Test brony mulczowej Namysło Move 700 H [FILM]
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Test brony mulczowej Namysło Move 700 H [FILM]

07.01.2023autor: Jan Beba

Przedstawiamy kolejny film z testu sześciu polskich bron mulczowych. Brona mulczowa Namysło Move 700 H punktuje wyposażeniem w talerze faliste. Jak oceniliśmy regulację tej maszyny?

Dostarczona przez firmę z Opolszczyzny brona jest na razie jedynym wariantem w ofercie. Zmierzona podczas testu szerokość robocza wyniosła 720 cm. Na tej szerokości pracuje 60 podwójnych palców, rozmieszczonych w pięciu rzędach. Odległość między rzędami wynosi 50 cm. Palce mają długość 75 cm i grubość 1,6 cm.

Do Nagradowic brona Move przyjechała z dodatkową przednią sekcją roboczą w postaci rzędu talerzy falistych o średnicy 460 mm, mocowanych do ramy za pomocą solidnych sprężyn.

Zaczepianie brony

Zaczepianie bez zastrzeżeń. U dołu mamy po dwie możliwości zaczepienia ramion TUZ, zarówno dla II, jak i III kategorii. Łącznik centralny montowany w dwóch pozycjach: na czas transportu w sztywnym otworze, a na polu najlepiej na tzw. fasolowym. Wtedy niekorzystne kopiowanie muld jest ograniczone.

brona namysło move 700 h

Do transportu dwie sekcje układają się prostopadle do podłoża, dzięki czemu w środku mamy miejsce do montażu siewnika, a testowana brona właśnie była wyposażona w siewnik poplonów. W efekcie szerokość transportowa wynosi 278 cm. Podczas transportu ramiona zabezpiecza blokada mechaniczna przy siłownikach. Brakowało nam oświetlenia drogowego (opcja).

Do podczepienia mieliśmy więc sześć przewodów hydraulicznych, ale tylko dla trzech znaleźliśmy wygodne miejsce do odłożenia.

r e k l a m a

Regulacje brony

Nacisk talerz na glebę, jak również zmianę kąta pracy palców sprężystych regulują siłowniki hydrauliczne, po jednym na sekcję. Niestety, w pracy przeszkadzał nam brak skali dla powyższych regulacji, co w kolejnych modelach będzie poprawione.

W trakcie testu polowego mieliśmy też problem z równym wyregulowaniem lewej i prawej strony maszyny. Siłowniki odpowiedzialne za prawą i lewą stronę nie zawsze pracowały równo. Brona ma 12 punktów smarowania, niestety, bez oznaczenia.

Bronę można zamówić bez osprzętu lub z przednim rzędem talerzy, pojedynczym wałem nożowym, czy lekko falistymi talerzami. Za dopłatą też oświetlenie, siewnik, podest do siewnika. Dmuchawa siewnika napędzana jest elektrycznie.

Plusy brony Namysło Move 700 H

  • zaczep II i III kategorii
  • możliwość montażu siewnika do poplonów
  • praca sekcji z talerzami falistymi

Minusy brony Namysło Move 700 H

  • miejsce do odłożenia przewodów
  • brak skali do regulacji talerzy i zębów
  • nierówna regulacja zębów
autor Jan Beba

Jan Beba

<p>redaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Testy

Test brony mulczowej Unia Buzzard 9 [FILM]

Do naszego testu sześciu polskich bron mulczowych Unia wystawiła najszerszą maszynę w teście, ma aż 9 metrów! Plusy i minusy maszyny prezentujemy w filmie: koniecznie obejrzyj wideo z testu!

czytaj więcej
Testy

Test brony mulczowej Rolmako SpringExpert [FILM]

W naszym teście sześciu polskich bron mulczowych Rolmako SpringExpert dobrze wypadł w zakresie zrywania ścierniska, ma też kilka ciekawych opcji wyposażenia. Zobacz film z testu maszyny!

czytaj więcej
Testy

Test brony mulczowej Agro-Masz BM 7,5 M [FILM]

W naszym teście sześciu polskich bron mulczowych wzięła udział najszersza wersja BM marki Agro-Masz. Podobała nam się regulacja sekcji talerzy i zębów, ale znalazły się też minusy. Zobacz film z testu!

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)