Minihodowla na remont stada
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Minihodowla na remont stada

29.05.2021autor: Paulina Janusz-Twardowska

Produkcja loszek na remont to sposób małżeństwa Stachowskich nie tylko na utrzymanie wysokiej rotacji zwierząt w grupach i dobre wyniki produkcyjne, ale także na sukcesywny postęp hodowlany w stadzie.


Gdy Felicja i Dariusz Stachowscy ponad 4 lata temu zasiedlali nową chlewnię 120 lochami Topigs Norsvin, mówili, że będą uczyć się produkcji od początku, by wykorzystać maksymalnie potencjał nowego stada. Dziś obserwując ich przy pracy oraz rewidując wyniki, bez wątpienia można stwierdzić, że nauka nie poszła w las, a młodzi hodowcy osiągnęli pełen profesjonalizm. Z sukcesami prowadzą stado podstawowe, z którego sprzedają około 2700 prosiąt i do 1000 tuczników rocznie.

Jak zorganizowali swoją produkcję? Jak dobierają knury do krzyżowania oraz jaki osiągnęli postęp hodowlany dowiesz się za artykułu "Minihodowla na potrzeby własnego stada" w czerwcowym wydaniu "top świnie".
okładka TS
autor Paulina Janusz-Twardowska

Paulina Janusz-Twardowska

<p>redaktor „top agrar Polska”, zootechnik, specjalistka w zakresie hodowli trzody chlewnej.</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Zdrowie bydła

Hodowla bez antybiotyków – potrzebna komunikacja żywieniowców i lekarzy weterynarii

Hodowla bez antybiotyków to nadchodzące wielkie i nieuchronne zmiany dla rolników, lekarzy weterynarii i żywieniowców. To wyzwanie, z którym wszyscy będą musieli się zmierzyć. Jednak aby wdrożyć zmiany potrzebna jest współpraca. 

czytaj więcej

Jakie są wymagania dotyczące ekologicznego chowu bydła?

Chciałbym zająć się ekologicznym chowem bydła. Jakie są wymagania dotyczące zasad ekologicznej produkcji zwierzęcej?

czytaj więcej
Aktualności branżowe

Hodowcy i pracownicy branży komentują sytuację na rynku trzody chlewnej. Co mówią o cenach świń?

Stabilizacja na rynku wieprzowiny i utrzymujące się od miesięcy stosunkowo wysokie ceny żywca wieprzowego pozwalają odrabiać straty rolnikom. Na rynku od lat nie było takiego ożywienia. Sprawdzamy, jak obecną sytuację komentują uczestnicy rynku.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)