Nowości sadownicze Bayer na 2021 rok
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Nowości sadownicze Bayer na 2021 rok

22.01.2021autor: Kamila Szałaj

Wczoraj odbyła się konferencja prasowa firmy Bayer, podczas której zaprezentowano nowości na sezon 2021 w zakresie środków ochrony roślin dla ogrodnictwa.

- Centralnym elementem strategii biznesowej Bayer jest zrównoważony rozwój. W Crop Science nasze działania koncentrujemy wokół wsparcia rolnictwa zrównoważonego. Wynika to z wieloletniej obserwacji wyzwań przed jakimi stają dziś rolnicy na całym świecie. Z jednej strony rolnictwo mierzy się z koniecznością ochrony klimatu i środowiska oraz coraz bardziej wymagającymi normami w tym zakresie, z drugiej – z potrzebą zwiększenia  produktywności i zapewnienia coraz większej ilości doskonałej jakościowo żywności, z wykorzystaniem mniejszej ilości zasobów naturalnych. Aby można było mówić o skuteczności rolnictwa zrównoważonego, nie należy postrzegać go tylko jako hasła na przyszłość. Rolnicy potrzebują innowacji już dzisiaj. To realne narzędzia, które – pomimo kurczących się zasobów naturalnych – mogą zapewniać wydajną produkcję żywności i wspierać opłacalność pracy rolnika – mówił Antoine Bernet, Szef działu Crop Science w Bayer dla Polski, Krajów Bałtyckich, Czech i Słowacji. 

Firma zaprezentowała rozszerzenia rejestracyjne produktów stosowanych głównie w uprawach ogrodniczych. Są to: 

r e k l a m a
Movento 100 SC
Insektycyd o działaniu systemicznym dwukierunkowym, przeznaczony do zwalczania szkodników o aparacie gębowym kłująco-ssącym w uprawach ogrodniczych. Rozszerzono etykietę rejestracyjną o możliwość stosowania w następujących uprawach: 

  • borówka wysoka: mszyce, czerwce, szpeciel pączkowy borówki, pryszczarek  borówkowiec
  • agrest, aronia, jagoda kamczacka: mszyce, czerwce, przędziorki. 
Serenade ASO
Preparat bakteriobójczy/statyczny i grzybobójczy zawierający bakterię Bacillus subtilis szczep QST 713 o działaniu kontaktowym do stosowania zapobiegawczego w aplikacji nalistnej oraz doglebowej. Nowe zastosowania Serenade ASO to: 

  • jabłoń: zaraza ogniowa 
  • rzepak: zgnilizna twardzikowa 
  • ziemniak: rizoktonioza ziemniaka 
Fitter
Insektycyd i akarycyd  biologiczny, zawierający w swoim składzie nienasycone kwasy karboksylowe uzyskane z oliwy z oliwek. Preparat działa powierzchniowo na roślinie; na szkodnika działa kontaktowo poprzez uszkodzenie kutykuli i zaburzenie osmoregulacji.  
Nowe zastosowania insektycydu Fitter:

  • borówka, malina, truskawka, porzeczki, agrest, aronia, jagoda kamczacka (mszyce, przędziorki)
  • wiśnia, czereśnia, śliwa, grusza (mszyce, przędziorki) 
  • kapusta głowiasta, kalafior, brokuł pekińska, pak-czoi, jarmuż, kalarepa (mszyce, mączliki)
  • ogórek, cukinia, kabaczek, patison (mszyce)
  • marchew, pietruszka (mszyce)
  • melon, kawon, dynia – różne gatunki (mszyce).
 Zastosowanie to obejmuje uprawy w gruncie i pod osłonami. 
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Bayer: rozwój rolnictwa zrównoważonego dzięki innowacjom

Podczas niedawnej dyskusji pt. Otwarte innowacje: współpraca a zrównoważona przyszłość w ramach programu Future of Farming Dialogue Bob Reiter, dyrektor ds. badań i rozwoju Bayer Crop Science, podsumował współpracę pomiędzy Bayer i innymi partnerami. Perspektywę innowacji oraz najnowszych rozwiązań, które zagwarantują stabilną przyszłość rolnictwa, omawiali również prezesi i dyrektorzy generalni firm Pairwise, Rantizo i Oerth Bio. 

czytaj więcej

Wyzwania w sadownictwie na 2021 rok

Niewątpliwie COVID-19 wpłynął na rynek owoców: spowodował ograniczenia w eksporcie czy brak rąk do pracy. Ale jednocześnie zwiększył poziom konsumpcji i popytu na owoce. Jakie wyzwania czekają na sadowników w 2021 roku?

czytaj więcej

Co nowego w ochronie przed chorobami?

Program Ochrony Roślin Sadowniczych jest opracowywany w oparciu o wykaz środków ochrony roślin zarejestrowanych przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W wykazie tym zachodzą każdego roku zmiany wynikające z rejestracji nowych środków, wycofywania innych środków z powodu upływu terminu ważności ich rejestracji, a także przeglądu substancji aktywnych dokonywanych przez Unię Europejską.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)