Webinarium – Jak skutecznie zwalczyć chwasty w kukurydzy? Zapraszamy!
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Webinarium – Jak skutecznie zwalczyć chwasty w kukurydzy? Zapraszamy!

05.05.2020autor: Bartłomiej Czekała

Już w najbliższy czwartek o godz. 19:00 organizujemy specjalnie dla naszych Czytelników-Prenumeratorów webinarium, podczas którego będziemy wraz z ekspertem dyskutować o skutecznych metodach zwalczania chwastów w kukurydzy. Nie możesz ominąć takiej okazji - zapisz się na to internetowe spotkanie jeszcze dziś!

7. maja o godz. 19.00 będziesz mógł na żywo posłuchać i zapytać niezależnego eksperta – dra Łukasza Sobiecha z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu – jak skutecznie poradzić sobie z chwastami w kukurydzy. A co ważniejsze jak nie dopuścić do tego, by chwasty zabrały rosnącym roślinom cenną wodę. Na szczęście w ostatnich dniach w wielu regionach popadało, co sprzyja rozwojowi kukurydzy, ale jeszcze bardziej z wody cieszą się chwasty. Musisz wygrać ten wyścig na swoim polu!

Mimo tych ostatnich opadów, nadal grozi nam susza rolnicza i sucho na polach było w momencie siewu kukurydzy na ziarno niemal w całej Polsce. Wschody kukurydzy, zwłaszcza na słabszych glebach, są mocno opóźnione, za to chwasty wzeszły bardzo szybko i z każdym dniem rosną.

Z kolei na glebach ciężkich często nie udało się idealnie uprawić gleby i na jej powierzchni zostało sporo nierozbitych grudek ziemi lub też celowo zaniechano drugiego przejazdu agregatem, by nie przesuszyć nadmiernie gleby przed siewem. W takich warunkach chwasty najprawdopodobniej będą wschodzić na raty i trzeba będzie wykonać drugi zabieg odchwaszczający. Jak zatem zaplanować te dwa opryski, w jakiej fazie kukurydzy i jakich substancji czynnych użyć?

Problemów z odchwaszczaniem będzie jednak więcej, bo w warunkach suszy herbicydy nie mają optymalnych warunków działania i kluczowa będzie także ich dawka w każdym zabiegu.

Dr Łukasz Sobiech podpowie jaką strategię zwalczania chwastów przyjąć w każdej z powyższych sytuacji. Postara się też odpowiedzieć na Twoje pytania zadawane podczas webinarium na czacie.

Zachęcamy byś czwartkowy wieczór spędził razem z nami i zyskał dużą dawkę praktycznej wiedzy, która już za chwile będzie przydatna na Twoim polu.

Wypełnij poniższy formularz i zapisz się na webinarium top agrar Polska z udziałem eksperta - dra Łukasza Sobiecha z UP w Poznaniu.

Po zapisaniu się wyślemy Tobie potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia, a w dniu webinarium otrzymasz od nas link do strony, na której będziesz mógł wziąć udział w naszym spotkaniu. Zapraszamy!

ZAPISY ZAKOŃCZONE.
autor Bartłomiej Czekała

Bartłomiej Czekała

Redaktor naczelny portalu topagrar.pl, szef zespołu PWR Online

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Aktualności branżowe

Pogotowie polowe: Jak w suszy odchwaszczać kukurydzę?

Siewy kukurydzy nabierają tempa, choć niektórzy rolnicy mają je już za sobą lub dopiero przed sobą. Jedno jest pewne – mimo suszy kukurydzę trzeba odchwaścić. Jak to zrobić skutecznie przy tak poważnych niedoborach wody podpowiada dr Łukasz Sobiech z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

czytaj więcej
Kukurydza

Normy GAEC, czyli jak spiąć zmianowanie z kukurydzą?

Nowe wymogi skomplikowały planowanie struktury zasiewów. Poważnym problemem dla plantatorów kukurydzy stały się wymogi warunkowości, tzw. normy GAEC.

czytaj więcej
Kukurydza

Nowy szkodnik kukurydzy - skoczek afrykański

W Brazylii w maju tego roku służby inspekcyjne wykryły na kukurydzy nowego szkodnika tej uprawy w dwóch kolejnych stanach. To Leptodelphax maculigera, czyli skoczek afrykański.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)