Kuhn: 20 lat technologii Bale-In-One
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Kuhn: 20 lat technologii Bale-In-One

30.04.2022autor: dr Artur Jakubek

Owijanie beli w komorze prasy rolującej to rozwiązanie, które w firmie Kuhn rozwijane jest już od 20 lat!


Technologia BIO (Bale-In-One), czyli owijania beli folią jeszcze w komorze prasy rolującej, w tym roku ma już 20 lat. Taka kombinacja prasy rolującej i owijarki ma wielu zwolenników na całym świecie, w tym także w Polsce.



Kuhn i-BIO na Podlasiu

Jednym z użytkowników prasy Kuhn Bele-In-One jest Artur Lubowicki – hodowca bydła mlecznego i mięsnego z województwa Podlaskiego. Prasoowijarką pracuje od 2011 roku rocznie wykonując ok. 1000 bel sianokiszonki i kilka bel słomy.

- Używam owijarki bel i-BIO od 11 lat. Wówczas nie spodziewałem się, że mój ciągnik o mocy 113 KM będzie w stanie poradzić sobie z prasą. Po rozmowie z dealerem firmy Kuhn dowiedziałem się, że na rynku dostępna jest prasa o niskim zapotrzebowaniu na moc i mój ciągnik będzie w stanie wygodnie ją obsługiwać. W połączeniu z niską masą własną, szerokimi oponami, kompaktowymi rozmiarami i jednokomorowym systemem owijania, maszyna przypadła mi do gustu. Byłem przekonany, że i-BIO usprawni i zoptymalizuje proces zbioru przy jednoczesnym zachowaniu jakości paszy – komentuje Artur Lubowicki.


- Wszechstronność prasy jest dla mnie bardzo ważna. Dzięki niewielkiej masie 3,7 t maszyna pracuje jako prasoowijarka, ale może również pracować jako standardowa prasa, na przykład przy zbiorze suchego materiału. Pracę w trudnych warunkach ułatwiają duże szeroko rozstawione koła i nisko położony środek ciężkości. Maszyna pracująca w moim gospodarstwie ma szeroki podbieracz i 14-nożowy rotor OptiCut. Szerszy podbieracz zwiększa przepustowość, umożliwiając uzyskanie pożądanego kształtu i gęstości beli, natomiast rotor OptiCut umożliwia pocięcie paszy na żądaną długość. Znajomi rolnicy, którzy również mają prasy belujące i-BIO, zauważyli, że znacznie skraca to czas przygotowania TMR. Zadania związane z belowaniem i owijaniem z prasą Kuhn i-BIO o bardziej wydajne – podsumowuje Artur Lubowicki.

Zobacz opinie użytkowników prasy Kuh i-BIO

opr. aj

fot. firmowe

autor dr Artur Jakubek

dr Artur Jakubek

redaktor naczelny magazynu Profi

<p class="MsoNormal">redaktor naczelny magazynu „profi”</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Pierwszy samojezdny opryskiwacz Kuhn Artec F40 Evo!

Gdyby była ze stali, to przy szerokości 36 m ważyłaby o 1,5 t więcej, co niepotrzebnie zagęszczałoby glebę w ścieżkach technologicznych. Tak producent wyjaśnia zastosowanie aluminiowej belki polowej w opryskiwaczu Kuhn Artec F40 Evo, którego pierwszą w czerwonej szacie sztukę, zaprezentowano PHR Tulce w Nagradowicach.

czytaj więcej

Techmilk: jakie technologie będą napędzać branżę mleczarską w przyszłości?

Długo wyczekiwana 23. edycja seminarium naukowego Techmilk odbyła się w dniach 6–8 kwietnia w Mikołajkach. Hasło przewodnie wydarzenia brzmiało: „Postęp techniczny w przetwórstwie mleka”. Tematy jak zwykle przyciągnęły przedstawicieli branży mleczarskiej, którzy przybyli do Hotelu Gołębiewski w sile 307 osób. Obecni byli przedstawiciele 49 zakładów mleczarskich i 44 firm związanych z branżą mleczarską. Prezentowano nowinki techniczne, wymieniano doświadczenia oraz dyskutowano w kuluarach.

czytaj więcej

Mechaniczny Kuhn Sitera z napędem elektrycznym

Silnik elektryczny napędzający kółka wysiewające w mechanicznym siewniku Kuhn Sitera umożliwia wysiew zmiennej dawki nasion, a do kalibracji, nie trzeba wychodzić z kabiny.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)