Inteligentne rolnictwo według Bosch i BASF
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Inteligentne rolnictwo według Bosch i BASF

29.07.2021autor: Marek Kalinowski

Firmy Bosch i BASF Digital Farming uzyskały oficjalną zgodę od organów kontroli fuzji i tworzą spółkę joint 50/50, w celu wprowadzenia na światowy rynek technologii inteligentnego rolnictwa oferowanych z jednego źródła. Spółka została zarejestrowana jako Bosch BASF Smart Farming (BBSF) GmbH.

Na dyrektorów zarządzających zlokalizowanej w Kolonii firmy BBSF powołani zostali: Silvia Cifre Wibrow z BASF i Florian Gwosdz z Bosch, którzy wspólnie będą kierować nowym przedsięwzięciem. Spółka będzie dystrybuować rozwiązania Smart Spraying, opracowywane i testowane przez Bosch i BASF, na pierwszych rynkach: w Ameryce Północnej, Ameryce Południowej i Europie.
r e k l a m a

Nowe rozwiązania technologiczne pomagają efektywniej zwalczać chwasty

Rozwiązanie Smart Spraying oferuje automatyczną identyfikację i zwalczanie chwastów przedwschodowo i powschodowo przez całą dobę, czego przykładem jest nocne zdjęcie takiego zabiegu. Połączenie zaawansowanej technologii czujników kamerowych i oprogramowania firmy Bosch z inteligencją agronomiczną xarvio umożliwia systemowi Smart Spraying błyskawiczne i precyzyjne wykrywanie chwastów w rzędach upraw i punktowe stosowanie herbicydów tylko tam, gdzie jest to konieczne.
 
Unikalna konfiguracja pozwala na bardziej efektywne wykorzystanie herbicydów, a testy wykazały, że możliwe jest uzyskanie oszczędności rzędu 70%. Możliwe są również większe oszczędności, przy czym zmienność zależy od panujących warunków i zagęszczenia chwastów na poszczególnych polach.
 
Dla większości rolników to ciekawostka i rozwiązanie przeszłości. Potencjalne oszczędności są oczywiście kuszące i wpisują się w Zielony Ład zakładający zredukowanie użycia środków ochrony roślin o połowę.

Smart Spraying monitoruje uprawy i wykonuje oprysk w oparciu o inteligencję agronomiczną

Pierwsze testy rozwiązania Smart Spraying są pomyślne i spółka planuje ich wdrożenie w pierwszych lokalizacjach do końca tego roku.
 
– Poprzez uzyskanie zgody na fuzję, osiągnęliśmy kolejny ważny krok milowy w rozwoju naszego przedsięwzięcia. Wspólnie utworzyliśmy nową spółkę, zbudowaliśmy nowy zespół i z powodzeniem przetestowaliśmy nasze produkty w różnych warunkach klimatycznych i u różnych producentów – mówi Florian Gwosdz, dyrektor współzarządzający Bosch BASF Smart Farming.

– Nasze rozwiązanie Smart Spraying Solution, uzyskuje pozytywne wyniki w testach, co wyraźnie pokazuje, że połączenie naszego sprzętu, oprogramowania i zaawansowanej logiki agronomicznej przynosi efekty.
 
– Dzięki Smart Spraying wprowadzamy na rynek nowe rozwiązania cyfrowe i nowe podejście do walki z chwastami – model optymalizacji objętości, który zwiększa rentowność gospodarstwa poprzez bardziej precyzyjne i wydajne stosowanie herbicydów – powiedziała Silvia Cifre Wibrow, dyrektor współzarządzający Bosch – BASF Smart Farming.

– Smart Spraying monitoruje uprawy i wykonuje oprysk w oparciu o inteligencję agronomiczną, co jest korzystne finansowo nie tylko dla rolników, ale także dla środowiska, zrównoważonego rozwoju i bioróżnorodności.

Inteligencja Smart Spraying zapewnia precyzyjną identyfikację chwastów, a opryskiwanie można wykonywać precyzyjnie nocą, kiedy często panują mniej wietrzne warunki

  • Inteligencja Smart Spraying zapewnia precyzyjną identyfikację chwastów, a opryskiwanie można wykonywać precyzyjnie nocą, kiedy często panują mniej wietrzne warunki

Marek Kalinowski za informacją BASF
Zdjęcie: Bosch BASF Smart Farming


autor Marek Kalinowski

Marek Kalinowski

Zastępca redaktora naczelnego „Tygodnika Poradnika Rolniczego” i szef działu „Agroporady”

<p class="MsoNormal" style="margin: 0cm 0cm 0.0001pt; font-size: medium; font-family: Cambria;">Zastępca redaktora naczelnego „Tygodnika Poradnika Rolniczego” i szef działu „Agroporady”.</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Czy na Księżycu powstaną gospodarstwa rolne?

Jednym z przejawów podboju kosmosu ma być możliwość produkcji żywności w przestrzeni kosmicznej. A wiele wskazuje na to, że już niedługo na Księżycu powstaną pierwsze gospodarstwa rolne. Jak ma wyglądać rolnictwo na Księżycu?

czytaj więcej

ASF podbija nowe regiony w Polsce. Zaczął zagrażać też USA!

Afrykański pomór świń rozszalał się w naszym kraju na dobre, a ogniska nie ograniczają się do jednego czy dwóch województw. Widać, że zarówno zachorowania u świń, jak i u dzików rozsiane są po całej Polsce, co napawa strachem już teraz wszystkich produentów trzody chlewnej. Pierwsze zachorowania odnotowano także na Dominikanie, co grozi zawleczeniem wirusa do Stanów Zjednoczonych.

czytaj więcej

Technologie herbicydowe dla buraków

Podobnie jak w zeszłym roku Nordzucker Polska nie zorganizował tradycyjnego Dnia Buraka. Zamiast tego plantatorzy mogli zwiedzać parcele demonstracyjne, które zostały zlokalizowane w pobliżu Cukrowni Chełmża. Przygotowane zostały trzy różne stanowiska, na których przedstawiono różnorodne rozwiązania agrotechniczne.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)