Nowy cykl szkoleń “KGW na CITo”
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Nowy cykl szkoleń “KGW na CITo”

06.02.2022autor: Zuzanna Ćwiklińska

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi organizuje cykl szkoleń dla Kół Gospodyń Wiejskich. Rekrutacja jest otwarta, a już za kilka dni odbędą się pierwsze webinaria z cyklu. Co oferuje członkiniom KGW Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi?

Pigułka wiedzy o prowadzeniu Koła Gospodyń Wiejskicj

Cykl szkoleń NIKiDW pod nazwą "KGW na CITo: będzie dotyczył aktualnych zagadnień, związanych z prowadzeniem Kół Gospodyń Wiejskich. Organizatorzy przewidują podjęcie takich tematów, jak uproszczona ewidencja przychodów i kosztów (UEPiK) czy wypełnianie deklaracji CIT-8, CIT-D, CIT-8/0.

Uczestnicy szkolenia będą mogli zapoznać się bliżej z regulacją prawną, jaką jest “Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 7 stycznia 2019 r. w sprawie prowadzenia uproszczonej ewidencji przychodów i kosztów przez koła gospodyń wiejskich”. Prowadzący webinaria omówią zbory zapisów, dotyczące:

  • zestawienia przychodów i kosztów,
  • zestawienia przepływów finansowych,
  • wykazu środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych.

Osoby, które zdecydują się wziąć udział w szkoleniu, będą mogły także prześledzić, w jaki sposób należy wypełniać rubryki deklaracji podatkowych CIT-8, CIT-D, CIT-8/0.

r e k l a m a

Czego można się nauczyć podczas szkolenia dla KGW?

Biorąc udział w webinariach “KWG na CITo”, zainteresowani słuchacze mogą zdobyć wiedzę na temat:

  • prowadzenia rachunkowości i rozliczania działalności KGW,
  • prowadzenia Uproszczonej Ewidencji Przychodów i Kosztów,
  • opodatkowania KGW i wypełniania deklaracji podatkowych CIT

Uczestnicy webinarium otrzymają zaświadczenie o udziale w szkoleniu. Udział ten jest darmowy.

Jak można zgłosić się do webinaru dla KGW?

Rekrutacja na webinaria ruszyła 31 stycznia. Odbędą się łącznie 32 szkolenia, po 2 w każdym województwie. Będą trwały od lutego do marca.

Chętne osoby mogą się zgłaszać poprzez stronę internetową NIKiDW. Należy wypełnić formularz zgłoszeniowy online, podając między innymi swoją lokalizację, nazwę KGW, do którego należy chętny uczestnik spotkania oraz dane kontaktowe.

Honorowym patronem szkoleń została Anna Gembicka, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa.

Zuzanna Ćwiklińska
fot. arch. red. (M. Janus), KGW Łężyckie Białki

r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Kobiety rządzą polską wsią - powstaje KGW zrzeszające aż 2 tys. osób

Już nie „Chłop potęgą jest i basta”, ale kobieta czy raczej kobiety, które przejmują władze na wsi, tworząc coraz większe i silniejsze koła gospodyń. Najlepiej widać to na przykładzie największego w Polsce KGW, liczącego ponad 2 tys. pań. To Dolnośląskie Stowarzyszenie KGW składające się z ponad 130 kół.

czytaj więcej

Dziewczyny z KGW w Srebrnej są tak zdolne i pracowite, że to idealne kandydatki nawet na synową

Za pośrednictwem popularnej aplikacji wieści o aktywności gospodyń ze Srebrnej dotarły pod strzechy najodleglejszych polskich wsi. Mieszkanka jednej z nich poprosiła nawet o znalezienie żony dla swojego syna pośród Sreberek. Jak argumentowała, równie zdolnych i pracowitych kobiet nie znajdzie w całym kraju. – Nie możemy zaprzeczyć – żartują członkinie koła ze Srebrnej w gminie Szumowo.

czytaj więcej

8400 złotych za kolację z Kamilą z Rolnik szuka żony

25 osób wzięło udział w licytacji spędzenia wspólnego czasu i kolacji z Kamilą Boś, rolniczką i bohaterką 8 edycji "Rolnik szuka żony". Fani mogli także wylicytować zaproszenie do gospodarstwa Anny i Grzegorza Bardowski oraz spotkanie z Joanną i Kamilem. Jakie sumy tu padły?

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)