Ceny bydła – dużo towaru na rynku
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Ceny bydła – dużo towaru na rynku

10.09.2019autor: Dorota Kolasińska

Mimo wysokiej podaży bydła na rynku, ceny lokalnie lekko rosną. Na horyzoncie majaczą podwyżki, ale można jedynie pomarzyć o powrocie do cen z ubiegłego roku...

Na rynku podaż bydła się zwiększa z dnia na dzień, bo towaru jest coraz więcej. Ceny lekko, lokalnie rosną, co wpływa na wzrost średniej płaconej za byki, jałówki i krowy. Średnio w zakładach cena byków w klasie R wzrosła o 12 gr, a w klasie O o 14 gr, natomiast cena jałówek o 13-14 gr w klasie O i R. O ledwie 8 gr wzrosła cena krów, których również w skupie pojawia się coraz więcej. 

Mimo uzgodnienia nowych warunków weterynaryjnych dotyczących wołowiny i uruchomienia możliwości eksportu na początku sierpnia do Izraela, na razie żaden z zakładów z naszej cotygodniowej sondy nie zajął się sprzedażą w tamtym kierunku. A rzutowałoby to na pewno na wzrost cen.

Niestety z naszych nieoficjalnych informacji wynika także, że mimo, że nie nadszedł jeszcze 31 października i decyzja w sprawie Braxitu, Anglia powoli odstępuje od zamówień wołowiny z Polski.

Uzgodniono natomiast nowe świadectwa do Libanu, a także kontynuowane są rozmowy z Chinami. Jest to dobry kierunek, ponieważ w Chinach znacznie spadła liczba trzody chlewnej i dostępnej wieprzowiny dla konsumenta (wysokie ceny!), którą w znacznym stopniu można zastąpić wołowiną. 

r e k l a m a

Ile płacą zakłady? 


    • W tym tygodniu za byka w klasie R otrzymamy średnio 11,86 zł/kg, za byka w klasie O 11,47 zł/kg wbc
    • Za jałówki w klasie R zakłady w tym tygodniu średnio oferują 12,36 zł/kg, a za klasę O 11,71 zł/kg
    • Krowy w klasie R skupy biorą średnio za 10,52 zł/kg, a w klasie O 10,20 zł/kg
     
         

        Za 
    wagę żywą byczków
         zakłady płacą średnio 
    6,83 zł/kg
        ,
     jałówek 5,83 zł/kg
        , a za 
    krowy 5,25 zł/kg. 

        Wszystkie ceny możesz sprawdzić tutaj –
     aktualne notowania cen!  

    dkol 
    autor Dorota Kolasińska

    Dorota Kolasińska

    <p>redaktor portalu topagrar.pl i działu top bydło, zootechnik, specjalista w zakresie hodowli bydła mięsnego i mlecznego</p>

    przeczytaj inne artykuły tego autora
    r e k l a m a
    r e k l a m a

    Przeczytaj także

    Kukurydza

    Zbiór kukurydzy na kiszonkę w Kombinacie Rolnym Kietrz

    Zbiory kukurydzy na kiszonkę ruszyły. Wprawdzie ziarno jeszcze dojrzewa w kolbach, ale zbiory zaczynają gospodarstwa hodowlane, które z zebranej kukurydzy robią kiszonkę dla bydła. Kukurydza to uprawa, która ma więcej zalet niż inne uprawy i jest obok lucerny głównym składnikiem białka w paszy dla bydła. W Kombinacie Rolnym Kietrz ze względu na hodowlę kilku tysięcy sztuk bydła pracy jest sporo, bo areał upraw kukurydzy wynosi ponad półtora tysiąca hektarów.

    czytaj więcej
    Aktualności branżowe

    Holenderski program likwidacji gospodarstw: 644 rolników chce wycofać się z hodowli zwierząt

    Faza rejestracji do holenderskiego programu likwidacji gospodarstw hodowlanych, a tym samym całkowitego odejścia od utrzymywania zwierząt, trwa już od kilku dobrych miesięcy. Jak dotąd chęć wycofania się z hodowli zgłosiło 644 rolników. A jak to wygląda w poszczególnych grupach zwierząt?

    czytaj więcej
    Aktualności branżowe

    Niemcy: podejrzenie choroby niebieskiego języka w stadzie owiec w Dolnej Saksonii

    Najpierw Nadrenia Północna-Westfalia, teraz Dolna Saksonia. W powiecie Ammerland oficjalnie podejrzewa się wystąpienie choroby niebieskiego języka w stadzie owiec. Trwa oczekiwanie na potwierdzenie przypadku przez instytut wirusologiczny Friedrich-Loeffler-Institut.

    czytaj więcej

    Najważniejsze tematy

    r e k l a m a
    Pytania i regulaminy
    Kategorie
    Produkty Agrarsklep
    Przydatne linki
    Social Media

    Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

    Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)