Komosowate na poplon
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Komosowate na poplon

05.08.2020autor: Kamila Szałaj

Burak ćwikłowy i szpinak to dwa gatunki, które dobrze się sprawdzają w uprawie poplonowej, gdyż mają krótki okres wegetacji.  

Szpinak jako poplon może być uprawiany po wczesnych ziemniakach, cebuli z dymki, kapuście wczesnej, kalafiorach, marchwi wczesnej, grochu zielonym, fasoli szparagowej itd. Buraki uprawiane jako poplon to doskonały towar do przechowywania. Nadaje się on do przetwórstwa i zaopatrzenia rynku warzyw świeżych od jesieni aż do wiosny kolejnego roku. 


BEJO 


Wodan to bardzo wczesna odmiana buraka ćwikłowego (95 dni wegetacji). Można ją uprawiać również pod osłonami. Ma szybki wzrost. Tworzy zgrubienia o kulistym kształcie. Polecana zarówno na botwinę, jak i obcięte korzenie. 

Subeto to średnio wczesna (okres wegetacji 110 dni) odmiana, przeznaczona na zbiory jesienne. Korzenie kuliste, gładkie o intensywnej barwie. Z wysiewów czerwcowych nadaje się do długiego przechowywania. Ma wysoką odporność na chwościka. 

Rembrandt to średnio wczesna (okres wegetacji 47 dni) odmiana szpinaku. Liście ma gładkie, owalne, ciemnozielone. Przydatna do zbioru mechanicznego. Polecana do uprawy wiosennej i jesiennej do przemysłu zamrażalniczego. 

Rembour to odmiana szpinaku o wysokiej tolerancji na wybijanie w pędy kwiatostanowe. Liście są gładkie, okrągłe, osadzone na mocnych, długich ogonkach. Do zbioru mechanicznego. Polecana dla przemysłu zamrażalniczego. Okres wegetacji to 58 dni. 
r e k l a m a


ENZA ZADEN 


Acadia to odmiana szpinaku w typie semi savoy. Polecana do uprawy od wiosny do jesieni, w uprawie poplonowej. Liście są ciemnozielone, grube, owalne, o wyrównanym kształcie i dobrej teksturze.

Tundra to odmiana szpinaku w typie semi savoy. Ma szybkie tempo wzrostu. Do uprawy od wczesnego lata do jesieni. Liście grube, o ciemnozielonej barwie i owalnym kształcie. 


HAZERA 


Camaro to średnio wczesna (ok. 115 dni) odmiana buraka ćwikłowego, o korzeniu kulistym, ciemnoczerwonym (wnętrze zachowuje kolor również po ugotowaniu), z gładką skórką. Nadaje się do przechowywania, na rynek warzyw świeżych i do przetwórstwa. Polecana również na botwinę. Ma wysoką zawartość cukrów. Liście są mocno osadzone, po zbiorze pozostawiają bardzo małą bliznę na główce korzeniowej. 


Cały artykuł przeczytasz w lipcowym wydaniu miesięcznika "WiOM Warzywa i Owoce miękkie". Sprawdź nasza ofertę!

autor Kamila Szałaj

Kamila Szałaj

uprawa warzyw i owoców miękkich

dziennikarz redakcji internetowej

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Bejo prezentuje kolekcję odmian ogórka na Kłeckim Dniu Ogórka

18 lipca w Michalczy (woj. wielkopolskie) odbył się Kłecki Dzień Ogórka. Spotkanie zostało zorganizowane przez naszą Redakcję, Wielkopolskę Izbę Rolniczą oraz Grupę Producentów Warzyw Chrobry. Uczestnicy mieli okazję zapoznać się m.in. z bogatą kolekcją odmian ogórków firmy Bejo. ZOBACZ FILM POD ARTYKUŁEM!

czytaj więcej

Wiadomości ze świata: zbiory ziemniaków poniżej średniej

Susza i ekstremalne temperatury wpływają na wszystkie uprawy, w tym na plonowanie ziemniaków. W Bawarii zgodnie z szacunkami przed zbiorami należy się spodziewać się plonów poniżej średniej. Jest to najniższy wynik na przestrzeni 10 lat.

czytaj więcej

„Nasze regionalne bogactwo na stoły!” – Święto Pomidora w Rogożewie

W Rogożewie w powiecie rawickim 11 września 2022 roku odbyło się wydarzenie organizowanie przez Wielkopolską Izbę Rolniczą - „Nasze regionalne bogactwo na stoły!”. Tym razem celem spotkania była promocja pomidorów i lokalnych przetwórców i producentów. Co się działo?

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)