Jakie konkurencje czekały na uczestników rajdu?
Zasady Rajdu są proste. Zawodnicy mierzyli się z dwiema konkurencjami. Do pierwszej zostały zbudowane dwa tory równoległe. W tym roku były na nich dosyć długie proste, pozwalające na osiąganie znacznych prędkości. Operatorzy traktorów musieli także na torze pokonać kilka ciasnych zakrętów. Były one wymagające a wejście w nie ze zbyt dużą szybkością powodowało odrywanie tylnego koła, gdyż traktory mocno się przechylały (żadna z maszyn nie została przewrócona).
Drugą konkurencję stanowił wyścig na ¼ mili. Tutaj także startowano parami. Czasy były mierzone. Za sędziowanie odpowiadał Automobilklub Toruński, który do Wielowsi tradycyjnie przywiózł sprzęt wykorzystywany do pomiaru czasu na profesjonalnych rajdach samochodowych. Takie same obowiązywały także zasady. Każda sekunda spędzona na torach przeliczana była na 1 pkt. Wygrywał ten zawodnik, który zgromadził jak najmniejszą liczbę punktów.
W tym roku do traktorowego Rajdu zgłosiło się ponad 50 zawodników. Organizatorzy przewidzieli rywalizację w pięciu kategoriach: maszyn zabytkowych, URSUS C-45, URSUS C-330, ciągników z silnikami do 80 KM mocy oraz traktorów, które posiadają jednostki napędowe z mocą powyżej 80 KM.