r e k l a m a
Partnerzy portalu
Polcalc kupiona przez Lafarge
10.08.2021autor: Marek Kalinowski
Z dniem 2 sierpnia 2021 Lafarge kupuje udziały w spółce Polcalc Nawozy Wapniowe sp. z o.o., do której należy zakład produkcji nawozów wapniowych w Lubieniu Kujawskim, wcześniej działający w ramach spółki Polcalc Sp. z o.o.
Tym samym spółka Polcalc Nawozy Wapniowe Sp. z o.o. producent nawozów wapniowych, stała się z dniem 2 sierpnia 2021 r. spółką należącą do Lafarge (Grupa Holcim). Zmiana ta nie wpływa jednak na markę, działalność i ofertę produktową Polcalc, na którą składa się szeroka gama granulowanych nawozów Polcalc III generacji: wapna magnezowego, wapna nawozowego, wapna węglanowego, wapna nawozowego wzbogaconego o bakterie Bacillus. Proces zamówień oraz dostaw pozostaje bez zmian.
r e k l a m a
Produkty Lafarge są przyjazne dla środowiska
Połączenie Lafarge w Polsce i Polcalc tworzy uzupełniającą się ofertę, która pozwoli na dostarczenie najwyższej jakości produktów. Lafarge od wielu lat jest producentem naturalnych nawozów wapniowych Kujawit i Radkowit. W ofercie firmy znajduje się również kreda pastewna do produkcji pasz.
Działalność i oferta Lafarge w Polsce jest bardzo zróżnicowana i nie tylko w obszarze rolnictwa. Firma jest bowiem światowym liderem w zakresie innowacyjnych i zrównoważonych rozwiązań budowlanych.
W ofercie Lafarge są przyjazne dla środowiska produkty i rozwiązania, takie jak: ECOPact – beton o prawie 50% mniejszym śladzie węglowym niż standardowy beton towarowy, zielone cementy o 30–50% mniejszym śladzie węglowym niż czysty cement portlandzki CEM I i wiele innych. Do ich produkcji firma wykorzystuje materiały i surowce z recyklingu.
Lafarge to wielki gracz na rynku światowym
Lafarge w Polsce jest częścią globalnej Grupy Holcim – zatrudniającej ok. 70 tys. osób w 70 krajach w czterech segmentach: Cement, Beton, Kruszywa oraz Rozwiązania i Produkty. Holcim wspiera tworzenie bardziej zrównoważonych i ekologicznych miast, powstaniu inteligentnej infrastruktury i poprawie standardów życia na całym świecie.
Marek Kalinowski
za informacją prasową
Zdjęcie: Pixabay
Marek Kalinowski
Zastępca redaktora naczelnego „Tygodnika Poradnika Rolniczego” i szef działu „Agroporady”
<p class="MsoNormal" style="margin: 0cm 0cm 0.0001pt; font-size: medium; font-family: Cambria;">Zastępca redaktora naczelnego „Tygodnika Poradnika Rolniczego” i szef działu „Agroporady”.</p>
Masz pytania?
Zadaj pytanie redakcjir e k l a m a
r e k l a m a
Najważniejsze tematy
r e k l a m a