Młotowiertarka czy wiertarka udarowa do prac w gospodarstwie rolnym
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Młotowiertarka czy wiertarka udarowa do prac w gospodarstwie rolnym

28.06.2023

Budynki gospodarcze ze względu na intensywną eksploatację wymagają czasem przeprowadzenia drobnych napraw lub znacznie większych modernizacji, takich jak wyburzenie ściany do nieużywanego pomieszczenia, wykucie bruzdy pod kolejną instalację elektryczną lub zerwanie i położenie nowych płytek ceramicznych. Bez względu na charakter pracy, jedno jest pewne. Każde gospodarstwo powinno mieć do dyspozycji mocną i solidną wiertarkę! Tutaj nasuwa się jednak pytanie – wybrać wiertarkę udarową czy młotowiertarkę?

Młotowiertarka SDS Plus – sprzęt idealny? 

Młotowiertarka to potężne elektronarzędzie, które łączy w sobie funkcje klasycznej wiertarki udarowej oraz młota udarowego. Sprzęt ten wyposażony jest w specjalny system mocowania sprzętu SDS Plus, który umożliwia mu swobodne poruszanie się w przód oraz w tył. W połączeniu z wydajnym mechanizmem udarowym czubek wiertła może z dużą siłą uderzać o obrabianą powierzchnię roboczą, tym samym zwiększając efektywność jej obróbki. 
Dzięki temu możliwe staje się szybkie i zarazem niezwykle wydajne wykonywanie otworów w twardych materiałach, takich jak beton czy naturalny kamień. Co więcej, wyposażając młotowiertarkę SDS Plus w dobrej klasy wiertło, będzie można też wiercić w zbrojonym betonie. Pozwoli to wykonać otwory pod kołki rozporowe oraz kotwy chemiczne w nawet najgrubszych stropach budynków gospodarczych. 

Młotowiertarka SDS Plus może być również przestawiona na tryb kucia udarowego, w którym jej głowica będzie tylko i wyłącznie przesuwać się przód oraz tył. Dzięki temu po zamontowaniu przecinaka ze stali hartowanej, elektronarzędzie to może być z powodzeniem wykorzystywane jako jedno wielkie dłuto. Korzystając z niego, będzie można z łatwością odrywać stare kafelki, a także wyburzać całe ściany zbudowane z cegieł. 
Młotowiertarka SDS Plus sprawdzi się również do przygotowania budynków do montażu instalacji elektrycznej. Wyposażając ją w specjalny bruzdownik, będzie można szybko wykonać bruzdy pod peszle, w których to następnie schowane zostaną kable elektryczne. 
To jednak niejedyne możliwości młotowiertarki SDS Plus. Sprzęt ten może również pracować bez udaru, co w połączeniu z wysoką mocą silnika umożliwi wykonywanie otworów o dużej średnicy w drewnie oraz stali konstrukcyjnej. 

r e k l a m a
Dobrym wyborem była by  na przykład młotowiertarka SDS Plus Makita DHR242Z. Nowoczesny, mocny i bardzo wydajny bezszczotkowy silnik prądu stałego DHR242Z gwarantuje moc udaru na poziomie 2,0 J oraz długą, bezawaryjną pracę urządzenia. Specjalna konstrukcja urządzenia minimalizuje możliwość uszkodzenia akumulatorów – zastosowanie gumowych nakładek tłumi przenoszenie się wibracji na akumulatory. Możliwość pracy w 3 trybach: wiercenie, wiercenie z udarem i kucie, sprawia że młotowiertarka Makita DHR242Z sprawdzi się w różnego rodzaju pracach remontowo-budowlanych na terenie każdego gospodarstwa rolnego.

Klasyczna wiertarka udarowa – jakie są jej wady i zalety? 

Wiertarka udarowa to w zasadzie zwyczajna wiertarka z dodaną funkcją udaru. Jednak aby urządzenie to mogło przetrwać trudy czekające je podczas regularnej eksploatacji, jego korpus został dodatkowo wzmocniony, a samo narzędzie wyposażono w silnik elektryczny o nieco większej mocy. 
W efekcie uzyskiwany jest uniwersalny sprzęt o dość kompaktowych rozmiarach, który może wiercić w praktycznie każdym materiale. Należy jednak pamiętać, że wiertarka udarowa jest swoistym kompromisem pomiędzy siłą kucia młotowiertarki SDS Plus, a rozmiarami oraz wagą klasycznej wiertarki. 
Jako dobra wiertarka udarowa sprawdzi się tutaj Makita HP1631K. Posiada ona  wzmocniony silnik  nowej generacji o mocy 710 Wattów zabezpieczony cylindryczną obudową. Zwarta i solidna konstrukcja wiertarki oraz aluminiowa obudowa przekładni zapewnia wytrzymałość i komfort podczas cięższych prac.

Wiertarka udarowa czy młotowiertarka SDS Plus – co wybrać? 

Biorąc pod uwagę skalę prac w gospodarstwach rolnych oraz ich poziom skomplikowania, w większości przypadków zdecydowanie lepszym wyborem będzie dobrej klasy młotowiertarka SDS Plus. 
Warto jednak wybrać sprzęt sprawdzonych producentów, takich jak japońska Makita. Młotowiertarki SDS Plus tej marki wybierzesz i kupisz w sklepie Domitech.pl
Elektronarzędzia tego producenta często są wybierane przez rolników, którzy cenią sobie nie tylko wydajność, lecz przede wszystkim wysoką niezawodność. Sięgając narzędzia Makity, można mieć pewność, że po wyjęciu ze skrzynki sprzęt ten będzie działać i nie zepsuje się nagle wtedy, kiedy akurat będzie najbardziej potrzebny. 
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Publikacja specjalna
Aktualności branżowe

Jaki klucz udarowy wybrać do gospodarstwa? Akumulatorowy czy elektryczny?

Klucz udarowy to niezastąpione narzędzie w gospodarstwie rolnym, które umożliwia szybkie odkręcanie oraz dokręcanie śrub, nakrętek lub innych elementów montażowych. Korzystając z tego sprzętu, będzie można z łatwością serwisować zarówno pojazdy motoryzacyjne, jak i również potężne maszyny rolnicze. Pozwoli to zaoszczędzić czas, a przede wszystkim pieniądze niezbędne do wykonywania napraw u zewnętrznych serwisantów. Jaki zatem klucz udarowy wybrać, aby był w stanie sprostać wszystkim czekającym go wyzwaniom? 

czytaj więcej

DeLaval i John Deere łączą siły dla zrównoważonej produkcji mleka

Centrum Zrównoważonej Produkcji Mleka (Milk Sustainability Center – MSC), to cyfrowy ekosystem, którego celem jest pomaganie rolnikom w poprawie efektywności w produkcji mleka i zrównoważonego rozwoju ich gospodarstw. Stoją za nim firmy John Deere, DeLaval i Dairy Data Warehouse.

czytaj więcej

Ręczny zbiór owoców za drogi. CNH inwestuje w roboty

W Stanach Zjednoczonych za 46% kosztów produkcji jabłek odpowiada koszt ręcznego zbioru, a w przypadku truskawek 70%. Te wysokie koszty pracy pogłębia utrzymująca się tendencja spadkowa w dostępie siły roboczej, dlatego CNH Industrial inwestuje w zaawansowane technologie rolnicze.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)