległej kukurydzy dostępne są osłony boczne z hydraulicznie napędzanym ślimakiem, stożki do zewnętrznych tarcz transportowych, przedłużony czub środkowy, a także przedłużenia czubów. Do bardzo wysokich upraw kukurydzy możliwy jest montaż podwyższeń pałąków wprowadzających.

Kopiowanie terenu

Pomimo dużej szerokości roboczej ORBIS 900 dopasowuje się do konturów pola. Zapewnia to rama wahliwa z kompensacją wahań mniej więcej 5°w połączeniu z systemem hydraulicznej kompensacji wahań Auto Contour. Oprócz dwóch standardowych pałąków kopiujących w obszarze zewnętrznym dostępny jest też trzeci pałąk dodatkowy, montowany na środku. Pozwala to w odczuwalny sposób poprawić dopasowanie do podłoża, w szczególności na nierównych polach. Długie, sprężynujące pałąki kopiujące zapewniają prowadzenie przyrządu roboczego na nierównym podłożu.
opr. łs
fot. firmowe

r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Claas CTIC i CTIC 2800: Zmiana ciśnienia w oponach

System pompowania kół CTIC w ciągnikach będzie dostępny w wersji fabrycznej dla Axion 900 i może być dodatkowo montowany w ciągnikach Arion 500 i Arion 600 oraz Axion 800 i Axion 900.

czytaj więcej

Co przewieziesz przyczepą Claas Cargos?

Przyczepa potrzebna jest w każdym gospodarstwie, jednak przez większą część roku stoi bezużyteczna. Jakie rozwiązania sprawiają, że jest wielozadaniowym narzędziem wykorzystywanym przez cały sezon prac polowych? Zobaczmy co proponuje Claas w przyczepach Cargos.

czytaj więcej

Jak zdobyć ciągnik Claas Elios 230 w 57 sekund?

Tylko 57 sekund potrzebowała pani Ewelina z Przechlewa - zwyciężczyni konkursu „Kup maszynę do zbioru pasz, wygraj ciągnik Claas”, żeby poprawnie odpowiedzieć na 10 pytań i wygrać ciągnik Elios 230!

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)