Skuteczna ochrona przedzbiorcza jabłoni i grusz. Innvigo prezentuje nowości
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Skuteczna ochrona przedzbiorcza jabłoni i grusz. Innvigo prezentuje nowości

22.09.2021autor: Kamila Szałaj

Podczas tegorocznego Dnia Otwartego Sadu Doświadczalnego SGGW w Wilanowie firma Innvigo zaprezentowała szereg nowości oraz dobrze znane preparaty w ochronie upraw sadowniczych. Obejrzyj film pod artykułem!

5 września odbył się jubileuszowy XXV Dzień Otwarty Sadu Doświadczalnego SGGW w Wilanowie. Na spotkanie przybyło blisko 1000 osób! Podczas spotkania zaprezentowane zostały wyniki najnowszych doświadczeń prowadzonych w sadzie. O najnowszych rozwiązaniach w ochronie sadu opowiedzieli także przedstawiciele firmy Innvigo, polskiego producenta środków ochrony roślin.

W tym roku firma wprowadziła dwa preparaty: Puenta 62,5 WG oraz Pretor 469 SC. Są to fungicydy o działaniu powierzchniowym i wgłębnym przeznaczone do zapobiegawczego i interwencyjnego zwalczania chorób grzybowych. 

Puenta 62,5 WG - lekarstwo na choroby przechowalnicze

Preparat Puenta 62,5 WG zawiera dwie substancje czynne o różnym mechanizmie działania: cyprodynil i fludioksonil.

- Połączenie tych dwóch substancji wykazuje bardzo wysoką skuteczność w zwalczaniu chorób przechowalniczych, takich jak gorzka zgnilizna, szara pleśń, mokra zgnilizna i brunatna zgnilizna. Puenta chroni również przed wieloma innymi rodzajami chorób grzybowych – zaznaczył Damian Bernat podczas Dnia Otwartego Sadu Doświadczalnego SGGW w Wilanowie.

r e k l a m a
Preparat zarejestrowany jest w ochronie upraw sadowniczych, takich jak jabłonie, grusze, śliwy, czereśnie, wiśnie, w uprawach jagodowych -  maliny, truskawki, borówki i  porzeczki oraz w szkółkach drzew owocowych i w warzywach.  

Skuteczna ochrona przedzbiorcza jabłoni i grusz

Drugą nowością od Innvigo jest środek Pretor 469 SC, oparty na dwóch substancjach pochodzących z różnych grup chemicznych i wykazujących odmienny mechanizm działania: fludioksonil i pirymetanil.

- Pretor chroni nasze owoce przed szeregiem chorób przechowalniczych, takich jak szara pleśń, gorzka zgnilizna czy sina zgnilizna. Zarejestrowany jest w ochronie jabłoni oraz gruszy i dedykowany do ochrony przedzbiorczej tych owoców - wyjaśniał Bernat.

Zaznaczył, że w tym sezonie mamy bardzo duże nasilenie patogenów spowodowane niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Dlatego zastosowanie preparatów opartych na substancjach z różnych grup chemicznych zapobiegnie powstawaniu uodpornień grzybów na substancje aktywne. To z kolei pozwoli przeciwdziałać chorobom w komorze przechowalniczej.

- Substancje zawarte w tych dwóch preparatach zapobiegają rozwojowi parcha, który może być dużym problemem w tym roku. Warto zaznaczyć, że  okres karencji Puenty i Pretora w uprawie jabłoni oraz gruszy wynosi  tylko trzy dni – dodał Bernat.

Długie przechowywanie owoców dzięki FruitSmart

Uczestnicy Dnia Otwartego mogli także zapoznać się z działaniem środka FriutSmart. To preparat z grupy regulatorów wzrostu. Stosowany on jest do utrzymywania jakości i poprawy zdolności przechowalniczych oraz opóźniania procesów przejrzewania podczas przechowywania w chłodni.

Więcej o produktach Innvigo i ochronie sadów dowiesz się z filmu!
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Dlaczego warto stosować preparat Harvista? FILM

Doświadczenia prowadzone w ubiegłym roku w sadach wielkotowarowych pokazały, że zastosowanie preparatu Harvista przynosi sadownikom wiele korzyści. Jak działa ten środek i jak pomaga w organizacji zbiorów oraz utrzymaniu jakości owoców? Zobacz FILM pod artykułem!

czytaj więcej

Akademia Sadu Nowoczesnego Okiem Praktyka: jaka jest sytuacja w sadach?

W kolejnym odcinku Akademii Sadu Nowoczesnego "Okiem Praktyka" o aktualnej sytuacji w sadach rozmawiamy z doradcą sadowniczym Adamem Pajewskim. Obejrzyj relację filmową!

czytaj więcej

Akademia Sadu Nowoczesnego: W tym sezonie sprzedali wszystkie jabłka

W tym tygodniu z kamerą „Sadu Nowoczesnego” gościliśmy w gospodarstwie Anety i Jacka Zająców w Horodyszczu k. Białej Podlaskiej. Gospodarze na ponad 30 ha uprawiają jabłonie. Zapytaliśmy ich o potencjał plonotwórczy drzew w tym roku, strukturę odmianową oraz handel produkowanymi w gospodarstwie owocami.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)