Narodowy Dzień Mlecznej Fermy już 6 września
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Narodowy Dzień Mlecznej Fermy już 6 września

04.09.2019

Tym razem będzie to województwo opolskie. Już 6 września ponad 500 hodowców, producentów bydła mlecznego oraz specjalistów z sektora mleczarskiego, spotka się w Kombinacie Rolnym w Kietrzu.

Uczestnicy z całego kraju poznają tajniki uprawy kukurydzy na kiszonkę, porównując aż 50 odmian kukurydzy (producentów: Agrofert, CaussadeSemences, Chemirol, Euralis, HR Smolice, KWS, Limagrain, Mais, Pioneer, Saatbau), wysianych na poletkach doświadczalnych. Kolejną atrakcją spotkania będzie prezentacja wozów paszowych oraz porównanie TMR, konsultacje żywieniowe i agronomiczne oraz zwiedzanie Fermy krów Langowo, liczącej przeszło 1000 sztuk bydła mlecznego oraz 2000 cieląt.

r e k l a m a

IV edycja Narodowego Dnia Mlecznej Fermy - co czeka uczestników?

Narodowy Dzień Mlecznej Fermy, organizowany przez InConventus Group, jest cyklicznym miejscem spotkania hodowców z całego kraju, będąc dla nich swoistym rodzajem szkolenia oraz możliwością znaczącego poszerzenia  wiedzy dotyczącej hodowli. Uczestnicy IV edycji będą mogli zdobyć najnowszą wiedzę z zakresu żywienia, zwiększania wydajności stada oraz poprawy jakości produkowanego mleka dzięki udziałowi w merytorycznych prelekcjach wygłaszanych przez specjalistów. Podczas wydarzenia okazję do zaprezentowania swoich usług będą miały również rozmaite firmy agro.

Kombinat Rolny Kietrz to jedno z najważniejszych w kraju gospodarstw rolnych z 60-letnią tradycją. Na obszarze 8,5 tys. ha znajdują się pola uprawne, a także prawie 9 tys. sztuk bydła, w tym około 3,7 tys. krów mlecznych. Ferma jest zaopatrzona w najnowocześniejszą infrastrukturę, która kosztowała właścicieli gospodarstwa ponad 200 milionów złotych, co czyni Kombinat jednym z najlepiej wyposażonych gospodarstw rolnych w Polsce. Ciągniki są tu nawigowane satelitarnie, dzięki czemu mogą pracować niezależnie od pory dnia czy pogody. Jakość gleby podlega stałej kontroli i analizie, pozwalającej odpowiednio dobrać sposób jej użytkowania.

Ogromną wagę przykłada się również do dobrostanu zwierząt, co znajduje odzwierciedlenie w jakości otrzymywanego mleka. Dój odbywa się dwa razy dziennie w  dojarni wyposażonej w 60-stanowiskową dojarnię karuzelową firmy Fullwood z obsługą zewnętrzną. Podgarnianie paszy oraz utrzymanie czystości korytarzy paszowych zapewnia z kolei samojezdny, automatyczny robot ze ślimakiem Butler Gold marki Wasserbauer, zasilany przez dwa bezobsługowe akumulatory.

Aby wziąć udział w wydarzeniu - zarejestruj się!

Wejście na teren wydarzenia możliwe tylko z biletem! Aby otrzymać bilet, wystarczy dokonać rejestracji poprzez wypełnienie formularza obecnego na stronie internetowej www.farmdays.com.pl. Wypełnienie formularza rejestracyjnego jest niezbędnym warunkiem uczestnictwa w wydarzeniu.

Oprac. Beata Dąbrowska
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

IV Narodowy Dzień Mlecznej Fermy w Kietrzu

6 września br. do Kombinatu Rolnego w Kietrzu, a ściślej – na Fermę Krów Langowo – zjechały tłumy gości. Tego dnia, w jednej z największych mlecznych ferm w kraju, odbyła się czwarta edycja Narodowego Dnia Mlecznej Fermy, organizowanego przez firmę InCoventus Group. Wydarzenie z roku na rok cieszy się coraz większym uznaniem hodowców bydła zarówno z całego kraju, jak i specjalistów oraz firm z branży mleczarskiej.

czytaj więcej

Niesamowite "Wielkopolskie Święto Mleka" w Kole

Celem „Wielkopolskiego Święta Mleka i Powiatu Kolskiego” jest upowszechnianie wiedzy na temat mleka i jego przetworów, jego znaczenia w zdrowym odżywianiu, docenienie producentów mleka. To również okazja do zaprezentowania dorobku wielkopolskiego mleczarstwa.

czytaj więcej

Święto Mleka w Siedlcach

29 czerwca br. w Siedlcach odbyło się Święto Mleka zorganizowane przez Okręgową Spółdzielnię Mleczarską w Siedlcach przy dofinansowaniu ze środków pochodzących z Funduszu Promocji Mleka. Dla przybyłych gości przygotowano szereg atrakcji. Wielu rodziców chwaliło imprezę tłumacząc, że dzięki niej ich dziecko mogło dowiedzieć się, że mleko pochodzi od krowy.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)