Chemirol zdradził patenty na wysokie plony [FILM]
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Chemirol zdradził patenty na wysokie plony [FILM]

02.06.2022autor: Tomasz Ślęzak

Odmiany rzepaku i zbóż oraz różnorodne technologie ochrony, odżywiania i biostymulacji roślin można było obejrzeć podczas Warsztatów Polowych firmy Chemirol. Zobacz naszą relację filmową z imprezy!

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemicznymi ograniczeniami Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe „Chemirol” wznowiło organizację dla rolników cyklu wiosennych Warsztatów Polowych. Został on zainaugurowany 24 maja w miejscowości Obora niedaleko Gniezna. Wydarzenie to spotkało się z sporym zainteresowaniem rolników, którzy tłumnie odwiedzili kolekcję odmian zbóż i rzepaku.

r e k l a m a

Efekty stosowania nowego preparatu BlueN

Podczas odbywających się niedaleko Gniezna Warsztatów zaprezentowanych zostało kilkadziesiąt poletek odmian rzepaku i zbóż oraz różnorodne technologie ochrony herbicydowej, fungicydowej, odżywiania i biostymulacji roślin. Na poletkach można zobaczyć również efekty stosowania nowości w ofercie Chemirolu - preparatu BlueN.

 

Odpowiedni dobór odmiany determinuje plon

Tego roczna wiosna jest szczególnie trudna dla plantacji zbóż i rzepaku. Wszystko przez ograniczone opady. Deszczu na terenie powiatu gnieźnieńskiego i sąsiedniego żnińskiego było bardzo niewiele. Sytuacje ratował brak upałów i zimna wiosna. Na poletkach podczas Warsztatów można było przekonać się o tym jak bardzo ważny jest odpowiedni dobór odmianowy. Silne i odporne odmiany rzepaku stosunkowo dobrze poradziły sobie ze stresowymi warunkami spowodowanymi przez przewlekłą wiosenną suszę.

Warsztaty Polowe „Chemirol” w sześciu lokalizacjach w kraju

Warsztaty mają wymiar ogólnopolski. Odbywają się w sześciu lokalizacjach. Poza Wielkopolską zostały przygotowane także poletka pokazowe w Oławie, Michałowie, Suchodębiu, Mełnie i Nowielicach. W tej ostatniej miejscowości położonej w powiecie gryfickim seria Warsztatów „Chemirol” zostanie zakończona 14 czerwca.

Więcej o strategiach ochrony i odżywiania roślin zaprezentowanych podczas Warsztatów Polowych Chemirolu dowiesz się z filmu!

autor Tomasz Ślęzak

Tomasz Ślęzak

dziennikarz "Tygodnika Poradnika Rolniczego", korespondent z Torunia

dziennikarz "Tygodnika Poradnika Rolniczego", korespondent z Torunia

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Nowa fabryka pasz Sano w Bartoszewicach już działa

Nawet do 10 ton paszy granulowanej na godzinę i 16 ton sypkiej – takie wydajności produkcyjne osiąga nowy zakład produkcyjny Sano-Nowoczesne Żywienie Zwierząt, jaki uruchomiony został w Bartoszewicach w gminie Płużnica, w woj. kujawsko-pomorskim. Jest to już druga fabryka firmy Sano w Polsce.

czytaj więcej

Jak zwiększyć plonowanie rzepaku przez odpowiednią ochronę?

Ceny płodów rolnych rosną z dnia na dzień, sytuacja w rolnictwie jest dynamiczna i nieprzewidywalna. Rolnicy widząc, że mają możliwość osiągnięcia wyższych przychodów często pytają jak popracować nad ilością i jakością, żeby rzeczywiście osiągnąć zadowalające plony.

czytaj więcej

Jakimi sposobami walczyć ze zgnilizną twardzikową w rzepaku?

Przy powszechnej odporności najnowszych odmian rzepaku na suchą zgniliznę kapustnych, to zgnilizna twardzikowa wyrasta na główny problem.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)