r e k l a m a
Partnerzy portalu
Choroby i szkodniki ziarnkowych - groźne po kwitnieniu
08.06.2020autor: Kamila Szałaj
Początkowo susza i pogłębiający się deficyt wody po bezśnieżnej zimie, później ochłodzenie i wzrost opadów, aż wreszcie przymrozki, a nawet lokalne opady gradu. Wszystko to sprawia, że coraz trudniej planować strategię ochrony przed chorobami i szkodnikami, zwłaszcza mając na uwadze ekonomię gospodarstwa.
Przystępując do zabiegów ochrony roślin, należy pamiętać, aby wykonywać je zgodnie z sygnalizacją zagrożenia przy wykorzystaniu produktów zawierających etykiety w języku polskim oraz dopuszczonych do obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
Dla zapewnienia wysokiej skuteczności zabiegów ważne jest przestrzeganie prawidłowych terminów aplikacji i dawek. Dla produktów o działaniu układowym konieczne jest wykonanie aplikacji przy wysokiej wilgotności na suche liście, tak aby substancja aktywna mogła zostać w jak największej części pobrana i wbudowana w tkanki.
Co z chorobami?
W uprawie jabłoni odwiecznym wrogiem są parch jabłoni i mączniak prawdziwy. Te dwie choroby w zależności od przebiegu pogody prześcigają się w walce o miano najważniejszej. Zimna i wilgotna aura występująca na terenie całej Polski od drugiej dekady maja to czas intensywnego rozwoju parcha jabłoni.
Kamila Szałaj
Masz pytania?
Zadaj pytanie redakcjir e k l a m a
r e k l a m a
Najważniejsze tematy
r e k l a m a