Szereg rozwiązań ochrony upraw podczas Dni Pola Innvigo
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Szereg rozwiązań ochrony upraw podczas Dni Pola Innvigo

29.07.2021autor: Marek Kalinowski

Firma Innvigo zaprosiła w czerwcu rolników na Dni Pola, które odbyły się w formule kameralnych spotkań na platformach doświadczalnych. Była to okazja, aby w praktyce poznać oferowane rozwiązania i technologie oraz skorzystać z fachowej wiedzy doradców. Czego podczas spotkania mogli dowiedzieć się rolnicy?

Podczas tych wyjątkowych Dni Pola spotykaliśmy się z rolnikami w Urbanowicach na Opolszczyźnie, w Rozbitym Kamieniu niedaleko Siedlec, w Pawłowicach koło Leszna i w Radostowie koło Tczewa. Prezentowaliśmy tam szereg rozwiązań do ochrony głównych upraw w Polsce – rzepaku, zbóż, kukurydzy, buraków cukrowych – mówi Krzysztof Golec, prezes zarządu Innvigo.

r e k l a m a

Skuteczność zastosowanej ochrony jest weryfikowana na polu

Na poletkach można było zobaczyć, jak technologie Innvigo sprawdzają się w praktyce. Oczywiście kluczowa weryfikacja nastąpi po zbiorach, kiedy zważymy ilość i ocenimy jakość plonów. W czasie spotkań można było zweryfikować skuteczność programów ochrony Innvigo w kontekście przygotowań do jesiennych zabiegów w uprawach ozimych. Oferta firmy jest bogata – to ponad 50 preparatów. Są to nie tylko pojedyncze produkty – dzięki którym użytkownicy mogą tworzyć kombinacje i mieszaniny dostosowane do indywidualnej sytuacji na danym polu – ale przede wszystkim pełne technologie, pozwalające na całościową ochronę głównych upraw rolnych.

W skład polecanych rozwiązań wchodzą zaprawy nasienne, herbicydy, fungicydy, insektycydy i regulatory wzrostu. Mając do dyspozycji tak szeroką ofertę preparatów, plantatorzy mogą skorzystać z optymalnie dobranych technologii, dopasowanych do potrzeb danego gospodarstwa, występujących zagrożeń i do warunków pogodowych.

Doradztwo i fachowa wiedza na wyciągnięcie ręki dla każdego rolnika

Powodzenie i plonowanie prowadzonych upraw zależy nie tylko od właściwej ochrony, ale także od odpowiedniego doboru odmian roślin. Dlatego podczas spotkań na poletkach doświadczalnych Innvigo zależnie od lokalizacji rolnicy mogli zapoznać się z propozycjami firm nasiennych – Danko, KWS, Limagrain, Saatbau Linz, Saaten-Union – a ponadto dowiedzieć się, jak dostosować ochronę do poszczególnych odmian. Dni Pola nie były jedyną okazją, aby spotkać się w terenie z przedstawicielami firmy, bo dba ona o to, aby rolnicy z całej Polski mieli możliwość skorzystania z wiedzy, doświadczenia i oferowanych rozwiązań.

Od tego roku do naszego zespołu dołączyła duża grupa doradców, którzy pracują zarówno z producentami rolnymi, jak i z punktami sprzedaży detalicznej. Chcemy na bieżąco kontaktować się z klientami, mówić nie tylko o promocjach, ale przede wszystkim o aspektach technicznych: wejść na dane pole, sprawdzić, jakie są zagrożenia i z czym trzeba walczyć, zobaczyć, jaki jest potencjał upraw i dostosować do niego technologię. Dbamy o to, aby wiedza, którą posiada zespół Innvigo, była jak najbardziej aktualna i dzielimy się nią z naszymi klientami – podkreśla Krzysztof Golec.

Innvigo dołącza do kampanii "Idę po rekord"

Podczas Dni Pola ogłoszona została informacja, że Innvigo dołącza do kampanii "Idę po Rekord!", organizowanej przez firmę Chemirol. Akcja polega na takim doborze rozwiązań agrotechnicznych – m.in. środków ochrony roślin – aby wykorzystać potencjał roślin oraz atuty gospodarstw i umożliwić uzyskanie jak najwyższych plonów.

Oczywiście potencjał każdego gospodarstwa jest inny, uzależniony od lokalizacji, jakości gleby i tego co dzieje się na polu. Do tych warunków gospodarowania i do odmian uprawianych roślin trzeba dopasować optymalną ochronę. Taki też jest cel kampanii i firmy Innvigo i doradztwa technologicznego dla rolników.

 

Marek Kalinowski
Zdjęcia: Archiwum TPR

autor Marek Kalinowski

Marek Kalinowski

Zastępca redaktora naczelnego „Tygodnika Poradnika Rolniczego” i szef działu „Agroporady”

<p class="MsoNormal" style="margin: 0cm 0cm 0.0001pt; font-size: medium; font-family: Cambria;">Zastępca redaktora naczelnego „Tygodnika Poradnika Rolniczego” i szef działu „Agroporady”.</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Czym wyróżnia się oferta odmian zbóż i rzepaku Syngenta?

Podczas Dni Pola w Szelejewie zorganizowanych przez Danko Hodowla Roślin 17 czerwca 2021 r. swoją ofertę zaprezentowała także firma Syngenta. Co znajduje się w portfolio odmian zbóż i rzepaku od Syngenty?

czytaj więcej

Przegląd odmian roślin uprawnych na platformie KWS Polska

W Kondratowicach 1 lipca odbyło się spotkanie rolników na platformie odmianowej. W tym roku z oczywistych względów tradycyjny przegląd poletek pokazowych był organizowany na mniejszą skalę. Jakie nowości znalazły się w ofercie KWS Polska?

czytaj więcej

Danko, to nie tylko bogata oferta odmian pszenżyta

Na polach Zakładu Nasienno-Rolnego Szelejewo odbyło się 17 czerwca br. spotkanie polowe zorganizowane przez firmę DANKO Hodowla Roślin Sp. z o.o. oraz firmę Syngenta. Danko zaprezentowało w sumie 85 odmian zbóż jarych i ozimych oraz roślin bobowatych.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)