Żniwa i siew z top agrar i profi w Nagradowicach (relacja)
12.07.2022autor: Karol Pomeranek Bartłomiej Czekała
Mimo kapryśnej pogody nasze pokazy polowe "Żniwa i siew z top agrar i profi" rozpoczęły się planowo. Będziemy Wam pokazywać to, co się dzieje na polach Poznańskiej Hodowli Roślin w Nagradowicach.
Z artykułu dowiesz się
To wyjątkowe spotkanie polowe otworzyli: Prezes Poznańskiej Hodowli Roślin w Tulcach Danuta Hądzlik, Redaktor naczelny top agrar Polska Karol Bujoczek i Redaktor naczelny profi dr Artur Jakubek. Potem partnerzy główni pokazów mieli swoje prelekcje dla uczestników, a następnie rozpoczęły się pokazy polowe.
Heder taśmowy Grringhoff. Hedery taśmowe z roku na rok zyskują na znaczeniu. Doświadczenia dowodzą, że w przypadku szerokich hederów (powyżej 9 m) transport skoszonego materiału do środka hederu z wykorzystaniem ślimaka staje się nie efektywny. Długi ślimak może delikatnie uginać się na dużej długości, przez co materiał kotłuje się w hederze i podawany może być do przenośnika pochyłego, a później do młocarni bardzo nierównomiernie.
r e k l a m a
Kolejny kombajn New Holland Agriculture przygotowuje się do akcji. Od dziesięcioleci kombajny New Holland charakteryzują się wydajnością wyznaczającą standardy, zarówno w segmencie kombajnów rotorowych, jak i konwencjonalnych. Dziś marka New Holland połączyła wyjątkową technologię separacji ziarna Twin Rotor™ z wydajną technologią bębna młócącego o dużej średnicy, wykorzystywaną dotychczas w kombajnach konwencjonalnych, aby móc zaoferować swoim klientom całkowicie nową koncepcję kombajnu Crossover Harvesting – CH7.70. Maszyna ta została zaprojektowana z myślą o rolnikach i usługodawcach pracujących na wielkoobszarowych gospodarstwach rolnych, ceniących sobie wysoką wydajność i jakość oraz łatwość przeglądów maszyn. Podobnie jak rozsławione modele TF z lat 80. XX wieku kombajny CH to nowy segment, plasujący się pomiędzy tradycyjnymi kombajnami w średniej klasie mocy a flagowymi modelami rotorowymi.
Pokazy żniw
Fendt Ideal. Maszyna, która czyni cuda w najkrótszym okresie zbiorów, zapewniając niezrównaną jakość i bezwarunkową niezawodność. Doskonała widoczność modułu tnącego i kanału wciągającego oraz ergonomiczne sterowanie. Układ kierowania joystickiem IDEALdrive wprowadza ergonomię i wydajność do Twojego dnia pracy.
Kultywator Agro-Tom. Zestaw uprawowy składa się z agregatu talerzowego ATL oraz Kultywatora wielozadaniowego KWSP. Agregat przystosowany jest do wykonywania uprawy bez orkowej lub wykonywania podorywek po zbiorach płodów rolnych. ATL jest sprzętem wysokiej jakości, charakteryzuję się prostą i trwałą budową. Agregat wyposażony jest w: rząd zębów spulchniających; zabezpieczenie zębów śrubowe lub non-stop sprężynowe; głębokość pracy zębów do 30 cm; dwa rzędy talerzy o średnicy 510 lub 560; odstęp między rzędami talerzy 740 mm; opcjonalne wały: rurowy, płaskownikowy, pierścieniowy, packer, crosskill, gumowy, daszkowy, ceownikowy.
Dalsza część pokazów
Ruszyły pokazy
Szacowanie szkód gradowych w pszenicy przez VH Polska
Dawid Chwirot (VH Polska)
Anna Dębowska (Luneos)
Artur Szymczak (Kuhn Maszyny Rolnicze)
Adam Baucza (Terra Nostra)
Przypominamy program pokazów:
9:00 - Rejestracja Uczestników i wydanie pakietów powitalnych
9:15 - 17:00 Prezentacja stoisk i maszyn
9:30 - Otwarcie imprezy na scenie głównej
9:30 - Prelekcje
10:35 - Pokaz szkód po gradobiciu przy stoisku VH Polska
10:45 - Pokazy agregatów uprawowo-siewnych
11:25 - Pokazy bron talerzowych
12:00 - Pokazy pługów i zbieracza kamieni
12:15 - Pokazy kultywatorów
13:00 - Pokazy kombajnów
13:40 - Pokazy pras, wałów nożowych oraz opryskiwaczy
14:15 - Podsumowanie pokazów14:30 - Indywidualne prezentacje maszyn na polach testowych oraz możliwość rozmowy z wystawcami
17:00 - Zakończenie imprezy
Partnerzy główni spotkania: New Holland, Kuhn, VH Polska, Terra Nostra i Luneos.
Partnerem jest Poznańska Hodowla Roślin w Tulacach.