Jakość bez pozostałości. Nowatorskie podejście UPL do ochrony
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Jakość bez pozostałości. Nowatorskie podejście UPL do ochrony

16.09.2021autor: Kamila Szałaj

Podczas XXV Dnia Otwartego Sadu Doświadczalnego SGGW w Wilanowie firma UPL, partner spotkania zaprezentowała nowości produktowe i wyniki badań wdrożeniowych.

5 września odbył się jubileuszowy XXV Dzień Otwarty Sadu Doświadczalnego SGGW w Wilanowie. Na spotkanie przybyło blisko 1000 osób!

Podczas spotkania zaprezentowane zostały wyniki najnowszych badań prowadzonych w sadzie przez pracowników Katedry Sadownictwa i Ekonomiki Ogrodnictwa SGGW, a także tych prowadzonych we współpracy z firmami działającymi na rzecz sadownictwa. 

Główny partner spotkania - firma UPL Polska - zaprezentowała wyniki doświadczenia z systemem Pronutiva, prowadzonego w wilanowskim sadzie. To właśnie w tym miejscu od kilku lat znajduje się poletko wdrożeniowe Pronutivy.

- To jest technologia, która łączy zarówno stosowanie konwencjonalnych środków ochrony, czyli znane i cenione substancje jak Kaptan, Sylit i Pyrus, ale w połączeniu z biostymulacją i ze środkami biologicznymi stosowanymi naprzemiennie. Technologia ta pozwala osiągnąć zarówno wysoką jakość owoców, jak i obniżoną ilość pozostałości - wyjaśniał Arkadiusz Sławiński z firmy UPL.

Nowość od UPL - do ochrony przed chorobami przechowalniczymi

Firma UPL zaprezentowała również nowy produkt DeccoPyr-Pot. Zawiera on znaną substancję czynną, jaką jest pirymetanil. Jest przeznaczony do ochrony owoców w okresie przechowania przed chorobami powodowanymi przez grzyby. Można go stosować w ochronie jabłek (nowa rejestracja) i gruszek bezpośrednio po złożeniu owoców w komorze przechowalniczej. Rejestracja obejmuje również brzoskwinie i nektaryny. 

Zapraszamy do obejrzenia filmu ze spotkania! Zdjęcia i zapis relacji na żywo znajdziesz TUTAJ.
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Akademia Sadu Nowoczesnego Okiem Praktyka: jaka jest sytuacja w sadach?

W kolejnym odcinku Akademii Sadu Nowoczesnego "Okiem Praktyka" o aktualnej sytuacji w sadach rozmawiamy z doradcą sadowniczym Adamem Pajewskim. Obejrzyj relację filmową!

czytaj więcej

Akademia Sadu Nowoczesnego: W tym sezonie sprzedali wszystkie jabłka

W tym tygodniu z kamerą „Sadu Nowoczesnego” gościliśmy w gospodarstwie Anety i Jacka Zająców w Horodyszczu k. Białej Podlaskiej. Gospodarze na ponad 30 ha uprawiają jabłonie. Zapytaliśmy ich o potencjał plonotwórczy drzew w tym roku, strukturę odmianową oraz handel produkowanymi w gospodarstwie owocami.

czytaj więcej

Od storczyków w piwnicy do haskapu w profesjonalnym laboratorium

Zaczęło się 40 lat temu od rozmnażania storczyków metodą in vitro w niewielkim laboratorium urządzonym w… domowej piwnicy. Działalność ta szybko nabrała rozpędu i Tadeusz Kusibab jako jeden z pierwszych w latach 90. wprowadzał na rynek Phalenopsis. Dziś nie ma ani piwnicy, ani storczyków w produkcji – jest za to profesjonalne laboratorium w Krakowie, gdzie rocznie w ten sposób rozmnaża się kilka milionów roślin ozdobnych i owocowych. Ich dalszą produkcją zajmują się córki pana Tadeusza – każda we własnej szkółce. Cała rodzina – choć są to cztery różne firmy – działa pod wspólną marką „in-vitro Kusibab”.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)