Zespół ludowy Florianki obchodził swoje 5 urodziny
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Zespół ludowy Florianki obchodził swoje 5 urodziny

25.06.2022autor: Natalia Marciniak-Musiał

Pyszne jedzenie, występy artystyczne, a przede wszystkim dobra zabawa. Tak można podsumować obchody 5-lecia istnienia zespołu ludowego "Florianki". Ale członkinie zespołu nie zamierzają na tym poprzestawać.

Florianki z Olbrachcic Wielkich w woj. dolnośląskim znane są nie tylko ze śpiewu i przepysznych pierników, ale i swojej wielkiej gościnności. Dowodem tego zdecydowanie były minione niedawno uroczystości z okazji 5-lecia istnienia zespołu!

Podczas uroczystych obchodów jubileuszu dla gości przygotowano na strat przepyszne jedzenie, które zaspokoiło zmysły uczestników. Ale atrakcją imprezy były także występy Florianek i innych zaprzyjaźnionych zespołów, które zagwarantowały dobrą zabawę.

Działalność zespołu ludowego Florianki to także wsparcie od różnych osób zewnętrznych i instytucji. Uroczystości były doskonałą okazją, aby w czasie oficjalnych przemówień nie zabrakło dla nich podziękowań. Dzięki temu zespół miał możliwość wziąć udział w przeglądach, organizować wiele imprez oraz wciąż rozwijać i pokazywać na zewnątrz swoje talenty śpiewacze i kulinarne.

r e k l a m a

Florianki zaśpiewały na Krzywej Wieży

Jeden z występów zespołu odbył się… na szczycie Krzywej Wieży w Ząbkowicach Śląskich. Członkinie zespołu zapewniają, że chciałyby w przyszłości powtórzyć swój występ w tym miejscu.

– Zawsze będę mieć w pamięci Wasz niezapomniany występ na Krzywej Wieży - jest to wyraz zaangażowania w promocję całej naszej gminy. Dziękuję za tak wspaniałą i potrzebną działalność artystyczną oraz za życzliwość i stałą obecność w naszym życiu kulturalnym i społecznym. Mam nadzieję, że będę mógł jeszcze przez wiele lat cieszyć się Waszymi występami oraz kolejnymi jubileuszami – przekazał swoje życzenia członkom zespołu Marcin Orzeszek, burmistrz Ząbkowic Śląskich i nawiązał do słynnego występu Florianek.

Oprac. Natalia Marciniak-Musiał

Źródło: DIR

fot. FB KGW Olbrachcice Wielkie

autor Natalia Marciniak-Musiał

Natalia Marciniak-Musiał

dziennikarka strony internetowej Tygodnika Poradnika Rolniczego

dziennikarka strony internetowej Tygodnika Poradnika Rolniczego

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Natura od kuchni - konkurs dla KGW, a do wygrania 5 tys. złotych

Startuje ogólnopolski konkurs „Natura od kuchni” dla kół gospodyń wiejskich. Granty w wysokości do 5 tys. zł trafią do organizacji, które przygotują najciekawsze dania promujące zdrową żywność z polskich lasów. Organizatorzy zapewniają, że powstanie książka kucharska z regionalnymi, domowymi przepisami.

czytaj więcej

KGW z Niemojek przygotowują nawet do 6 tys. pierogów na jeden dzień. I to jakie pierogi!

Specjalizują się w regionalnej kuchni. O ich pasji do kulinariów może świadczyć fakt, że na jedną imprezę potrafią ulepić aż 6 tys. pierogów. Mowa o gospodyniach z Niemojek, które zachęcają do odwiedzenia ich miejscowości – nie tylko po to, by skosztować oryginalnych przysmaków.

czytaj więcej

Chłopie, bez ciebie nie ma koła! Jak 22-letni Michał stał się podporą KGW z Bukowej

Koło gospodyń to zasadniczo kobiety. Przyzwyczailiśmy się już jednak do sytuacji, że w kołach coraz więcej jest też mężczyzn. Ale młodzieńców? To już rzadkość, ale na tyle cenna i warta rozreklamowania, że porozmawialiśmy o tym z Michałem Dziedzicem, 22-latkiem z Bukowej w gminie Brzostek w powiecie dębickim.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)