Dodatkowa belka, od dyszla aż do układu ponoszenia podwozia, wzmacnia i stabilizuje ramę główną agregatu. Jednym z celów zmian w konstrukcji był większy wybór elementów roboczych. Dzięki temu można lepiej dopasować sprzęt do warunków glebowych w gospodarstwie. W przypadku, np. zębów, z dotychczas oferowanych dwóch sekcji uprawowych SX i S, zwiększono ich liczbę do 4 sekcji.
Nowe sekcje zębów to czterorzędowa wersja SV o wymiarach 45x10 mm z wąską dwustronną redliczką i trzyrzędowa SE o wymiarach 32x12 mm, z dodatkową sprężyną wzmacniającą (32x10 mm) i gęsiostopką o szerokości podcięcia 175 mm. Niezależnie od wyboru sekcji pól zębowych, każda z nich opcjonalnie może zostać wyposażona w regulację hydrauliczną.
W standardzie występuje mechaniczna regulacja wrzecionem. Na glebach mozaikowatych, przy częstych zmianach głębokości pracy, warto zdecydować się na regulację hydrauliczną. Regulacji dokonuje się z kabiny, obserwując skalę.
Wał doprawiający
W agregatach Atlas można wybrać wał doprawiający. W dotychczas produkowanym modelu występuje tylko jeden rodzaj, wał naprzemienny crosskill-crosskill o średnicy 400/400 mm. Zmiana polega na wprowadzeniu nowego segmentu podwójnych, strunowych wałów doprawiających o średnicy 400/400 mm. To standardowe wyposażenie agregatu. Naprzemienne wały crosskill-crosskil oferowane są opcjonalnie. Przeznaczone są na gleby średnie, średniociężkie i zwięzłe. Za każdym tych wałów w standardzie występuje płoza wyrównująca rolę z dociskiem sprężynowym.
W agregacie Atlas II przy wyborze wałów naprzemiennych crosskill-crosskill, zamiast tylnej płozy wyrównującej powierzchnię można zamontować rząd wałków strunowych o średnicy 300 mm. Mała średnica wału zwiększa ich prędkość obrotową, co lepiej rozbija grudki gleby pozostające po pracy wałów naprzemiennych.