Polubić lustracje
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Polubić lustracje

11.02.2021autor: Kamila Szałaj

Wielu sadowników dąży do profesjonalizmu, poszerzając swoją wiedzę przy każdej możliwej okazji, nabywając nowe umiejętności, podążając za zmieniającymi się trendami. Rozbudowują oni parki maszynowe, stawiają nowe budynki przechowalnicze, zwiększają areały produkcji… Każdy z nas walczy również o wzrost potencjału ekonomicznego swoich gospodarstw, szukając przy tym oszczędności, które wbrew pozorom wcale nie tak trudno znaleźć.

Już kilkukrotnie na łamach "Sadu Nowoczesnego" przekazywałem Państwu informacje, w jaki sposób powinny być prowadzone lustracje, aby były nie tylko pomocne, lecz także przyjemne. Praca, którą wykonujemy w sadach przez cały rok, wiąże się z wieloma wyrzeczeniami. Poświęcając swój cenny czas na daną czynność, powinniśmy wykonać ją jak najbardziej rzetelnie. Jeśli temat lustracji potraktujemy poważnie, to przyniesie nam ogromne korzyści, ułatwiając prowadzenie skutecznej ochrony w trudnych okresach sezonu.

Najważniejsza jest wiedza o tym, co mamy w sadzie! Zawsze powinniśmy opierać się na naszych doświadczeniach z lat ubiegłych oraz tzw. historii pola. Znajomość każdej kwatery umożliwia elastyczne podejście do ochrony – nie zawsze bowiem pojawia się konieczność wykonywania zabiegu ochronnego w tym samym czasie na wszystkich posiadanych przez nas kwaterach.

Przykładowo – zabiegi przeciwko szkodliwym motylom w sadach oddalonych od siebie o kilka czy kilkanaście kilometrów nie zawsze będą musiały być wykonane w tym samym terminie. Wiele zależy od presji szkodnika w danej lokalizacji, warunków pogodowych oraz systematycznie prowadzonego monitoringu lotu motyli.
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Bronisze: bardzo słaby handel jabłkami

Handel jabłkami na Rynku w Broniszach jest mocno ograniczony. Wczoraj w sektorze jabłkowym alejki świeciły pustkami. - Nie pamiętam, żeby kiedykolwiek wcześniej było aż tak mało kupujących - żalił nam się jeden ze sprzedawców. Winna jest nie tylko pogoda, ale i pandemia, która zamknęła branżę HoReCa. Zobacz w filmie pod artykułem, co mówili sadownicy i ekspert Rynku w Broniszach!

czytaj więcej

Czereśnie średniopóźne i późne. Które odmiany do upraw ekologicznych?

Odmiany czereśni późniejszych, mimo że są bardziej kłopotliwe, od tych dojrzewających wcześniej, nadają się do upraw ekologicznych. Którą odmianę wybrać?

czytaj więcej

Jeżyna bezkolcowa – Jak uprawiać, jaką odmianę wybrać?

Jeżyna bezkolcowa to roślina, do której mocnych stron zaliczyć można przede wszystkim zdrowe i smaczne owoce. To, co ją jeszcze charakteryzuje to niezbyt wysokie wymagania - jeżeli zapewnimy jej odpowiednie stanowisko. Jakie?

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)