Nowy model ciągnika z serii Rex do winnic i sadów
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Nowy model ciągnika z serii Rex do winnic i sadów

13.07.2020autor: Jan Beba

Landini prezentuje gamę ciągników Rex3 F specjalizujących się w pracach w winnicach i sadach. Nowa wersja ma teraz silnik spełniający normę emisji spalin na poziomie Stage V, ulepszoną maskę i możliwością instalacji kabiny Low Profile.

Linia Rex3 F wyposażona jest 4-cylindrowy, 2,5-litrowy silnik Kohler i oferuje trzy różne moce: 55, 68 i 75 KM. Cennym wsparciem traktorzysty będzie system zarządzania obrotami silnika z przełącznikiem Memo Engine, który umożliwia przechowywanie i szybkie przywoływanie ustawień podczas przechodzenia np. z pracy mulczerem do pracy opryskiwaczem.  Jak podkreśla producent, 50-litrowy zbiornik oleju napędowego pozwala na pełną pracę w ciągu dnia roboczego.


Ważną z punktu widzenia użytkowników cechą są kompaktowe wymiary: rozstaw osi 1950 mm, minimalny prześwit 213 mm, szerokość zewnętrzna od 1350 mm do 1617 mm, minimalna wysokość kierownicy od podłoża w wersji platformowej (bez kabiny) 1256 mm, a masa ciągnika bez obciążnika to 2200 kg. Maksymalna dopuszczalna masa to 4000 kg. W modelu Rex3 F można zamontować niską kabinę o szerokości 1,16 m u podstawy zmniejszoną do 0,86 m na poziomie dachu w trosce o korony drzew, przy minimalnej całkowitej wysokości od ziemi 1,87 m. Dodatkowo odchylana kierownica i brak dźwigni w tunelu środkowym ułatwiają zajmowanie miejsca.


Obwód hydrauliczny zapewnia wydatek 30 l/min w układzie kierowniczym i 50 l/min dla zaworów sterujących. Tutaj do dyspozycji są aż 3 pary złączy z możliwością umieszczenia jednej z przodu. Mechanicznie sterowany amortyzowany TUZ ma udźwig 2700 kg. Z kolei mechaniczna przekładnia z biegiem pełzającym oferuje po 16 biegów do przodu i w tył w zakresie prędkości od 0,4 do 40 km/h. Traktor ma elektrohydraulicznie aktywowany napęd przedniej osi, a jej kąt skrętu wynosi 55 °.


Co ciekawe serię Rex3 F można wyposażyć w system zarządzania flotą Landini, który gromadzi dane telemetryczne, zapewnia zdalną diagnostykę i bezpośrednie połączenie z działem serwisowym.

autor Jan Beba

Jan Beba

<p>redaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

„Modernizacja gospodarstw” w obszarze D. ARiMR opublikowała listy rankingowe

Od 31 marca do 30 czerwca br. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmowała od rolników wnioski o przyznanie wsparcia na inwestycje w ramach popularnego programu „modernizacji gospodarstw rolnych” w obszarze D. To właśnie z tego działania rolnicy mogą kupić m. in. sprzęt rolniczy bez wiązania tego z inwestycjami w produkcję zwierzęcą. Teraz ARiMR opublikowała listy rankingowe złożonych wniosków dla poszczególnych województw.

czytaj więcej

Problemy z opryskiwaczem

Opryskiwacz to jedna z najważniejszych maszyn w gospodarstwie sadowniczym. Powinien być zawsze sprawny i gotowy, aby w kluczowym momencie wykonać nim ważny zabieg. Co jakiś czas jednak zdarzają się usterki, najczęściej w trakcie pracy. Wówczas najważniejszym jest, aby je szybko usunąć i dokończyć opryskiwanie.  

czytaj więcej

Cięcie letnie winorośli

Winorośl jest uprawą, która w okresie wegetacji wymaga dużych nakładów pracy ręcznej i zmechanizowanej. Do najważniejszych czynności należy cięcie letnie, bez którego trudno uzyskać dobrą jakość owoców i zachować krzewy w zdrowotności.  

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)