Bosch to znany dostawca dla techniki rolniczej. Prezentując Nevonex, firma wkroczyła na nowe tory. To oprogramowanie ma połączyć maszyny w sieć i uczynić je inteligentniejszymi.
Na ekranie smartfonu
Prawie każdy zna system operacyjny Android na smartfony. Jest on stale rozwijany przez Google, który udostępnił go producentom smartfonów i tabletów. Ponadto z tego systemu jako bazy mogą korzystać twórcy aplikacji na urządzenia mobilne. Klasyczny podział zadań wygląda więc tak: producent urządzeń dostarcza sprzęt, Google system operacyjny, a wielu programistów tworzy aplikacje. Powstaje swego rodzaju cyfrowy ekosystem, który umożliwia użytkownikowi łatwe korzystanie z wielu możliwości za pośrednictwem ekranu smartfonu.
Rauch - funkcja HillControl
Bardzo podobnie działa Nevonex firmy Bosch. Oprogramowanie to może pracować na różnych urządzeniach stosowanych w technice rolniczej. Może to być np. elektroniczny moduł sterujący bezpośrednio w maszynie albo terminal ISOBUS w kabinie. Nevonex ma dostęp do funkcji maszyny i magistrali ISOBUS przez interfejs.
W środowisku Nevonex programiści mogą łatwo stworzyć aplikacje, tzw. funkcjonalności. Może to również zrobić sam producent maszyny, wykorzystując system jako bazę dla funkcji dodatkowych. Przykładem może być firma Rauch i funkcja HillControl do rozsiewaczy nawozów Axis – to rozwiązanie bazuje właśnie na oprogramowaniu Nevonex.