Claas: internetowy konfigurator
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Claas: internetowy konfigurator

07.05.2020autor: Jan Józefowicz

Możliwość korzystania z konfiguratora maszyn dostępna była tylko dla dealerów Claasa. Teraz to zmieniono.

Indywidualne potrzeby

– Warunki pracy maszyn rolniczych Claas są tak zróżnicowane, jak stawiane im wymagania i oczekiwania klientów  – mówi Krystian Jarzembowski, dyrektor handlowy Claas Polska. Konfigurator umożliwia i ułatwia dopasowanie maszyn do indywidualnych potrzeb. Dzięki temu klient może stworzyć własną konfigurację maszyny i wyposażyć ją we wszystkie dostępne opcje, także w systemy rolnictwa precyzyjnego

A co z ofertą cenową?

Nowa wersja konfiguratora ułatwia klientom samodzielne i precyzyjne budowanie specyfikacji maszyn. Możliwe jest również przesłanie za pośrednictwem poczty elektronicznej zapytania o ofertę cenową do dealera Claas. Po negocjacjach i zaakceptowaniu warunków klient składa zamówienie i podpisuje umowę z dealerem. Podczas budowania maszyny w konfiguratorze klient decyduje, które opcje są dla niego ważne. Dla ułatwienia wyboru dodano informacje o korzyściach wynikających z zastosowania danej funkcji w maszynie.

Komputer, smartfon lub tablet

Nowy konfigurator jest dostępny na komputerze i urządzeniach mobilnych (smartfon lub tablet). Ma opcję filtrowania rodzin produktów według określonych parametrów, aby wyszukiwanie był bardziej intuicyjne. Dane techniczne serii produktów są wyświetlane bezpośrednio, co pozwala na podgląd różnych modeli.

Konto po rejestracji

Do opcji wyposażenia dodane są zdjęcia i opisy, które ułatwiają podjęcie decyzji o wyborze do specyfikacji. Przy użyciu jednego narzędzia klient ma możliwość skonfigurowania całego zestawu, np. ciągnika z ładowaczem czołowym i narzędziem roboczym lub kombajnu zbożowego z przystawką roboczą i wózkiem transportowym. Konfigurację maszyny można zapisać na swoim koncie w Claas Connect (po wcześniejszej rejestracji) i w dowolnym momencie otworzyć i zmienić, a następnie przesłać do Dealera z prośbą o ofertę cenową.

Kody błędów

Claas Connect jest kompleksową platformą, która udostępnia dużo pomocnych dla klientów aplikacji ułatwiających dobór części zamiennych czy środków smarnych, a także odczytanie wielu kodów błędów komunikowanych przez maszynę.

opr. jj

autor Jan Józefowicz

Jan Józefowicz

redaktor

<p class="MsoNormal">redaktor magazynu „profi" i portalu profitechnika.pl</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Claas connect – katalog części i instrukcja obsługi w smartfonie!

Platforma Claas connect umożliwia użytkownikom łatwy dostęp do instrukcji obsługi lub do katalogu części zamiennych swojej maszyny. A to wszystko z poziomu smartfona...

czytaj więcej

Jak prawidłowo wyregulować zgrabiarkę Claas?

W żywieniu zwierząt podstawą jest dobra pasza. Aby uzyskać jej wysoką jakość, należy poprawnie wyregulować maszyny do zbioru zielonek. Podpowiadamy, jak ustawić zgrabiarkę marki Claas, żeby formowała pokos pozbawiony zanieczyszczeń. 

czytaj więcej

Mapowanie plonu maszynami Claas

Żniwa to jedyna okazja w roku, żeby sprawdzić skuteczność przeprowadzonych zabiegów polowych. Kombajny i sieczkarnie Claas wyposażone są w urządzenia, które umożliwiają tworzenie map plonu w trakcie zbioru. Wymaga to odpowiedniego przygotowania sprzętu i przeprowadzenia kalibracji. 

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)