Wielton czasowo zawiesza produkcję
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Wielton czasowo zawiesza produkcję

06.04.2020autor: Jan Beba

Decyzja podyktowana jest troską o zdrowie pracowników i partnerów biznesowych wieluńskiej spółki oraz wiąże się z negatywnym wpływem pandemii koronawirusa na sprzedaż i łańcuch dostaw podzespołów do dalszej produkcji.

Podczas czasowego zawieszenia produkcji na terenie zakładów w Wieluniu firma zamierza przeprowadzić prace modernizacyjne i optymalizacyjne, związane między innymi ze zmianami umiejscowienia poszczególnych linii technologicznych, optymalnym ułożeniem procesu produkcyjnego oraz naprawami i remontami. Prace będą prowadzone przez zespół pracowników wykonujący powierzone zadania w ramach obniżonego wymiaru czasu pracy. Przypomnijmy, że obok szerokiej gamy naczep ciężarowych mury fabryki opuszczają również przyczepy rolnicze.

Zarząd Grupy Wielton podobne decyzje w innych zakładach podjął już wcześniej, ostatnio 27 marca kiedy to z tych samych przyczyn podjęto decyzję o czasowym wstrzymaniu produkcji zakładów Grupy Lawrence David Ltd. w Wielkiej Brytanii. W przypadku Grupy Lawrence David (naczepy oraz zabudowy kurtynowe i furgonowe,) niełatwą decyzję wymusiła także postępująca absencja pracowników spowodowana licznymi obowiązkowymi kwarantannami mającymi związek z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Po trzech kwartałach 2019 r. Grupa Lawrence David miała 13,3% udziału w przychodach Grupy Wielton oraz 18,5% udziału w sprzedaży wolumenowej. Czasowo wstrzymano także montaż w włoskiej spółce Viberti Rimorchi (naczepy kurtynowe, naczepy podkontenerowe i naczepy-wywrotki), która po trzech kwartałach 2019 r. miała 2,7% udziału w przychodach Grupy. W związku z decyzją rządu francuskiego spółka Fruehauf została zobligowana do czasowego zamknięcia zakładu produkcyjnego. Fruehauf podobnie jak wiele innych zakładów produkcyjnych we Francji, jest zmuszony do przerwania produkcji i

zamknięcia zakładu z uwagi na brak możliwości zagwarantowania przestrzegania zasad określonych przez rząd w celu zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego swoim pracownikom. Część komórek organizacyjnych spółki Fruehauf, wiodącego producenta naczep i przyczep do pojazdów ciężarowych na rynku francuskim, kontynuuje swoją działalność tj. m.in. centrum sprzedaży, dział gwarancji i obsługi posprzedażnej i dział części zamiennych.

Grupa Langendorf w Niemczech pracuje poniżej optymalnego poziomu, produkcja i sprzedaż są jednak kontynuowane. Podobnie spółka zależna w Rosji OOO Wielton prowadzi działalność w trybie ciągłym, bez większych zakłóceń.

Póki co zarząd spółki, na czele którego stoi Mariusz Golec, nie podejmuje się oszacowania rozmiaru wpływu skutków pandemii COVID-19 na działalność Grupy Kapitałowej Wielton.

autor Jan Beba

Jan Beba

<p>redaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Aktualności branżowe

Dostawy maszyn Samasz nie są zagrożone

W czasie pandemii odczuwamy pozytywne efekty odpowiedniego podejścia do planowania produkcji i dystrybucji naszych maszyn na kolejny sezon. W efekcie znakomita większość maszyn zamówionych przez rolników i dilerów przed nowym sezonem w większości została już dostarczona do klientów i dilerów – powiedział Karol Wdziękoński z firmy Samasz.

czytaj więcej
Aktualności branżowe

Koronawirus dezorganizuje prace fabryk

Nie da się zaprzeczyć, że szerząca się pandemia koronawirusa wpływa na każdą gałęź gospodarki. Już odczuwają to fabryki maszyn rolniczych, które mają problemy z dostępnością podzespołów dostarczanych przez podwykonawców.  

czytaj więcej
Aktualności branżowe

Stihl – rośnie segment aku

Aku – czyli napęd z baterii ładowanych elektrycznie – to hasło przewodnie firmy Stihl na kolejne lata. 

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)