Ekoschematy i dopłaty do ekologii - ostatnia szansa na udział w naszym webinarium!
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Ekoschematy i dopłaty do ekologii - ostatnia szansa na udział w naszym webinarium!

08.05.2023autor: Bartłomiej Czekała

Za nami 6 tygodni przyjmowania przez ARiMR wniosków o dopłaty bezpośrednie za 2023 rok z uwzględnieniem ekoschematów. Wychodząc naprzeciw licznym pytaniom od rolników organizujemy we wtorek 9 maja br. kolejne webinarium poświęcone tematyce ekoschematów. Jeżeli wypełnianie wniosku jeszcze przed Tobą to zapisz się jeszcze dziś i koniecznie jutro oglądaj. Możesz też przy zapisie zadać pytania, które Cię nurtują naszym ekspertom!

Gorąco i serdecznie zapraszamy na kolejny webinar ekspercki dotyczący zasad Nowej Wspólnej Polityki Rolnej i Krajowego Planu Strategicznego, tym razem nasze spotkanie będzie podzielone na dwie części:
  • I część zostanie poświęcona gospodarstwom ekologicznym w kontekście nowych dopłat bezpośrednich i ekoschematów.
  • II część webinarium poświęcimy odpowiedziom na liczne pytania, jakie wpłynęły do naszej redakcji, dotyczące ekoschematów w rolnictwie konwencjonalnym.
Jak zwykle podczas naszego spotkania gwarantujemy aktywny udział widzów i umożliwiamy zadawanie pytań, które można już przesłać w formularzu zgłoszeniowym.

ZAPISZ SIE NA WEBINARIUM!






autor Bartłomiej Czekała

Bartłomiej Czekała

Redaktor naczelny portalu topagrar.pl, szef zespołu PWR Online

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Dopłaty, PROW i VAT

Dopłaty 2023: Jaka najmniejsza powierzchnia gospodarstwa kwalifikuje się do ekoschematów?

Ekoschematy to nowość w dopłatach bezpośrednich. Każdy rolnik, który chce otrzymać więcej niż tylko dopłatę podstawową (118 euro/ha - przyp. red) powinien z nich skorzystać. Od wielu tygodni tłumaczymy na naszych łamach jak to zrobić w różnych wariantach. Dziś wyjaśniamy jaka jest minimalna powierzchnia gospodarstwa, od której można się starać o ekoschematy.

czytaj więcej
Dopłaty, PROW i VAT

Zdjęcie geotagowane w ekoschemacie Rolnictwo węglowe – oświadczenie zostanie z nami na stałe?

Tej wiosny dużo zamieszania wywołała informacja o wykonywaniu przez rolników, którzy stosują m.in. obornik na polu zdjęcia geotagowanego. Ma ono potwierdzić przeoranie tego nawozu w ciągu 12 godzin od aplikacji. Miało to gwarantować dodatkową płatność w ramach ekoschematów. Resort rolnictwa po licznych problemach z tą praktyką zdecydował, że można zamiast zdjęcia geotagowanego złożyć pisemne oświadczenie o przeoraniu. Zarząd KRIR wystąpił z wnioskiem, aby składanie takiego oświadczenia nie było odstępstwem tylko w tym roku, ale także w latach kolejnych.

czytaj więcej
Dopłaty, PROW i VAT

Sprzedaż warchlaków: kiedy nie trzeba instalować kasy fiskalnej?

Na Czytelnik sprzedaje warchlaki innym rolnikom i zastanawia się, czy możliwe jest uniknięcie obowiązku instalacji kasy fiskalnej? Na pytanie odpowiada nasz ekspert VAT.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)