Prof. Daniel Korniewicz: redukcja emisji azotu jest w naszych rękach
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Prof. Daniel Korniewicz: redukcja emisji azotu jest w naszych rękach

05.12.2022autor: Anna Kurek

Podczas VII Forum Rolników i Agrobiznesu w Poznaniu rozmawialiśmy dużo o intensyfikacji produkcji świń, ale też o nowych przepisach, z którymi będą musieli zmierzyć się producenci żywca wieprzowego. Jednym z nich jest konieczność redukcji emisji azotu. Prof. Daniel Korniewicz (LNB Cargill) wyjaśniał praktyczne aspekty tego zagadnienia oraz przytaczał przepisy je regulujące.  

- Pierwsza azotanowa Dyrektywa unijna pochodzi z 1991 r. i od tego czasu jest coraz bardziej intensywnie wdrażana w życie. Pojawiają się kolejne rozporządzenia, mówiące o tym, jak bardzo ma być ograniczona emisja azotu do środowiska. To dotyczy gleby, wody i powietrza, a przepisy mają zastosowanie do wszelkich źródeł emisji, w tym także produkcji zwierzęcej. W przypadku wielkoprzemysłowej produkcji trzody chlewnej w przygotowaniu są przepisy bardzo wyraźnie mówiące o wymogach redukcji – mówił prof. Daniel Korniewicz.


Jego zdaniem warto powiedzieć też o tym, że w ramach zrównoważonego rolnictwa możemy połączyć z jednej strony spełnienie tych dodatkowych wymogów dotyczących emisji azotu z poprawą wyników produkcyjnych w hodowli świń.

Chcesz wiedzieć więcej na temat sposobów redukcji emisji azotu zobacz cały wywiad!
autor Anna Kurek

Anna Kurek

<p>redaktor „top agrar Polska”, zootechnik, specjalistka w zakresie hodowli trzody chlewnej.</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Afrykański pomór świń (ASF)

Czechy: ASF wraca po 5 latach nieobecności. Czesi interweniują

Czechy były jednym z niewielu państw, które na kilka lat ze swojego terytorium pozbyło się afrykańskiego pomoru świń. Wczoraj potwierdzono przypadek ASF blisko granicy z Polską.

czytaj więcej

Czy jest szansa zwalczyć ASF? Odpowiada prof. Grzegorz Woźniakowski

Afrykański pomór świń (ASF) stanowi poważny problem epizootyczny oraz ekonomiczny od ponad 8 lat na terenie państw członkowskich Unii Europejskiej, w tym Rzeczpospolitej Polskiej. Czy jest szansa by go zwalczyć? Na to pytanie podczas VII Forum Rolników i Agrobiznesu w Poznaniu będzie odpowiadał prof. Grzegorz Woźniakowski z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. 

czytaj więcej
Forum Rolników i Agrobiznesu

Zapraszamy na VIII Forum Rolników i Agrobiznesu w Sali Ziemi!

Już 28 listopada br. zapraszamy na największą rolniczą konferencję w kraju, organizowaną przez top agrar Polska. W tym roku Forum Rolników i Agrobiznesu odbywa się pod hasłem „Ziemia w opałach – jak zapewnić wodę, żywność i dobre środowisko – kluczowe znaczenie rolnictwa”. Rolników i przedstawicieli branży agro zapraszamy tradycyjnie do Sali Ziemi na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)