Mechanizacja - portal agrarlex.pl}
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Mechanizacja

SDF i autonomiczne roboty do prac w winnicach

VitiBot to francuska firma specjalizująca się w produkcji autonomicznych robotów między innymi do prac w winnicach. Koncern SDF, który produkuje traktory, kombajny marki Deutz-Fahr, przejął większościowy pakiet udziałów VitiBot.  Lodovico Bussolati, dyrektor generalny SDF, zapowiedział wzbogacenie oferty o zeroemisyjne pojazdy elektryczne oraz ciągniki autonomiczne. 

czytaj więcej

Już na plantacji sprawdzisz ile witamin mają Twoje owoce. Jak działa biosensor?

Ile witamin jest w dojrzewających owocach i warzywach? Na to pytanie odpowiadają naukowcy, którzy stworzyli niedrogie i łatwe urządzenie, które już na polu wskaże poziom witamin.

czytaj więcej

Zautomatyzowane drony mają odstraszać ptaki

Zespół badawczy planuje, aby w przyszłości sady czy winnice obserwowane były przez kamery, które widząc np. kosy, same uruchamiały drony odstraszające ptaki.

czytaj więcej

Nowe ciągniki Deutz-Fahr z napędem bezstopniowym

Z tej informacji dowiesz się ile kosztuje bogato wyposażony, zaawansowany technicznie ciągnik Deutz-Fahr 5DF TTV Stage V do sadu, architektury krajobrazu i firm komunalnych.

czytaj więcej

Najpierw jabłka teraz maliny. Robot do owoców miękkich

W Wielkiej Brytanii opracowano autonomiczny kombajn, który już w tym sezonie zbierał maliny.

czytaj więcej

Zastąpienie pracy człowieka maszynami? Zbieranie jabłek

Roboty wchodzą do naszego życia codziennego, czy zastąpią całkowicie pracę człowieka? Stworzenie maszyny, która wykona tak precyzyjną pracę, jak zbieranie jabłek, jest trudne, ale sadownicy twierdzą, że jest to korzystne i przyszłościowe.

czytaj więcej
r e k l a m a

Massey Ferguson MF 3 Speciality - Nowa seria do szczególnych wymagań

Nowa seria ciągników MF 3 Speciality to modele dostosowane do szczególnych wymagań każdego sektora rolnictwa specjalistycznego. Czym się wyróżniają wersja do sadów?

czytaj więcej

Cyfrowe wspomaganie decyzji - Postępujący rozwój technologiczny

Postępujący rozwój technologiczny pozwala na usprawnienie wielu zadań związanych z zarządzaniem produkcją sadowniczą. Okazuje się, że cyfrowe wspomaganie decyzji jest możliwe również w przerzedzaniu chemicznym.

czytaj więcej

John Deere 5G do upraw sadowniczych. Nowe zmodernizowane modele

Seria ciągników John Deere 5G powyżej 75 KM została zmodernizowana, zyskując przy tym pięć nowych modeli o większej mocy w konfiguracjach GV, GN, GF oraz GL.

czytaj więcej

Zdalne zarządzanie stresem związanym z suszą w uprawach

Wizualne oznaki roślin, które są spragnione wody takie jak kurczenie się i brązowienie liści, utrata turgoru pojawiają się, gdy brak wody jest już zaawansowany. Co zrobić, aby wcześniej reagować?

czytaj więcej

Traktory z Agrotechu

Za nami Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej Agrotech (Kielce, 18–20 marca 2022). Podczas 27. odsłony imprezy prezentowano najnowsze rozwiązania techniczne dla rolnictwa. Dostępne były także maszyny dla sadownictwa.

czytaj więcej

Zabezpieczenie plonów przed suszą jest jednym z priorytetów rolnika. Z drugiej strony ważne są również oszczędności

Rolnicy chcą oszczędnie podchodzić do zużycia wody, jednocześnie dbając o zabezpieczenie uprawy i plonów. W takim podejściu pomagają nowe techniki nawadniania: deszczownie centryczne, zamiast szpulowych z tzw. armatkami lub zraszacze, które mają możliwość kontroli deszczowania konkretnych sektorów.

czytaj więcej
ŁADOWANIE

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)