Budowa obiektów inwentarskich pod klucz. Jak to wygląda w praktyce?
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Budowa obiektów inwentarskich pod klucz. Jak to wygląda w praktyce?

29.08.2021autor: Tomasz Ślęzak

Budowa pod klucz - tak w dużym skrócie można określić model działalności firmy AgriGo Ltd. Podczas realizowania inwestycji związanych z budową nowych obiektów inwentarskich, w wielu przypadkach największe wyzwanie stanowi zdobycie niezbędnych pozwoleń oraz zapewnienie odpowiedniego finansowania.

Od biznesplanu do uruchomienia projektu

Na polski rynek wkroczyła międzynarodowa firma, która chce zaoferować nie tylko budynki i produkcyjne systemy utrzymania zwierząt. Polskim rolnikom zamierza zaproponować realizację wszystkich etapów budowlanych inwestycji, w tym także procedur administracyjnych.

r e k l a m a
AgriGo Group bierze pełną odpowiedzialność za bezproblemową integrację każdego etapu projektu, od opracowania biznesplanu, rozwiązań inżynieryjnych i finansowych po roboty ziemne, budowę, dostawę sprzętu, instalację – aż po końcowe uruchomienie projektu pod okiem ekspertów – mówił Guy Mindel, szef grupy AgriGo.

Kilka tygodni temu w Gdańsku firma zorganizowała Dzień Otwarty, podczas którego przedstawiła hodowcom swoje rozwiązania oraz zasady realizowania inwestycji.

Współpracę z rolnikami, którzy chcą budować nowe obiekty inwentarskie zaczyna od przeprowadzenia studium wykonalności. Badane są aktualne trendy dotyczące danej dziedziny produkcji zwierzęcej. Prowadzona jest ocena potencjału rynku lokalnego oraz poszukiwanie najlepszej i najbardziej dogodnej lokalizacji. Odbywa się także dokładne planowanie biznesu, w tym poszukiwanie optymalnych rozwiązań zapewniających finansowanie i zabezpieczenie inwestycji.

Jakie projekty realizuje firma AgriGo?

Realizujemy projekty, które warte są 10–100 tys. euro, ale mamy również doświadczenie związane z inwestycjami rzędu kilkudziesięciu milionów euro. Pomagamy znaleźć finansowanie czy to poprzez banki czy też fundusze inwestycyjne. Następny krok to zabezpieczenie wszystkiego co związane jest z infrastrukturą, czyli zabezpieczenie wody, prądu, uzbrojenie terenu, zapewnienie infrastruktury, dróg dojazdowych. Dbamy o kwestie inżynieryjne, projekt architektoniczny i technologiczny. Każda inwestycja jest traktowana indywidualnie, zapewniamy wszelkie formalności dla klienta – zapewniał Guy Mindel.

AgriGo Ltd. to wywodząca się z Izraela firma specjalizująca się w projektowaniu i budowie zaawansowanych technologicznie kompleksów przeznaczonych do hodowli i produkcji zwierząt. Jest producentem, podwykonawcą i dostawcą gotowych oraz modułowych kompleksów. Działalność firmy skierowana jest na hodowlę bydła mlecznego i produkcję mleka, hodowlę bydła mięsnego, produkcję drobiu i trzody chlewnej. W przypadku bydła mlecznego gwarantuje m.in. kompletne rozwiązania dla całego gospodarstwa. Proponowane projekty dotyczą nie tylko samego budynku inwentarskiego, uwzględniają także konieczność uprawy zbóż, genetykę i rozwój stada, szkolenie personelu oraz zarządzanie. Firma ma zapewniać także technologie gwarantujące produkcję wysokiej jakości paszy, rozród i zdrowotność stada oraz odpowiednio wysoką rentowność produkcji.

AgriGo w 2019 r. otworzyła swoje przedstawicielstwo w Polsce. Doświadczenie związane z budową obiektów inwentarskich posiada w całej w Europie.

Guy Mindel – szef grupy AgriGo

  • Guy Mindel – szef grupy AgriGo

Tomasz Ślęzak
Zdjęcia: Tomasz Ślęzak

autor Tomasz Ślęzak

Tomasz Ślęzak

dziennikarz "Tygodnika Poradnika Rolniczego", korespondent z Torunia

dziennikarz "Tygodnika Poradnika Rolniczego", korespondent z Torunia

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Aktualności branżowe

Agrihandler Demo Tour - pokazy odwołane!

Firma Agrihandler Sp. z o.o. poinformowała o odwołaniu pokazów w ramach imprezy Agrihandler Demo Tour 2021. Mieliśmy obejrzeć bogatą ofertę w 4 lokalizacjach od 7 do 16 września. Być może uda się spotkać wiosną!

czytaj więcej

Na polach Agrii

Rolnictwo nie może zamykać się tylko w ramach wirtualnych prezentacji. Odmiany, efekty ochrony i nawożenia dają swój pełen obraz po przyjrzeniu się szczegółom. To możliwe jest na razie jedynie na żywo, gdy schylimy się nad łanem. Na swoje poletka zaprasza firma Agrii.

czytaj więcej

Jakie są punkty krytyczne dla wydajności, zdrowia i rozrodu krów?

Od dłuższego już czasu do naszej redakcji dzwonią Czytelnicy z prośbą o szczegółowe zalecenia dotyczące rozrodu i długowieczności coraz bardziej wydajnych krów. Potwierdza to, że nie lada wyzwaniem dla hodowców jest pokrycie gigantycznego zapotrzebowania pokarmowego zwierząt na wysoką wydajność, które w tej kwestii jest kluczowe.  

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)