Czy PFHBiPM chce ukarać Waldemara Plantowskiego?
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Czy PFHBiPM chce ukarać Waldemara Plantowskiego?

19.06.2020

Do Sądu Koleżeńskiego Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka wpłynął wniosek o zawieszenie do końca swojej kadencji Waldemara Plantowskiego. Publikujemy treść wniosku.

Warszawa 07.04.2020 r.


Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka
Przewodniczący Sądu Koleżeńskiego
Kol. Wojciech Jończyk

Wniosek do Sądu Koleżeńskiego o ukaranie Waldemara Plantowskiego, Przewodniczącego
Mazowieckiego Związku Hodowców Bydła i Producentów Mleka.

W związku z opublikowaniem w „Tygodniku Poradnik Rolniczym” z 1 marca 2020 roku artykułu „Podlasie za cięciem oceny”, z treści którego wynika, że kol. Waldemar Plantowski jako zaproszony gość podpisał komunikat, w którym domaga się zmian w PFHBiPM i Podlaskim Związku Hodowców Bydła i Producentów Mleka, działając na podstawie § 12 ust.5 statutu PFHBiPM, wnosimy o ukaranie kol. Plantowskiego z uwagi na działanie na szkodę Federacji oraz Podlaskiego Związku Hodowców Bydła i Producentów Mleka.

Podkreślamy, że kol. Plantowski został już ukarany przez Sąd Koleżeński w związku z oświadczeniem, jaki opublikował w „Tygodniku Poradniku Rolniczym”. Wielokrotnie podkreślaliśmy brak rzetelności dziennikarskiej i wręcz wrogie nastawienie tej gazety do Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka. Motywy tego działania były wielokrotnie wyjaśniane w trakcie posiedzeń Zarządu Federacji, wskazywaliśmy, że celem gazety jest podsycanie konfliktów wewnątrz Federacji, w oparciu o materiały powszechnie znane niemal od 5 lat, a nie troska o sprawy hodowców.

Uważamy, że kol. Plantowski jako zaproszony gość nie powinien wypowiadać się na temat funkcjonowania Podlaskiego Związku Hodowców Bydła i Producentów Mleka, a podpisanie się pod jakimkolwiek komunikatem jest próbą nieuprawnionej ingerencji w wewnętrzne sprawy podlaskiego związku. Pomimo wielokrotnego wyjaśniania spraw finansowych kol. Plantowski dalej uważa, że w Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka brak jest przejrzystości organizacyjnej i finansowej. Nie może się widać pogodzić z faktem, że w demokratycznych wyborach przedstawiciele hodowców ponownie wybrali na prezydenta Federacji kol. Leszka Hądzlika. Biorąc pod uwagę, że jest to kolejne zachowanie Kol. Plantowskiego, a z poprzednio danej szansy nie skorzystał, wnosimy o ukaranie karą zawieszenia do końca  kadencji.

 

 

r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Radek to ma klawe życie oraz wyżywienie klawe

Prezydent Leszek Hądzlik z Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka jest współwłaścicielem znamienitej, wręcz wzorowej farmy mlecznej – majątku Drzewce w którym doi się 348 krów. Tak. Te popegeerowskie gospodarstwo – o przedwojennym rodowodzie – jest wzorowe, bo jest wzorem nowoczesności, zarządzania, gospodarności i wydajności – 12,7 tys. kg rocznie od krowy oraz wzorem reprywatyzacji.

czytaj więcej

Jakie są punkty krytyczne dla wydajności, zdrowia i rozrodu krów?

Od dłuższego już czasu do naszej redakcji dzwonią Czytelnicy z prośbą o szczegółowe zalecenia dotyczące rozrodu i długowieczności coraz bardziej wydajnych krów. Potwierdza to, że nie lada wyzwaniem dla hodowców jest pokrycie gigantycznego zapotrzebowania pokarmowego zwierząt na wysoką wydajność, które w tej kwestii jest kluczowe.  

czytaj więcej

Raport KE: przez spadek cen mleka, rolnicy będą likwidować stada krów

Komisja Europejska opublikowała krótkoterminową prognozę dla rynku mleka na 2023 rok. Zdaniem unijnych analityków, w bieżącym roku europejscy rolnicy bedą redukować pogłowie swoich stad w odpowiedzi na spadającą opłacalność produkcji mleka.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)