Manitou wprowadza na rynek nową serię kompaktowych ładowarek. Co je wyróżnia?
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Manitou wprowadza na rynek nową serię kompaktowych ładowarek. Co je wyróżnia?

03.08.2023

Maszyny Manitou od lat pracują w polskich gospodarstwach rolnych. Są to: ładowarki, wózki widłowe, jak i platformy robocze. W rolnictwie szczególną popularnością cieszą się ładowarki teleskopowe. Ostatnio Manitou skupia się na prezentacji nowych, kompaktowych ładowarek przegubowych. Jedna z takich prezentacji odbyła się w minionym tygodniu w siedzibie partnera handlowego francuskiego koncernu, firmie Agromix w Rojęczynie.

Czas na zmiany w ładowarkach

Dotychczasowa gama kompaktowych ładowarek znana pod modelami 106, 306, 406, 506 stworzona została w 2007 roku. Zatem presja czasu wymusić musiała zmiany. Nowe maszyny zostały zaprojektowane, aby sprostać nowym potrzebom w gospodarstwach rolnych. Zmiany zaczęto od wprowadzenia nowych nazw modeli. Wzorem maszyn teleskopowych nowe oznaczenia ładowarek kompaktowych Manitou kryją w sobie model maszyny czyli MLA, numer serii, ilość koni mechanicznych oraz typ napędu. Ładowarki dostępne są w trzech modelach wyposażenia, odpowiednio essenstial, classic i najbogatsza wersja premium.

Co z tą hydrauliką?

Kluczowym elementem każdej ładowarki jest hydraulika. W przypadku ładowarek Manitou hydraulika robocza, która odpowiednio zasila osprzęt hydrauliczny, oferowana jest standardzie. Najmniejsze maszyny z serii mają hydraulikę o wydajności 30 litrów na minutę, największa natomiast seria 5 oferuję wydajność na poziomie 60 litrów na minutę. Każda maszyna z gamy przegubowych ładowarek kompaktowych Manitou wyposażona jest w dwie pompy hydrauliczne. Pierwsza z nich odpowiada za osprzęt hydrauliczny, druga natomiast odpowiedzialna jest napęd maszyny. 

Silniki

Poprzednia seria kompaktowych ładowarek przegubowych Manitou wyposaża była w silniki Yanmar, obecnie sercem każdej maszyny są jednostki napędowe marki Perkins. Ich moc to przedział od 25 koni mechanicznych (w przypadku serii 2) do 50 koni mechanicznych, którymi dysponują najwyższe serie 4 i 5.

Zastosowanie

Zmieniają się potrzeby klientów, co w konsekwencji powoduje również ewolucję maszyn. Seria kompaktowych ładowarek przegubowych koncernu Manitou to maszyny przeznaczone do lżejszych prac. Doskonale sprawdzą się w codziennych gospodarskich obowiązkach. Ze względu na swoje niewielkie rozmiary i szeroką gamę osprzętu maszyny te wydają się być niezastąpione w gospodarstwie, a wszystko to przy tak poszukiwanej dzisiaj minimalizacji kosztów.   

Szymon Śliwiński
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Testy

Ładowarka przegubowa MultiOne 11.6 K: mała z dużym udźwigiem [TEST]

Z lekkim dystansem podszedłem do sprawdzenia przydatności ładowarki MultiOne w gospodarstwie z produkcją zwierzęcą, gdzie próżno szukać utwardzonych powierzchni. Jak maszyna ze sztywnym przegubem spisała się w takich warunkach?

czytaj więcej
Maszyny rolnicze

Żniwa i siew z top agrar i profi: Proste i skuteczne narzędzia - Güttler Super Maxx i głębosz Actisol Actimix

Pokaz Żniwa i siew obfitował w narzędzia uprawowe. Wśród nich pojawił się również sprzęt jeszcze mało znanych w naszym kraju marek Güttler i Actisol. Jakie możliwości oferuje głębosz i kultywator dostarczony przez firmę Karchex?

czytaj więcej
Maszyny rolnicze

Żniwa i siew z top agrar i profi: Co zmieniło się w ciągnikach Arbos 5130 Advanced?

Druga edycja pokazu Żniwa i siew obfitowała w ciągniki Arbos dostarczone przez generalnego importera marki – firmę Korbanek. W pokazie pracowały dwa ciągniki Arbos 5130 Advanced nowej generacji. Co się w nich zmieniło?

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)