Jak uprawiać i chronić rośliny w dzisiejszych realiach? Zapraszamy na nasze seminaria uprawowe!
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Jak uprawiać i chronić rośliny w dzisiejszych realiach? Zapraszamy na nasze seminaria uprawowe!

08.12.2022autor: dr Maria Walerowska

Zwariowany klimat, unijne wytyczne w zakresie ograniczenia w stosowaniu środków ochrony roślin i nawozów, zalecenie proekologiczne oraz ostatnie zawirowania na rynkach wymagają od rolników dostosowywania się do tych wyzwań. Jak więc obecnie prowadzić agrotechnikę, żeby uzyskiwać stabilne i opłacalne plony?

Co roku klimat i unijni urzędnicy fundują rolnikom niespodzianki. W każdym sezonie pojawiają się nowe wyzwania i problemy agrotechniczne, na które nie zawsze łatwo jest znaleźć jednoznaczną odpowiedź. Dlatego już po raz kolejny zapraszamy na nasze seminaria uprawowe, na których wraz z ekspertami postaramy się znaleźć odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania u progu kolejnego sezonu wegetacyjnego.

Przede wszystkim, gdzie szukać oszczędności w uprawie, tak aby nie odbiło się to na planach i jakości. Jak dopasować agrotechnikę zbóż i rzepaku w warunkach coraz dłuższych i ciepłych jesieni, łagodnej zimy oraz suszy?

Nie jest to łatwe zagadnienie, tym bardziej, że w ochronie roślin mamy coraz większe restrykcje. Dlatego będziemy podpowiadać jak zachować skuteczność ochrony z wykorzystaniem różnych metod. Poszukamy także odpowiedzi na pytanie, jaka jest efektywność biologicznej ochrony i na co zwrócić uwagę przy jej stosowaniu.


Na naszych seminariach uprawowych poruszymy następujące problemy:

r e k l a m a
Jak dopasować agrotechnikę zbóż i rzepaku w warunkach coraz dłuższych i ciepłych jesieni, łagodnej zimy oraz suszy

Jak podnieść i ustabilizować plony kukurydzy i słonecznika czy buraków cukrowych? Co możemy jeszcze poprawić?

Jak dopasować system uprawy do specyficznych warunków gospodarstwa?

Jak poprawić wykorzystanie składników pokarmowych z nawozów

Jakie są cele i wyzwania rolnictwa węglowego oraz ekoschematów i jak wprowadzić je w praktyce w gospodarstwie?

Kluczowe punkty w ochronie roślin – liczą się szczegóły. Jak łączyć agrochemikalia, a także  na co zwrócić uwagę w ochronie w uproszczonych systemach uprawy gleby?

Prowadzenie plantacji zbóż i rzepaku na wiosnę 2023 r. – przewidywane scenariusze i zalecenia.

To jedne z wielu zagadnień, o których chcemy dyskutować z naszymi ekspertami podczas naszych seminariów uprawowych wraz z ekspertami, którymi w tym roku będą: prof. Hansgeorg Schönberger, Ferenc Kornis oraz Maximilian Rüdt z niezależnej firmy doradczej N.U. Agrar oraz dr hab. Łukasz Sobiech z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Tradycyjnie już nasze spotkania zaplanowaliśmy na początku stycznia 2023 r., tym razem w trzech lokalizacjach stacjonarnie:

·         10 stycznia 2023 – Wojciechów (woj. lubelskie);

·         11 stycznia 2023 – Prószków (k. Opola);

·         12–13 stycznia 2023 – Poznań MTP.


W tym proponujemy także spotkania w wersji online oraz specjalny pakiet 2-dniowego spotkania stacjonarnego w Poznaniu.

Partnerami tegorocznych seminariów uprawowych są firmy: BASF, Claas, Corteva, Innvigo oraz Agreena.


Więcej informacji oraz zapisy na stronie: www.seminaria.topagrar.pl


autor dr Maria Walerowska

dr Maria Walerowska

zastępca redaktora naczelnego, szef działu Uprawa

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Wiedza o dochodowej uprawie to potęga – mamy darmowy klucz!

Unijne wytyczne w zakresie ochrony środowiska, ograniczenia w stosowaniu ś.o.r. i nawozów, czy zalecenia proekologiczne. Jak sprostać wymaganiom i zarabiać na uprawie? Dowiesz się na Seminariach Uprawowych. Na wydarzenie mamy 10 darmowych biletów - sprawdź jak można je zdobyć!

czytaj więcej
Zboża

Kiedy pleśń śniegowa zaatakuje jęczmień bez śniegu?

Sprawca pleśni śniegowej, grzyb Microdochium nivale powszechnie występuje w środowisku, zwłaszcza na polach, gdzie często uprawia się zboża oraz kukurydzę. Wymaga on do rozwoju na roślinach specyficznych warunków – stosunkowo niskiej temperatury (0–10°C), odcięcia roślin od powietrza, co powoduje, że się duszą oraz dość długiego występowania takich warunków. Dlaczego w ubiegłym roku pleśń śniegowa zaatakowała jęczmień ozimy pomimo małych opadów śniegu?

czytaj więcej
Zboża

Brak warunków na odchwaszczanie

Pogoda wreszcie przyniosła deszcze, które uzupełnią nieco letnie braki opadów. Niestety, aura uniemożliwia odchwaszczanie zbóż ozimych.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)