Michał Kołodziejczak (AgroUnia): Musimy zmusić polityków żeby podejmowali dobre decyzje!
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Michał Kołodziejczak (AgroUnia): Musimy zmusić polityków żeby podejmowali dobre decyzje!

02.10.2020autor: Bartłomiej Czekała

Jednym z głównych organizatorów pokojowej manifestacji rolników w Warszawie był lider AgroUnii Michał Kołodziejczak. Jego zdaniem polityków trzeba zmusić do podejmowania dobrych decyzji, a nie takich, które godzą w godność rolników, ich codzienną pracę i pokazują ich jako ludzi krzywdzących zwierzęta.

Michał Kołodziejczak w rozmowie z Karolem Bujoczkiem podkreślał, że kierowana przez niego organizacja po uchwaleniu przez Sejm kontrowersyjnej nowelizacji ustawy o ochronie praw zwierząt od początku optowała za tym, żeby manifestacja w Warszawie musi się odbyć bardzo szybko.

– Wielu bardziej doświadczonych działaczy mówiło: „Nie, nie uda się. Dajmy im trochę czasu. Zróbmy to kiedy indziej”. Udało się przekonać ich i proszę spojrzeć, czy tu jest mało ludzi? – mówił Kołodziejczak wskazując na długi szpaler rolników, poruszający się ulicami stolicy. – Proszę posłuchać ich głosów: „Chłopi razem”. Oni wszyscy tego chcą. Do tej pory ruchy rolnicze były rozbijane. Dlaczego? Bo każdy załatwiał z ministrem swój osobisty interesik. Dzisiaj prezes partii pokazał: Nie będziecie załatwiać – niszczymy wszystko. I dlatego uznali, że wszystkie te ruchy, które robiła AgroUnia i przeciwko którym oni walczyli, były słuszne i nie dało się inaczej – przekonywał Kołodziejczak.

Jak dodał, AgroUnia jest po wakacyjnej przebudowie strukturalnej, która była potrzebna po 2 latach działalności i jest dziś dużo silniejszą organizacją.

– Musimy mieć czystych i zdrowych działaczy, których celem jest walka o polskie rolnictwo i którzy będą doceniani przez ludzi, bo to naprawdę jest ciężkie działanie – mówił Kołodziejczak.

Jego zdaniem widać dojrzałość wszystkich działaczy związkowych, z których każdy pokazał swoją odrębność, ale teraz przyszedł czas na wspólne działanie.

– Jestem przekonany, że tę ustawę uda się odrzucić w całości - zakończył lider AgroUnii.

Obejrzyj cały wywiad poniżej!
autor Bartłomiej Czekała

Bartłomiej Czekała

Redaktor naczelny portalu topagrar.pl, szef zespołu PWR Online

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Kto skorzysta ze wsparcia na poprawę dobrostanu zwierząt?

Program ogłoszono rok temu jako nowe działanie z PROW 2014–2020. Nabór wniosków odbył się w terminie składania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich, czyli od 15 marca do 15 czerwca 2020 r. O wsparcie na ten cel wystąpiło ponad 42 tys. hodowców krów.

czytaj więcej
Aktualności

Marsz pogrzebowy polskiego rolnictwa. Tak protestowali rolnicy w Warszawie

Dziś w Warszawie odbył się protest rolników. Miał on formę symbolicznego pogrzebu polskiego rolnictwa. Manifestacja rolników stylizowana na orszak pogrzebowy przeszła z Placu Trzech Krzyży pod Sejm i Pałac Prezydencki. – PiS uderzył nas w twarz, musimy ratować polskie rolnictwo – mówili organizatorzy. ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ POD ARTYKUŁEM!

czytaj więcej
Aktualności branżowe

Holenderski program likwidacji gospodarstw: 644 rolników chce wycofać się z hodowli zwierząt

Faza rejestracji do holenderskiego programu likwidacji gospodarstw hodowlanych, a tym samym całkowitego odejścia od utrzymywania zwierząt, trwa już od kilku dobrych miesięcy. Jak dotąd chęć wycofania się z hodowli zgłosiło 644 rolników. A jak to wygląda w poszczególnych grupach zwierząt?

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)