Fendt: Mniejsze modele przyczep Tigo S i ST
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Fendt: Mniejsze modele przyczep Tigo S i ST

30.03.2021autor:

Seria przyczep do transportu Tigo MR Profi, MR i MS została uzupełniona o modele Tigo S i ST.

Nowe modele Fendt Tigo S i ST są dostępne w wariancie z osią pojedynczą lub podwójną typu tandem, a także z trzema różnymi pojemnościami załadunkowymi mieszczącymi się w przedziale od 22 m³ do 29 m³ zgodnie z DIN. Modele jednoosiowe charakeryzują się większą zwrotnością. Te z osią typu tandem, wyróżnia lepsze rozłożenie masy na grunt. Nowy model, Fendt Tigo 100 MR Profi dysponuje pojemnością załadunkową 50 m³.

Opcje nadbudowy

Modele Tigo S i ST mogą być wyposażone w dwie różne konstrukcje. Standardowo przyczepa Tigo jest wyposażony w składane przedłużenie do pasz suchych, produent informuje, że  dobrze sprawdza się ono w przypadku ładowania siana lub niewielkiej wysokości przejazdu. Opcjonalnie dostępna jest składane hydraulicznie przedłużenie do pasz suchych. Stalowa konstrukcja została opracowana pod kątem wytwarzania kiszonek. W celu optymalnego wykorzystania maksymalnej ładowności podczas zbioru siana dostępny jest również opcjonalny zestaw do ładowania siana. Dzięki stalowym rozpórkom u góry zamiast lin możliwe jest efektywniejsze ładowanie przyczepy. Alternatywnie modele Tigo S i ST mogą być również wyposażone w plandekę ograniczającą, która utrzymuje również krótko ścięte plony.

r e k l a m a

Układ jezdny

Mimo niskiej masy własnej modele Tigo S i ST są bardzo stabilne. Jest to zasługą wyjątkowo stabilnej ramy podwozia. Producent informuje, że odporna na skręcanie spawana konstrukcja jest całkowicie odporna zarówno na skręty wzdłużne, jak i poprzeczne.

Podbieracz

Modele Tigo S i ST są wyposażone w niesterowany podbieracz z pięcioma rzędów zębów. Jego szerokość robocza to 1,80 m. Współpraca rolki dociskowej z przegrodą ma zmniejszyć tarcie i zapewnić równomierny przepływ materiału. Konstrukcja z elementami cynkowanymi ogniowo chroni podbieracz przed zużyciem spowodowanym żrącymi sokami paszowymi, rdzą i warunkami atmosferycznymi. Przekłada się to na dłuższą żywotność. Dostępne są opcjonalne sterowane koła kopiujące, które odciążają podbieracz.

Cięcie materiału

Zespół tnący z 33 nożami rozmieszczonymi na dwóch poziomach zapewnia optymalną jakość cięcia. Cięcie z małą szczeliną poprawia jakość cięcia. Standardowo modele Tigo S i ST wyposażone są w 17-ostrzową ramę do cięcia głównego. Dodatkowo istnieje możliwość zamontowania 16-ostrzowej ramy do cięcia kiszonki. Minimalna długość cięcia wynosi 38 mm. Liczbę noży można ustawić za pomoc dźwigni na 0, 5, 17, 21 lub 33. W przypadku zbiorów zielonki, zespół tnący do kiszonki można odchylać, a liczbę noży w głównej ramie tnącej można zmniejszyć do 5. Opcjonalnie dostępny jest  również hydraulicznie wysuwany zespół tnący.

Do pracy na zboczach...

Seria Tigo ST została opracowana specjalnie z myślą o pracy na zboczach.. Dzięki rozstawowi kół 2,12 m i obniżonej wysokości platformy od 25 do 40 cm w zależności od modelu, przyczepa Tigo charakteryzuje się niskim środkiem ciężkości. Producent zapewnia, że wpływa to na bezpieczną obsługę maszyny podczas pracy w trudnych warunkach.

Opr: łs
Fot: Fendt

r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Wały doprawiające marki Tigges uzupełnią ofertę Amazone

W ofercie firmy Amazone pojawią się wały Tigges o szerokości do 4,65 m, przeznaczone zarówno do pracy z pługiem, jak i do zawieszenia na przedni TUZ ciągnika.

czytaj więcej

FendtONE: nowy podłokietnik to nie wszystko

Jedną z nowości prezentowaną ostatnio przez firmę Fendt był nowy system sterowania ciągnikami serii 700, 300 i 200 Vario. Filozofia obsługi FendtONE to nie tylko nowości we wnętrzu kabin ciągników, to również zintegrowany system operacyjny, który obejmuje obszary planowania, realizacji i zarządzania.

czytaj więcej

Fendt Trisix Vario

Kto pamięta targi Agritechnica 2007, ma również na myśli ciągnik Fendt Trisix

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)