New Holland wprowadza kultywator SRC SmartSteer ze sterowaniem opartym o kamerę
r e k l a m a
Partnerzy portalu

New Holland wprowadza kultywator SRC SmartSteer ze sterowaniem opartym o kamerę

13.11.2021autor: Natalia Marciniak-Musiał

Marka New Holland kontynuuje swój rozwój w dziedzinie mechanicznego zwalczania chwastów, wprowadzając na rynek nowy model pielnika – SRC SmartSteerTM z systemem automatycznego sterowania wykorzystującym kamerę.

Seria SCR SmartSteer to 8 modeli maszyn

SRC SmartSteerTM z systemem automatycznego sterowania wykorzystującym kamerę jest innowacją, która uzupełnia dotychczasowe portfolio maszyn bez możliwości kontroli wprowadzania toru jazdy.

Szeroki zakres od 4 do 18 rzędów, zapewni wydajność pracy i komfort obsługi, które spełnią potrzeby dużych gospodarstw rolnych i firm usługowych.

Oferowane modele z serii SRC SmartSteerTM obejmują maszyny:

  • od 8 do 18 rzędów,
  • dostępne w dwóch szerokościach ramy głównej: 6,7 m i 9,9 m,
  • których rama maszyny do transportu składa się na 3 lub 5 sekcji, a więc ich maksymalna szerokość transportowa wynosi bezpieczne dla ruchu drogowego 3 m,
  • mają rozstaw międzyrzędzia 45cm, 50cm, 60cm i 75cm.
r e k l a m a

Co wyróżnia kultywatory SRC SmartSteer? Na pewno sprawdzona konstrukcja

Każda sekcja kultywatora SRC SmartSteerTM jest zamontowana na wytrzymałym równoległoboku, co zapewnia doskonałe kopiowanie terenu nawet na nierównym podłożu.

A także posiada:

  • dedykowane do każdej sekcji koło podporowe steruje głębokością pracy,
  • dwa talerze stabilizujące umieszczone na ramię głównej maszyny, które dodatkowo zwiększają efektywność utrzymywania toru jazdy,
  • sekcje robocze pielnika mogą być wyposażone w 5 uniwersalnych zębów wibracyjnych (modele o rozstawie 60 – 75 cm) lub 3 zęby VCO (modele o rozstawie 45 – 50 cm), których szerokość robocza obejmuje całą szerokość uprawianego międzyrzędzia,
  • na każdej sekcji zamontowane są dwa obrotowe talerze ,dzięki czemu może ona pracować płynnie i tak blisko rzędu, jak tylko jest to możliwe. Ich szerokość można dostosować do różnych upraw, a także można je podnieść, aby uniknąć uszkodzeń, gdy rośliny osiągną zaawansowaną fazę wzrostu.

Dla nowych maszyn dostępnych jest wiele opcji wyposażenia

Pielnik SRC SmartSteerTM jest prowadzony z wykorzystaniem kamery optycznej, która wykrywa różnice kolorystyczne między glebą, rośliną główną a chwastami. Dlatego w połączeniu z systemem interfejsu hydraulicznego pozwala na podążanie za rzędem z niezwykłą precyzją.

Istnieje również możliwość dołączenia systemu podnoszenia sekcji, który pracuje w systemie ISOBUS współpracującym z systemem GPS istniejącym w gospodarstwie. Każda sekcja robocza pielnika ma możliwość automatycznego / indywidualnego podnoszenia się na uwrociach oraz kopiowania nieregularnego zarysu uprawy , co zapewniać ma precyzyjne rezultaty i wysoką wydajność pracy.

Dla nowych maszyn dostępnych jest wiele opcji wyposażenia, w tym:

  • zagarniacze palcowe, które wyciągają korzenie chwastów na powierzchnię gleby, aby przyspieszyć proces więdnięcia,
  • gwiazdy pielące, które pracują w przestrzeni między roślinami.

Modele o rozstawie 60 – 75 cm są wyposażone w platformę do zamontowania kompaktowego siewnika pneumatycznego, który ułatwia siew poplonów (koniczyna, trawa) podczas ostatniego przejazdu kończącego okres wykorzystywania maszyny na danym polu.

 

Oprac. Natalia Marciniak-Musiał

Na podstawie informacji prasowej New Holland

Zdjęcie: New Holland

autor Natalia Marciniak-Musiał

Natalia Marciniak-Musiał

dziennikarka strony internetowej Tygodnika Poradnika Rolniczego

dziennikarka strony internetowej Tygodnika Poradnika Rolniczego

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

New Holland nawiązał partnerską współpracę z MacDom Industries - liderem produkcji hederów

New Holland Agriculture nawiązała partnerską współpracę z kanadyjskim producentem maszyn rolniczych MacDon Industries, który jest liderem w produkcji hederów do kombajnów. Jakie korzyści wynikną z tej współpracy?

czytaj więcej

W nowym TPR: ekologiczne mleko z robota

W najnowszym 47. wydaniu Tygodnika Poradnika Rolniczego przeczytacie m.in. o rolniku, który doi ekologiczne mleko robotem i o dopłatach do ekologicznych środków ochrony roślin. Znajdziecie także informacje o kolejnej propozycji kształtu płatności bezpośrednich po 2023 roku. Przedstawiamy także nowe mutacje wirusa ASF, które łatwo przeoczyć. O czym jeszcze piszemy w nowym TPR?

czytaj więcej

Scania zdemolowała ciągnik. New Holland zupełnie roztrzaskany

New Holland, którym kierował 30-letni traktorzysta jechał do sadu na zbiór jabłek. Ciągnik na przyczepie miał skrzynie do zbioru owoców. W pewnym momencie w ciągnik rolniczy wjechała ciężarowa Scania. Traktorzysta z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)