RAPORT o roślinach strączkowych: odmiany, opłacalność, obniżenie kosztów nawożenia
r e k l a m a
Partnerzy portalu

RAPORT o roślinach strączkowych: odmiany, opłacalność, obniżenie kosztów nawożenia

29.12.2021autor: Paweł Mikos

Ceny nawozów azotowych biją kolejne rekordy. Sposobem na ograniczaniu kosztów nawożenia mogą być rośliny strączkowe. Na dodatek, rośliny te będą zyskiwać na znaczeniu ze względu na wykorzystanie ich w paszach, jak i wzrostu popularności wśród konsumentów.

Raport „Strączkowe nabierają znaczenia” został przygotowany wspólnie przez redaktorów „Tygodnika Poradnika Rolniczego” oraz „top agrar Polska”. Zwiera on zbiór najnowszych publikacji o rynku roślin strączkowych, ich roli w ograniczaniu kosztów nawożenia oraz wykorzystaniu w paszach jest odpowiedzią na zmieniające się w tym względzie zapotrzebowanie rolników.

r e k l a m a

Rośliny strączkowe coraz bardziej opłacalne

– Porównując aktualne ceny zbytu i aktualne ceny środków do produkcji pokusiliśmy się o kalkulację zysku z ha uprawy soi, buraków cukrowych, ziemniaków, jęczmienia, pszenicy i kukurydzy. Z tej grupy soja zdecydowanie wypadła najlepiej, bo przyniosła dochód powyżej 2 tys. zł, podczas gdy np. jęczmień przy uwzględnieniu obecnych kosztów dał tylko 300 zł/ha – mówił Piotr Walkowski, prezes Wielkopolskiej Izby Rolniczej

Co znajdziesz w Raporcie?

W Raporcie „Strączkowe nabierają znaczenia” przeczytasz m.in. o tym:

  • W jaki sposób rośliny strączkowe mogą ograniczyć koszty nawożenia?
  • Jakie ceny można uzyskać za rośliny strączkowe?
  • Na jakie odmiany warto zwrócić uwagę?
  • Własne białko to lepsze i smaczniejsze mięso

Chcesz przeczytać cały RAPORT o roślinach strączkowych? Wypełnij poniższy formularz:

Administratorem Twoich danych jest Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o (PWR), ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Dane z formularza nie podlegają automatycznym decyzjom. Cele przetwarzania:(1)realizacja zamówienia, (2)marketing bezpośredni (wysyłka pocztowa) i (3) przekaz treści marketingowych i handlowych zgodnie z udzielonymi zgodami; w tym z użyciem profilowania, (4)badania rynku i opinii w zakresie dostarczanych treści; (5)zabezpieczenie roszczeń. Podstawa przetwarzania: (1) umowa (RODO art. 6 ust.1 lit b), (2,3,4,5) nasz uzasadniony interes (RODO art. 6 ust.1 lit f), którym jest promowanie oferty PWR i naszych Partnerów oferujących produkty/usługi dla branży rolniczej, poznanie Twojej opinii o dostarczanych treściach i zabezpieczenie roszczeń; Twoja zgoda na komunikację marketingową na telefon, e-mail, sms/mms. Informacje będą dostosowane do Twoich zainteresowań w oparciu o dane na temat Twojej działalności podane nam teraz i/lub w przyszłych kontaktach. Czas przetwarzania: zależnie od celu: przez czas trwania usługi, do odwołania zgody, lub złożenia sprzeciwu. Odbiorcy danych: firmy wspierające nas w realizacji ww. celów: świadczące usługi hostingowe, pocztowe, telekomunikacyjne bądź finansowe oraz podmioty uprawnione na podstawie przepisów prawa. Twoje prawa: zależnie od celu przetwarzania danych masz prawo dostępu do danych, ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, wyrażenia sprzeciwu, przenoszenia, prawo wycofania w każdym czasie każdej ze zgód bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej wycofaniem, prawo żądania usunięcia danych. Stwierdzając niezgodne z prawem przetwarzanie danych możesz złożyć skargę do Prezesa UODO. Kontakt z PWR: tel. 61 869 06 30, kontakt z Inspektorem Ochrony Danych email: daneosobowe@pwr.agro.pl, więcej informacji o danych osobowych w Polityce Prywatności.

Możesz nie wyrazić zgód marketingowych i zakupić ten raport na www.agrarsklep.pl.

autor Paweł Mikos

Paweł Mikos

redaktor strony internetowej „Tygodnika Poradnika Rolniczego”

Paweł Mikos –  redaktor strony internetowej „Tygodnika Poradnika Rolniczego”, specjalista z zakresu kwestii polityczno-społecznych wsi i odnawialnej energii

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Kiedy roślinie potrzebny jest paszport? Kto go wydaje?

Paszportowanie roślin to nic nowego. Warto jednak zastanowić się, kto potrzebuje paszportów roślin i dlaczego są one wydawane.

czytaj więcej

Ceny nawozów galopują. Rolnicy żądają tarczy antykryzysowej

W związku z szaleństwem dramatycznie wysokich cen nawozów Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność” mówi, że rolnicy potrzebują tarczy antykryzysowej. Jakie jeszcze postulaty zawiera ich prośba?

czytaj więcej

Jakimi sposobami walczyć ze zgnilizną twardzikową w rzepaku?

Przy powszechnej odporności najnowszych odmian rzepaku na suchą zgniliznę kapustnych, to zgnilizna twardzikowa wyrasta na główny problem.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)