Liczący 5 korpusów pług waży ok. 2,5 t, a do współpracy wymaga ciągnika o mocy od 200 do 350 KM. Koło o średnicy 87 cm zamontowane jest w obrębie ramy pługa, dzięki czemu obrabianie krawędzi pól i wykańczanie orki nie jest uciążliwe. Zastosowano tu oponę z bieżnikiem rolniczym, by ograniczyć opory toczenia. Dobrze, że koło pełni również funkcję transportową, z czego skorzystać mogą ciągniki z dolnego przedziału mocy. Aby ją aktywować, trzeba unieść pług na wysokość ok. 10 cm odpiąć sworzeń blokujący, po czym chwytając za praktyczny uchwyt przy kole odchylić je w tył, tak by przełożyć sworzeń przez drugi otwór. Kolejnym krokiem jest zwolnienie blokady obrotu w wieżyczce pługa. W efekcie podczas obracania korpusów popychany sprężyną sworzeń samoczynnie zablokuje pług w wybranej pozycji. Trzeba przyznać, że nie jest to skomplikowane.
Regulacja głębokości
Do regulacji głębokości roboczej na kole podporowym służy charakterystyczne dla szwedzkich pługów pokrętło. Podczas obracania słychać charakterystyczny klik, więc łatwo policzyć obroty, co pomaga w wyregulowaniu obu stron. Podobało nam się, że producent dołożył hydrauliczną kontrolę głębokości (opcja), która umożliwia zmianę głębokości pracy wygodnie z kabiny ciągnika, zarówno na początku, jak i na końcu orki. Kąt pracy lemieszy reguluje się wygodnie dwoma śrubami zderzakowymi.
Solidna rama o przekroju 220 na 120 mm pozwala na domontowanie szóstego korpusu. Korpusy oddalone są o 100 cm, a prześwit wynosi 80 cm. Podobała nam się belka zaczepowa do szybkiego sprzęgania, która podobnie jak górny otwór fasolowy, ma dwie pozycje montażu – producent twierdzi, że w celu lepszego dopasowania do gabarytów ciągnika. Dodatkowo w górnym koźle zawieszenia mamy jedną sztywną pozycję – do transportu bez koła.
Do wyboru mamy 6 pozycji szerokości korpusu, od 40 do 55 cm. Firma chwali się, że dzięki długim odkładnicom XLD możliwa jest praca ciągnikiem z ogumieniem 710 mm.
Oceniany dobrze wyposażony pług wymagał podłączenia aż 5 przewodów. Jedna z par hydrauliki odpowiada za liniowanie pługa w osi ciągnika i obrót. Funkcja liniowania przydaje się podczas obracania korpusów. Dobrze obciążony traktor nie kołysał się zbytnio podczas obrotu. Kolejne dwa przewody wiodą do siłownika dwustronnego działania, służącego do regulacji szerokości pierwszej skiby. To opcjonalne wyposażenie, a standardem jest śruba wrzecionowa. Piąty przewód nabija ciśnienie w akumulatorach lub po przełączeniu zaworem reguluje głębokość orki. Pług miał akumulator na każdym korpusie, co pozwala szybko uruchomić zabezpieczenie, nawet dla wszystkich korpusów jednocześnie.