Moc polskiej papryki! – Czym się wyróżnia?
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Moc polskiej papryki! – Czym się wyróżnia?

03.09.2022autor: Patrycja Bernat

Niezwykłe właściwości zarówno prozdrowotne jak i smakowe. Co ważne zawiera dwa razy więcej witaminy C niż cytryna. Co jeszcze skrywa w sobie polska papryka?

Papryka to warzywa z ogromnymi właściwościami zdrowotnymi, bogata w witaminę C, której ma dwukrotnie więcej niż cytryna, Dodatkowo cieszy wspaniałym smakiem.


W Europie obecnych jest ponad 2300 odmian. Różnią się pomiędzy sobą kształtem, kolorem, wielkością oraz ostrością. Przedstawimy charakterystykę kilku najciekawszych odmian uprawianych na południu Mazowsza:

  • Papryka słodka – to jedyna odmiana łagodna w smaku, a to dzięki braku kapsaicyny. Jest to substancja, która dopowiada za ostry posmak. Kolory: czerwona, żółta oraz zielona.
  • Papryka habanero – Niezwykle ostra papryka o czerwonej skórce. Owoce tej papryki wykorzystywane są przede wszystkim jako dodatek do zup, sosów czy sals.
  • Jalapeño – niewielka w rozmiarach, ale za to bardzo ostra papryka, najczęściej koloru zielonego. Kwaskowaty posmak i ostrość wpłynęła na jej wykorzystanie jako dodatek do serów, zup czy przetworów.
  • Papryka Ramiro – owoce o podłużnym kształcie, koloru czerwonego. Słodka i chrupiąca. Idealna do spożywania na surowo.
  • Papryka typu snack – wyjątkowo słodka, aromatyczna i chrupiąca mała papryczka. Odmiany, które produkowane są w Polsce mają łagodny smak. Idealne jako dodatek do sałatek.


W sierpniu przypada pełnia zbiorów papryki, także zachęcamy do korzystania z bogactwa jej odmian i wartości!

r e k l a m a

Moc Polskich Warzyw

„Moc Polskich Warzyw” to kampania, która powstała z inicjatywy Zrzeszenia Producentów Papryki Rzeczypospolitej Polskiej. Obok ZPPRP, które koordynuje program, udział w projekcie biorą również: Krajowy Związek Grup Producentów Owoców i Warzyw, Stowarzyszenie Producentów Pomidorów i Ogórków pod Osłonami, Stowarzyszenie Malinowy Król, Stowarzyszenie Branży Grzybów Uprawnych oraz Stowarzyszenie Czosnek Galicyjski. Kampania jest finansowana ze środków Funduszu Promocji Owoców i Warzyw.

opr. Bernat Patrycja
na podstawie inf. pras. Moc Polskich Warzyw

autor Patrycja Bernat

Patrycja Bernat

<p>dziennikarz PWR Online, redaktor portali internetowych Grupy PWR</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Pomidor w kokosie, papryka w gruncie – pokaz odmian Hazera i PNOS

Do wyboru do koloru, można by rzec, obserwując bogactwo odmian pomidora i papryki przedstawione w szczecińskim Centrum Kształcenia Rolniczego, a pochodzące jedynie z dwóch firm – Hazera i PNOS Ożarów Maz.

czytaj więcej

Szklarniowy Dzień Otwarty Pomidora i Papryki - zapraszamy!

Już 25 sierpnia 2022 roku odbędzie się spotkanie - Szklarniowy sezon pomidora i papryki. Poznaj szczegóły! 

czytaj więcej

Anomalie cenowe na rynku papryki

Aż o 165% wyższa cena za paprykę niż średnia z ostatnich 3 sezonów w Gruzji. Jak wygląda rynek papryki w Polsce? Czy protesty producentów przyniosą jakieś rezultaty? 

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)