Więcej produktów mleczarskich trafi na Kostarykę
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Więcej produktów mleczarskich trafi na Kostarykę

07.01.2020autor: Dorota Kolasińska

Lista produktów mleczarskich, które polskie zakłady mleczarskie mogą eksportować na rynek Kostaryki została rozszerzona. Negocjacje przyniosły zamierzone efekty. 

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi poinformowało, że na rynek Kostaryki będą mogły być wysyłane dodatkowo takie produkty jak mleko zagęszczone, skondensowane i kajmak, sery, masło, słodka śmietana i mleko UHT. 

Dotychczas Polska była zatwierdzona do wywozu mleka w proszku, mleka odtłuszczonego w proszku, mleka pełnego w proszku, serwatki w proszku, serwatki demineralizowanej w proszku, śmietanki w proszku, koncentratu białka mleka, koncentratu serwatki, produktów mlecznych z dodatkiem tłuszczy roślinnych.

Ministerstwo dodaje, że zakłady zainteresowane eksportem na rynek kostarykański nowych kategorii produktów powinny skontaktować się z właściwymi terytorialnie powiatowymi lekarzami weterynarii w celu rozpoczęcia procedury uzyskiwania uprawnień.
dkol
autor Dorota Kolasińska

Dorota Kolasińska

<p>redaktor portalu topagrar.pl i działu top bydło, zootechnik, specjalista w zakresie hodowli bydła mięsnego i mlecznego</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Aktualności branżowe

Jędrzejowska Spółdzielnia Mleczarska w likwidacji!

Jedna z najstarszych firm z Wodzisławia jest w stanie likwidacji. Poszukiwani są chętni do zakupu zakładu. 

czytaj więcej
Aktualności branżowe

Minister Rolnictwa: Zarządy spółdzielni traktują chłopów jak śmieci

O szansach i zagrożeniach dla polskiego mleczarstwa dyskutowano podczas Konferencji Mleczarstwa Polskiego Euromlecz 2020, która odbywała się w piątek w Ciechocinku.

czytaj więcej
Ceny zbóż

Mniejsza podaż i rosnący eksport powodują wzrosty cen zbóż

Ceny pszenicy na Matifie w całym tygodniu pozostają w rosnącym trendzie i obracają się wokół 185 euro/t po to by, w ostatnich dniach tygodnia złagodzić nieco wzrosty i wrócić do poziomów 183 euro/ t na notowaniu marcowym. W kraju ceny jednak rosną w dalszym ciągu.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)